Baterie łazienkowe wodooszczędne – oszczędzaj wodę i bądź eko!

2024-02-06
Baterie łazienkowe wodooszczędne – oszczędzaj wodę i bądź eko!
Baterie łazienkowe wodooszczędne – oszczędzaj wodę i bądź eko!

Baterie łazienkowe wodooszczędne – oszczędzaj wodę i bądź eko!

2024-02-06

W obliczu coraz pilniejszych wyzwań związanych z ochroną środowiska, coraz więcej osób poszukuje sposobów na zmniejszenie zużycia wody w codziennym życiu. Baterie łazienkowe wodooszczędne i stają się coraz popularniejszym wyborem dla tych, którzy chcą łączyć komfort korzystania z łazienki z dbałością o zasoby wodne naszej planety. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat ekologicznej armatury łazienkowej? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wodooszczędne perlatory – klucz do oszczędności na co dzień

Czym jest perlator? Perlator to niewielki, metalowy lub plastikowy element umieszczany na końcu kranu, mający na celu kontrolowanie strumienia wody. Jest to rodzaj sita, które miesza strumień wody z powietrzem, co pozwala na uzyskanie równomiernego i komfortowego strumienia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia wody.

Wodooszczędny aerator działa to jak swoisty "mieszacz", co pozwala na utrzymanie komfortowego strumienia wody przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia. W rezultacie zużywamy mniej wody, nie tracąc przy tym niczego ze swojego codziennego komfortu. Wypływająca z baterii woda jest bardziej perlista, napowietrzona, przyjemna w kontakcie ze skórą - jednocześnie zużywa się jej mniej, nawet o 30 %. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w przypadku baterii umywalkowych, z których korzysta się najczęściej.

Korzystanie z baterii łazienkowych wyposażonych w wodooszczędne aeratory przekłada się na zmniejszenie rachunków za wodę. Mniejsze zużycie wody oznacza także mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Każda oszczędzona kropla wody w domu, to korzystny wkład w ochronę środowiska. Mniejsze zużycie wody oznacza mniej wody spływającej do kanalizacji, co przekłada się na oszczędność wody pitnej i energii zużywanej przy jej przetwarzaniu.

baterie oszczędzające wodę

Baterie łazienkowe oszczędzające wodę

Ekologiczne baterie łazienkowe, wyposażone w aeratory, przełączniki eco, ograniczniki przepływu wody, baterie sensoryczne stają się nie tylko symbolem oszczędności, ale również trendów w projektowaniu łazienek. Współczesne wzornictwo łączy się z dbałością o środowisko, oferując stylowe rozwiązania, które jednocześnie pomagają chronić zasoby naturalne. Oszczędność wody to nie tylko korzyść dla portfela, ale także ważny krok w kierunku zrównoważonego stylu życia. Dlatego warto rozważyć instalację takich baterii w swojej łazience, aby przyczynić się do ochrony wód i zachowania środowiska dla przyszłych pokoleń.

wodooszczędne aeratory

Czy baterie bezdotykowe są bardziej oszczędne od tradycyjnych?

Tak, baterie sensoryczne, zwane także bezdotykowymi lub automatycznymi, są zazwyczaj bardziej oszczędne w zużyciu wody w porównaniu z tradycyjnymi bateriami. Baterie sensoryczne reagują na obecność rąk lub obiektów, włączając się automatycznie i wyłączając po ustalonym czasie nieaktywności. Dzięki temu można uniknąć przypadkowego pozostawienia wody włączonej, co prowadzi do ograniczenia zużycia wody.

Baterie sensoryczne posiadają zresztą znacznie więcej zalet, niż tylko tych związanych z oszczędnością zużycia wody. Modele te nie brudzą się tak jak inny rodzaj armatury. Związane jest to oczywiście z bezdotykową ich obsługą. Poza tym ze względu na to, że użytkownik nie musi bezpośrednio dotykać baterii, baterie sensoryczne mogą pomóc w ograniczeniu ryzyka zanieczyszczenia bakteriami czy wirusami, co z kolei może wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa sanitarnego.

W przypadku niektórych modeli baterii sensorycznych można dostosować ustawienia, takie jak czas trwania strumienia wody czy temperatura, co pozwala dostosować działanie baterii do indywidualnych preferencji użytkownika. Z pewnością jest to atut, który przemawia za zakupem akurat tych modeli.

wodooszczędne perlatory

Prysznicowe baterie termostatyczne

Okazuje się, że modeli, które również mogą pomóc zmniejszyć zużycie wody jest więcej. Są to między innymi baterie prysznicowe z termostatem. Dlaczego? Otóż baterie termostatyczne pozwalają na dokładne ustawienie żądanej temperatury wody. To oznacza, że możesz cieszyć się stałą temperaturą podczas kąpieli bez konieczności ręcznej regulacji. Modele te są często wyposażone w funkcję blokady maksymalnej temperatury, co pozwala na oszczędność wody poprzez unikanie nadmiernego korzystania z gorącej wody. Można również programować określony czas podczas kąpieli, co pomaga kontrolować zużycie wody.

To jednak nie koniec zalet związanych z montażem baterii termostatycznych. Ważną ich zaletą jest również fakt, że są bezpieczne podczas użytkowania. Stała, ustawiona temperatura na termostacie zapobiega przypadkowemu poparzeniu się podczas korzystania z natrysku. Jest to istotne wtedy, gdy z łazienki samodzielnie korzystają dzieci, a także i osoby starsze. Poza tym jak podkreślają projektanci, są to baterie o ciekawym designu, który często sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach.

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience?

Czytaj

Powiązani producenci

Deante
KFA
Omnires

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów