
Aranżujemy białą łazienkę na 5 sposobów!05-03-2019
Pomimo tego, że producenci z branży łazienkowej wciąż wprowadzają na rynek kolekcje, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, to i tak łazienki w domach Polaków są zazwyczaj białe. Kolor ten uznawany jest za uniwersalny i ponadczasowy i tak naprawdę ciągle najbardziej kojarzący się z łazienkowym wnętrzem.
Wszędzie biel – cała łazienka w białym kolorze
W aranżacjach jest wiele kolorów, które dobrze prezentują się zazwyczaj tylko i wyłącznie jako akcenty. Biel może być tłem dla praktycznej każdego koloru, ale też dobrze prezentuje się sama. Wybierana jest przede wszystkim do małych powierzchni, gdyż powiększa optycznie. Odpowiednie oświetlenie – jeszcze bardziej potęguje to wrażenie.
Łazienka cała na biało nie musi być nudna. Można do jej aranżacji wykorzystać różnego typu struktury. Płytki gładkie, z połyskiem, matowe ze żłobieniami, małe, duże formaty – to wszystko w łazience monochromatycznej można połączyć z sobą. W rezultacie wnętrze jest wielopłaszczyznowe i ciekawe.
Dodatki w białej łazience mogą być dowolne. Chociaż jeśli zależy nam na wnętrzu, które będzie raczej monochromatyczne – warto jest postawić na chrom błyszczący lub srebro.
Biała łazienka w minimalistycznym stylu
Współczesną łazienkę możemy urządzić na wiele sposobów. Jednym z bardziej popularnych trendów w ostatnich sezonach jest minimalizm. To właśnie biel jest kolorem, który występuje praktycznie w każdym projekcie tego typu. Minimalistyczna łazienka rzadko jest jednak tylko biała. Zazwyczaj biel jest kontrapunktem kolorystycznym dla elementów czarnych czy szarych. Minimalistyczna łazienka jest uporządkowana i panuje w niej dekoracyjna oszczędność. Zazwyczaj nie ma miejsca na zbyt dużą ilość akcesoriów łazienkowych. Za nieliczne ozdoby można uznać baterie łazienkowe czy meble.
Białe meble łazienkowe zaliczyć należy do najczęściej wybieranych. Chociaż to właśnie na nich widoczne są szybko wszelkie niedoskonałości. To jednak one odbijają światło a także kojarzą się z higieną i świeżością.
Łazienkowe Jing-jang, czyli połączenie bieli z czernią
Białe płytki czy ceramika sanitarna, tak naprawdę dobrze prezentują się praktycznie z każdym innym kolorem. Do najbardziej spektakularnych duetów zaliczyć można połączenie bieli i czerni. Kontrast kolorystyczny pozwala uwypuklić elementy, które mają zwracać uwagę i ukryć te, które mają być niedostrzegalne.
Kolor biały podkreśla higienę, sterylność i świeżość. Czerń natomiast wprowadza element elegancji - czegoś nieoczywistego. Taką biało – czarną aranżację można z powodzeniem uzupełnić o inne motywy kolorystyczne. Świetnie sprawdzi się głęboka czerwień, szarości, granat i wiele innych. Urządzając biało - czarną łazienkę powinniśmy jednak dostosować ilość czerni do wielkości łazienki. Czym jest ona mniejsza powinno być go po prostu mniej. Czerń w zbyt dużej ilości może przytłaczać i zmniejszać optycznie wnętrze.