Ulubione
5 najczęściej popełnianych błędów podczas remontu łazienki

5 najczęściej popełnianych błędów podczas remontu łazienki


Remont łazienki z całą pewnością nie należy do zadań łatwych. Statystycznie rzecz biorąc, to właśnie łazienka jest najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu i jest tak nie bez przyczyny. Wiąże się on bowiem z dużym nakładem finansowym, bałaganem i utrudnieniami w codziennym życiu. Aby aranżacja łazienki przebiegła sprawnie, szybko a efekt był zadowalający, warto przestrzegać kilku zasad.

W innym razie jest bardzo łatwo popełnić błąd, który może być ciężki do naprawienia. Jeśli zastanawiasz się jakie najczęstsze błędy są popełniane przez osoby remontujące to wymagające pomieszczenie — koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Miej wizję i zaplanuj dokładnie budżet!

Gdy tylko zrodzi się pomysł remontu łazienki, warto zacząć przeglądać różne aranżacje, które dostępne są, chociażby w Internecie czy na wielu portalach branżowych. Dzięki określonej wizji dużo łatwiej jest wybierać poszczególne elementy wyposażenia, proces ten jest dużo sprawniejszy. Jest więcej czasu na zapoznanie się z opiniami na temat danej kabiny, płytek czy armatury. Czas ten jest kluczowy. Zmniejsza bowiem ryzyko podjęcia pochopnych i często nietrafionych decyzji.

Wiedząc już, czego się chce, można zaplanować budżet przeznaczony na łazienkę marzeń. Oczywiście powinien być on dopasowany do zasobności portfela, ale także powinien być realny. Na tym etapie powinno się sprawdzić dokładnie ceny danych produktów. Na jednych można oszczędzić, na innych nie jest warto. Przede wszystkim kabina prysznicowa czy baterie łazienkowe powinny odznaczać się wysoką jakością wykonania. Na tym etapie powinno się również zgłębić wiedzę na temat materiałów, z których wykonane są produkty dobrej jakości.

 

Wybieraj produkty typowo do łazienek!

Wydawać by się mogło, że różne rodzaje mebli wyglądają tak samo. Szafka do sypialni czy salonu może prezentować się podobnie jak komoda w łazience. Diabeł tkwi w szczegółach! Decydując się na zakup mebli łazienkowych, wiele osób wybiera „oczami”. Oczywiście istotne jest to, by dane elementy wyposażenia pasowały do siebie i były zgodne z gustem gospodarzy, jednak przed dokonaniem wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne.

Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim wykonane z materiału, który odporny jest na działanie wilgoci i wahania temperatury. W innym przypadku nawet po krótkim czasie użytkowania okazać się może, że meble puchną i nie wyglądają estetycznie. Te dobrej jakości są zabezpieczone lakierami bądź foliami. Warto także kupować meble w branżowych sklepach stacjonarnych czy internetowych, a nie w przypadkowych marketach.

Tak samo jest z oświetleniem. Szczególnie to, które ma znaleźć się w pobliżu strefy mokrej, powinno być odporne na działanie wilgoci.

Wielu producentów posiada w swojej ofercie specjalne rodzaje oświetlenia łazienkowego, które sprawdzą się w tak specyficznych warunkach. Cena za nie porównywalna jest do tych, które mogą znaleźć się w innych pomieszczeniach. Nie jest więc prawdą, że produkty dedykowane zawsze muszą kosztować więcej.


 

Dopasuj wyposażenie do wzrostu domowników!

Zaletą współczesnych elementów łazienkowego wyposażenia jest to, że wiele z nich może zostać zamontowanych na wysokości, która jest optymalna dla gospodarzy. Jest tak w przypadku mebli do łazienki czy armatury natryskowej.

Podwieszane szafki umieszczone na odpowiedniej wysokości, są z całą pewnością bardziej funkcjonalne.

Zestawy natryskowe montowane na drążku można ustawić na pożądanej wysokości. Takie rozwiązanie sprawi, że każda kąpiel będzie po prostu bardziej przyjemna.

Urządzając łazienkę, należy zwrócić uwagę także na to, by pomieszczenie to nie było zbyt jasne. To właśnie łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które często jest wykończone w białych płytkach. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Warto wziąć pod uwagę to, że nagła pobudka w tak jasnym otoczeniu, może wprowadzić nas w zły nastrój rano czy powodować problemy ze snem wieczorem. Korzystniej jest przełamać biel innymi akcentami kolorystycznymi lub zdecydować się na jasne, a nie białe elementy wykończeniowe.POWIĄZANI PRODUCENCI