Ulubione
5 pomysłów na odświeżenie łazienki bez remontu!

5 pomysłów na odświeżenie łazienki bez remontu!


Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, którego remont czasem przekłada się w nieskończoność. Spowodowane jest to przede wszystkim obawą dotyczącą wysokich kosztów modernizacji, a także i dyskomfortem związanym z samymi pracami. Z pewnością łatwiej jest wyłączyć z użytkowania na jakiś czas sypialnię, salon czy kuchnię, niż łazienkę. Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba robić generalny remont, aby łazienka stała się odświeżona i odmieniona. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć kilka prostych i dosyć szybkich sposobów na odświeżenie łazienki. Zapraszamy!

Płytki w niemodnym kolorze - zmień to!

Urządzając łazienkę w jednym z pierwszych kroków myśli się o kolorystyce płytek o ich fakturze, wielkości, kształcie. Nie ma się czemu dziwić, bo to właśnie płytki są tłem całego wnętrza, mogą być też motywem przewodnim a często i jedyną dekoracją wnętrza. Dobrze dobrane mają wpływ na optyczne powiększenie łazienki, na nadanie jej odpowiedniego charakteru.

Koszt wymiany płytek nawet w małej łazience może być bardzo wysoki. Na koszt ten składa się nie tylko cena materiału, ale i roboczogodziną fachowca. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby na szybkie odświeżenie płytek, nadanie im modnego koloru, w sposób szybki i dosyć tani. Na rynku znajdują się specjalne farby, z których pomocą można zmienić kolor płytek i to bez pomocy fachowca!

Odwiedzając sklepy budowlane bez problemu otrzymać można specjalne farby, które nadają się do malowania płytek łazienkowych. Wybór kolorystyczny jest ogromny! Z tego względu tym sposobem można nadać łazience zupełnie innego wymiaru, wprowadzić do niej modne, matowe wykończenia, określoną strukturę. Farby te zazwyczaj można nakładać pędzlem i wałkiem. Są to farby szybkoschnące o niskiej emisji związku lotnych. Efekt jaki można dzięki nim uzyskać, może być naprawdę efektowny i zaskakujący!

 

jak odświeżyć łazienkę


Wymień baterie łazienkowe!

Okazuje się, że są takie elementy łazienkowego wyposażenia, na które zwraca się częściej uwagę, przez ustawiczną eksploatację, a także umieszczenie w newralgicznych miejscach. Tak jest w przypadku baterii łazienkowych, szczególnie tych umywalkowych. Wymiana samych baterii (natynkowych) nie jest czymś problematycznym.

Decydując się na zakup nowych produktów, warto jest postawić na takie, które są bardziej dopasowane do aktualnych wymogów, niż te poprzednie. Baterie powinny mieć funkcje/technologie, dzięki którym możliwe będzie zmniejszenie zużycia wody. Mogą mieć ograniczniki przepływu gorącej wody, albo przynajmniej perlatory na końcach wylewki. Dzięki niewielkiemu elementowi, jakim jest perlator wypływająca woda miesza się z powietrzem. W rezultacie zużywa się jej nawet 30% mniej. Nie bez znaczenia powinna być też estetyka baterii. Ze względu na efekt, jaki chcemy osiągnąć powinniśmy postawić na baterie w określonych stylach: nowoczesne, minimalistyczne, retro, loft. W ofercie naszego sklepu dostępne są także baterie łazienkowe czarne, złote, a także i w wielu innych kolorach - zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

 umywalka z baterią

Zadbaj o strefę umywalki!

Jeśli myślisz o szybkim odświeżeniu łazienki - warto zacząć od strefy umywalki. To właśnie ta strefa znajduje się zazwyczaj na przeciwko wejścia do łazienki, z niej także korzysta się najczęściej, nie tylko rano i wieczorem, ale i wielokrotnie w ciągu dnia. Strefa umywalki powinna być tym samym nie tylko funkcjonalna, ale także i estetyczna.

Jednym z ważniejszych elementów, który należałoby wymienić jest umywalka. Tak naprawdę najkorzystniej będzie kupić po prostu nowy model. Często umywalki, które mają kilka czy kilkanaście lat, mają widczne uszkodzeina, delikatne pękniecie, kolor także nie jest juz idealnie bialy. Koszt zakupu umywalki nie jest zbyt wysoki (mówiąc o modelach klasycznych). Wymiana taka nie wiąże się też z użyciem specjalistycznych narzędzi czy pracami, które musi wykonać fachowiec.

W strefie umywalki znajduje się także szafka podumywalkowa oraz lustro. Zarówno jeden , jak i drugi element można samodzielnie odnowić przy użyciu specjalnych farb. W przypadku lustra można odświeżyć ramę np. złotym/srebrnym sprayem. Jeśli chodzi o szafkę pod umywalkę sposobów odnawiania jest wiele, wszystko zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Na rynku są specjalne farby do malowania mebli, dzięki nim można uzyskać szafkę w danej kolorystyce. Jeśli mebel dobrze spełnia swoją rolę, absolutnie nie ma potrzeby wymiany na nowy model.

nowe dodatki łazienkowe

 

Istotne są detale - postaw na nowe dodatki!

Tak jak w każdej aranżacji o ogólnym jej efekcie zadecydować mogą detale. Z tych właśnie względów koniecznie chcąc odświeżyć łazienkę, powinno się wymienić je na nowe. Chodzi oczywiście o mydelniczki, uchwyt na ręczniki, kubki na szczotki do zębów, zawieszki na papier toaletowy, ale także i ręczniki.

Wybór akcesoriów łazienkowych jest ogromny! Można otrzymać takie, które będą nawiązywały do wystroju, lub wręcz przeciwnie - będa kontrapunktem kolorystycznym dla białej ceramiki czy płytek. Podczas metamorfozy łazienki warto pokusić się też o montaż elementów wyposażenia, których wcześniej tam nie było. Modne są obecnie różne grafiki, obrazy, dzięki którym do łazienkowego wnętrza można wprowadzić zupełnie innego charakteru.

W nowej-starej łazience idealnie sprawdzą się również rośliny. Błędem jest myślenie, że te żywe mogą znajdować się tylko we wnętrzach z oknem. Okazuje się bowiem, że jest wiele rodzajów egzotycznych roślin, które idealnie sprawdzą się nawet w łazienkach bez okna. Egzotyczne rośliny niejednokrotnie mają optymalne warunki do wzrostu właśnie w łazienkowych przestrzeniach, gdzie panuje wilgoć i podwyższona temperatura. Zieleń, rośliny w łazience mają ogromny wpływ na samopoczucie domowników. Dzięki nim bowiem można szybciej się zrelaksować i odprężyć.POWIĄZANI PRODUCENCI