Ulubione
Antracyt - modny kolor w aranżacjach łazienek

Antracyt - modny kolor w aranżacjach łazienek


Łazienka zazwyczaj jest pomieszczeniem jasnym. To bowiem właśnie biel uznawana jest za synonim higieny, sterylności, jest to też kolor, który ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. W ostatnich latach zauważyć można jednak, że nawet właściciele małych łazienek coraz częściej stawiają na mocniejsze i odważniejsze kolory. Jednym z tych, który cieszy się ogromną popularnością jest antracyt. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat aranżacji łazienkowych z elementami wyposażenia w kolorze antracytu - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Antracyt - kolor idealny do współczesnych łazienek?

Coraz częściej w branżowych portalach albo w magazynach wnętrzarskich pojawia się kolor o tajemniczej nazwie antracyt. Dla wielu osób jest to całkowita nowość, inne spotkały się nim już podczas aranżacji innych pomieszczeń w domu, wyboru kolorystyki okiennej czy dachu. Samo słowo antracyt ma natomiast dwa całkiem odmienne znaczenia, może oznaczać kolor a dokładniej odcień czerni lub po prostu odmianę węgla.

Antracyt jest odcieniem szarości, który w palecie barw znajduje się bardzo blisko czerni. Ze względu na domieszkę szarości, nie możemy barwy tej sklasyfikować jako czarny, jest to więc kolor, który jest elegancki, głęboki i jednak wciąż trochę niesztampowy. Kolor czarny w zbyt dużej ilości nie jest często dobrze postrzegany w aranżacjach, inaczej sprawa się ma w przypadku antracytu. Wiele osób porównuje antracyt z grafitem, różnica między tymi odcieniami jest także dosyć znacząca. Grafit jest kolorem znajdującym się na skali barw bliżej szarości, natomiast antracyt bliżej czerni.

 umywalka antracyt

Zalety antracytu w pomieszczeniach

Przede wszystkim ze względu na umieszczenie w palecie barw, antracyt jest kolorem dość uniwersalnym. Może być on wykorzystany w różnych stylistykach. Kolor ten sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach modernistycznych, minimalistycznych, loftowych czy retro. Z pewnością nie będzie to jednak dobra kolorystyka w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce klasycznej czy skandynawskiej.

Trzeba też przyznać, że kolor antracytowy na ścianach będzie wyglądał korzystniej, jeśli mowa o przestronnych wnętrzach. Wtedy to prezentuje się on niezwykle elegancko a wręcz luksusowo. Kolor tak, jak inne ciemne barwy nie jest dobrym rozwiązaniem dla małych wnętrz, w których może sprawić, że dany pokój, kuchnia czy łazienka będzie optycznie pomniejszona. W mniejszych pomieszczeniach można postawić na antracytowe dodatki, na poszczególne elementy wyposażenia, które będą utrzymane w tej kolorystyce a nie na pokrywaniu całych ścian.

 

Mała łazienka z elementami wyposażenia w kolorze antracyt

Kolory ciemne z zasady nadają się do pomieszczeń przestronnych, takich w których optyczne pomniejszenie nie zaburzy aranżacji. W małych łazienkach także mogą sprawdzić się ciemniejsze barwy, w tym antracyt jednak z pewnością nie jako kolor przewodni, który znajduje się na ścianach czy podłogach.

W małych łazienkach dobrze będą prezentowały się natomiast pojedyncze antracytowe elementy wyposażenia czy dodatki. Kolorystyka taka ma wiele zalet. Przede wszystkim zabrudzenia tych przedmiotów będą mniej zauważalne, a barwa dodaje wnętrzu elegancji. Tego typu elementy wyposażenia mogą znaleźć się w wyposażeniu nawet najmniejszych łazienek pod warunkiem, że w pomieszczeniu będzie utrzymany odpowiedni kontrast. Jasne ściany, ceramika sanitarna będą idealnym tłem dla dodatków w kolorze antracytu.

Sam antracyt jako kolor przez projektantów jest chętnie wykorzystywany w postaci dodatków, a nie dominującej barwy i to nie tylko w małych łazienkach, ale także w przestronnych salonach kąpielowych. Dodatki zresztą nie tylko mogą być wykończone nie tylko w czystym kolorze antracyt, ale często posiadają domieszki grafitu.

 zlewozmywak antracyt

Antracytowe miski WC, meble do łazienki oraz umywalki

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór elementów łazienkowego wyposażenia w kolorze antracyt. Wiele z nich cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale także i projektantów wnętrz.

Na wyróżnienie z pewnością zasługuje miska WC Deante Peonia. Model ten zachwyca nie tylko swoją estetyką, ale także i parametrami technicznymi. Miska ta nie posiada rantu wewnętrznego, poza tym jest wyposażona w specjalną technologię PROECO, dzięki której można realnie zmniejszyć zużycie wody. Miska WC Deante Peonia posiada także ukryte mocowania, które mają wpływ na jej estetykę. Ten model w kolorze antracytu będzie pasował do bidetu z tej samej serii. Produkty te sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, retro czy loftowych.

W ofercie sklepu znajduje się także szeroki wybór mebli do łazienki w kolorze antracyt. Jednymi z popularniejszych są szafki podumywalkowe Elita LOOK. Modele te zostały wykonane z płyt wilgocioodpornych, dzięki czemu tak dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których okresowo występuje wilgoć czy wahania temperatury. Szafki Elita LOOK zostały wyposażone w system SoftClose, dzięki którym użytkowanie ich jest tak wysoce komfortowe.

Uzupełnieniem szafki umywalkowej może być bateria stojąca wysoka Omnires CONTOUR. Model ten przyciąga uwagę nie tylko ze względu na kolor wykończenia, ale także i swój modernistyczny kształt. Tym samym ta bateria Omnires sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach nowoczesnych, w których pożądany jest minimalizm. Bateria na końcu wylewki posiada perlator, dzięki któremu wypływająca woda jest napowietrzana, perlista, przyjemna podczas kontaktu ze skórą, a do tego dzięki wymieszaniu wody z powietrzem zużywa się jej nawet o 30% mniej. Bateria posiada ceramiczną, trwałą głowicę, dzięki której produkt ten pracuje płynnie oraz technologię, dzięki której możliwe jest szybkie usunięcie kamienia.

W ofercie naszego sklepu znajduje się także szeroki wybór baterii wannowych w kolorze antracyt, są to modele zarówno podtynkowe, jak i natynkowe, a także umywalek.POWIĄZANI PRODUCENCI