Ulubione
Ciekawe modele parawanów nawannowych

Ciekawe modele parawanów nawannowych


Ciekawym rozwiązaniem do łazienki o małej powierzchni jest montaż parawanu nawannowego. To połączenie wanny z prysznicem, które sprawdzi się w pomieszczeniu, gdzie nie ma miejsca na te dwa elementy jednocześnie. Dzięki temu, że producenci proponują różne typy parawanów, można je dopasować praktycznie do  każdej łazienki. Wyróżnia się różne parawany nawannowe, ale najbardziej popularne to parawany stałe, wahadłowe i harmonijkowe. Każdy z nich reprezentuje inną funkcjonalność. Który z nich jest najciekawszy? To wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb, ale poniżej postaramy się przybliżyć ich cechy oraz opisać te modele, które są najbardziej praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Co warto wiedzieć o parawanach nawannowych?

Montaż parawanu nawannowego polega na instalacji systemu na wannie prostokątnej z prostą górną krawędzią. Wybór produktu, który jest wykonany z tworzywa sztucznego, jest konstrukcją najlżejszą dostępną na rynku. Najczęściej niego wykonane są parawany harmonijkowe oraz uchylne. Wybór wanny, na której odbędzie się montaż parawanu, nie powinien być przypadkowy. Najlepsze są wanny z gładką powierzchnią górną. Dzięki temu parawan będzie lekko się składał. Dno wanny powinno być odpowiednio wypłaszczone tak, aby ułatwić korzystanie z prysznica. Jedynym minusem, jaki posiadają parawany, jest pozostawianie zacieków na płaszczyźnie szklanej, czyli najprościej rzecz ujmując, na skrzydłach parawanu. Niemniej jednak chcąc zachować należytą czystość i estetykę wnętrza, można zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, dzięki którym woda będzie spływać o powierzchni parawanu, zamiast zalegać na nim pod postacią kropel.

 

Można wybrać parawan nawannowy prawy bądź lewy. Wybór powinien być zależny od tego, z której strony wanny będzie umieszczany. To, co nie podlega dyskusji, to zakup parawanu od znanego producenta. Aby mieć pewność, że produkt został wykonany z materiału najwyższej jakości, warto postawić na znane marki, które są gwarancją jakości, a co za tym idzie długoletnią żywotnością parawanu. Ciekawą i dość praktyczną wskazówką przy zakupie jest informacja, że parawany matowe lub z nadrukiem są bardziej widoczne. Dzięki temu nie będziemy się o nie uderzać podczas brania prysznica. Chcąc postawić na nowoczesne rozwiązania i ciekawy wygląd wnętrza łazienki, postawmy na parawany bezramowe. Natomiast w łazienkach o luksusowym wyglądzie, idealnie sprawdzą się parawany nawannowe z chromowanymi elementami.

 

Rodzaje parawanów nawannowych

Ciekawym rozwiązaniem są parawany nawannowe 2-elementowe jednostronne. Poza tym, że charakteryzują się solidnym wykonaniem, są one oryginalne i nowoczesne w swoim wyglądzie. Ich znak rozpoznawczy to możliwość składania zewnętrznej części do środka, a część przyścienna składa się w obie strony. Są idealnym  dodatkiem do wanien prostokątnych, ale stosuje się je także w innych modelach. Jest to jednak mniej popularne.

W związku z tym, że rynek armatury łazienkowej oferuje bogaty wybór produktów, możemy wybierać pomiędzy wieloma modelami różnych rozwiązań. Oprócz wspomnianego wyżej parawany 2-elementowego można zastanowić się nad wyborem parawanu nawannowego 3-elementowego jednostronnego. To komplet, który nadaje się do montażu z wannami asymetrycznymi. Zakres obrotu zawiasów wynosi aż 180 stopni, co gwarantuje niesamowity komfort użytkowania.

Zazwyczaj każdy model parawanu jest jednostronny. Niemniej jednak prawie każdy model parawanu posiada wersję, która jest przeznaczona do montażu po drugiej stronie. Mimo to stworzono także inne rozwiązania, a mianowicie parawany odwracalne. Ten rodzaj produktu posiada możliwość montażu wejścia do wanny z każdej strony - zarówno z lewej, jak i prawej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, na rynku pojawiły się także wersje dwuskrzydłowe, które otwierają się w obie strony. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów zapewniają one ochronę łazienki przed zachlapaniem. Poza tym wyglądają schludnie i elegancko.POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Wanny