Ulubione
Baterie bezdotykowe - hit w czasach pandemii!

Baterie bezdotykowe - hit w czasach pandemii!


Ostatni czas związany z pandemią koronawirusa doświadczył ludzi na całym świecie. Epidemia ma ogromny wpływ nie tylko na sprawy gospodarcze, ale i tak przyziemne i prozaiczne sprawy, jakim jest dbanie o higienę. Ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa obowiązkowym stało się dokładne i częste mycie rąk, a także i przestrzeganie innych wymogów reżimu sanitarnego. Mycie rąk, szczególnie w miejscach publicznych powinno być czynnością bezpieczną. Z tego to względu eksperci na całym świecie rekomendują stosowanie baterii bezdotykowych. Zastanawiasz się, dlaczego właśnie ten typ armatury cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem? Jesteś ciekawa/y czy opłacalne jest nabycie baterii sensorycznej? Jeśli tak — koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

Armatura wykorzystująca podczerwień!

Korzystając ze zwykłych baterii z uchwytem czy z kurkami istnieje konieczność dotknięcia ich celem otwarcia odpływu wody. Ręce przed kontaktem z wodą i mydłem są brudne, znajdują się na nich niewidoczne dla oka drobnoustroje, wirusy czy bakterie. W przypadku toalet publicznych, z których korzysta wiele osób ryzyko przeniesienie w ten sposób groźnych patogenów, jest znaczące. Jeszcze do niedawna niewiele osób zwracało na ten szczegół uwagę.

W dzisiejszych czasach higiena jest sprawą priorytetową! Może ona mieć bowiem bezpośredni wpływ na zarażenie wirusem. Z tego powodu baterie bezdotykowe cieszą się teraz tak dużym zainteresowaniem. Praktycznie wszyscy znani producenci armatury posiadają tego typu modele w swojej ofercie. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są baterie sensoryczne, które pochodzą od znanych, dobrych producentów. Wiele z nich objętych jest promocyjnymi cenami.

Korzystając z baterii bezdotykowych, wystarczy podstawić dłonie w pobliżu wylewki. Podczerwień „wykrywa” ruch i automatycznie uruchamia baterię. Aby odpływ wody został zamknięty, wystarczy po umyciu dłoni je odsunąć.

 

Baterie bezdotykowe - nie tylko higieniczne, ale i ekonomiczne!

Wiele osób nie jest przekonanych co do zakupu baterii bezdotykowych przez ich cenę. Modele te kosztują znacznie więcej od tych standardowych z kurkami czy uchwytami. Wyższa cena uzależniona jest od zastosowanych technologii. Zakup modeli tych jest związany z wyższymi kosztami, jednak mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że baterie te są bardzo ekonomiczne. Użytkując je, zużywa się tylko tyle wody, ile się naprawdę potrzebuje. Nie zużywa się też dodatkowej wody podczas ustawiania temperatury czy natężenia strumienia. W rezultacie zakup baterii zwraca się w postaci niższych rachunków za wodę.

Wiele osób narzeka na czasochłonne czyszczenie armatury. Użytkując baterie, które mają chromowane mieszacze, odciski palców, zanieczyszczenia mogą być widoczne już w kilka godzin po czyszczeniu. Tylko systematyczna pielęgnacja baterii jest w stanie zagwarantować estetyczny ich wygląd. W przypadku modeli sensorycznych nie ma tego problemu. Nie ma potrzeby dotykania żadnej części tej baterii. W rezultacie wyglądają one przez długi czas estetycznie i nie ma konieczności częstego ich czyszczenia.

 

Baterie idealne do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych

Strefa umywalki zazwyczaj znajduje się w centralnym punkcie łazienki. To właśnie na nią zwraca się uwagę zaraz po wejściu do środka. Z tego względu każdy, nawet najdrobniejszy element jej wyposażenia jest istotny. Baterie bezdotykowe ze względu na funkcjonalność, ale i swój nowoczesny design idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Montowane są podtynkowo, ze względu na to w większości modeli widoczna jest tylko wylewka, która jest ich elementem dekoracyjnym.

Te dobrej jakości skonstruowane są w taki sposób, by wypływająca z nich woda była idealnie wymieszana, posiadała optymalną temperaturę i strumień. Wiele z modeli posiada dodatkowe funkcje, które mają wpływ na komfort użytkowania. Mogą posiadać funkcję automatycznego płukania czy tryb czyszczenia.POWIĄZANI PRODUCENCI