Ulubione
Codzienna pielęgnacja łazienki w rękach produktów HG

Codzienna pielęgnacja łazienki w rękach produktów HG


Czystość w łazience to kluczowa sprawa dla każdego domu. Pomijając komfort użytkowania czystej i lśniącej łazienki zdecydowanie bardziej istotną kwestią jest utrzymanie higienicznej czystości, która zwyczajnie gwarantuje nam zdrowie. Sprzątanie prawdopodobnie nie należy do specjalnie uwielbianych domowych czynności, jednak warto pamiętać, że to właśnie od pobytu w łazience zazwyczaj zaczynamy i kończymy nasz dzień. Nie ulega wątpliwości, że łazienka w każdym domu powinna być zatem nie tylko funkcjonalnie i estetycznie urządzona, ale przede wszystkim... bezwzględnie czysta.

Na rynku istnieje szereg produktów, które mają nam pomóc w codziennej pielęgnacji każdej łazienki.  Te najbardziej popularne prawie zawsze zawierają w swoim składzie chlor, który skutecznie zabija wszystkie bakterie. Należy jednak zwrócić uwagę, że najbardziej popularne produkty do czyszczenia łazienki nie są uniwersalne - czyszczenie nimi armatury łazienkowej czy wanien lub brodzików może skutecznie nam te produkty zniszczyć. Ponadto produkty dostępne w każdej drogerii w większości przypadków zawierają tak silne stężenie chlorków, że nieprzyjemny dla oczu i nosa zapach długo jeszcze po sprzątaniu unosi się w pomieszczeniu. Niby nasza łazienka jest czysta - wszak nawet najwytrwalsza  bakteria w końcu daje za wygraną - jednak to głównie przez unoszący się, dławiący zapach, sprzątanie łazienki kojarzy się nam z najmniej przyjemną rzeczą.

Przepis na sukces w łazience, o dziwo, zawiera dwie podstawowe rady: systematyczność i odpowiednie środki czyszczące. Systematyczność w sprzątaniu naszej łazienki to bezapelacyjnie połowa sukcesu. Regularne czyszczenie toalety, brodzika, prysznica czy innych elementów naszej łazienki sprawi, że poważniejsze zanieczyszczenia zwyczajnie nie będą miały okazji się pojawić,  a i osadzający się uparcie kamień, który jest zmorą wszystkich polskich łazienek, z powodzeniem da się usunąć przy regularnym czyszczeniu łazienki.  Warto uzmysłowić sobie również, że regularne czyszczenie łazienki zwyczajnie zabezpiecza przed rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, grzybów i pleśni.
W trakcie czyszczenia naszej łazienki istotne jest, aby pamiętać, że nie możemy wybiórczo czyścić jej elementów - zawsze należy pamiętać również o płytkach, czy to na ścianie czy na podłodze. Wydawać by się mogło, że płytki ścienne są przecież stosunkowo nieaktywowane w łazience, jednak myli się ten, kto myśli, że i na nich nie osadza się brud. Kafelki stanowią również element naszej łazienki i podlegają tak samo procesowi osadzania się brudu.

Do codziennego czyszczenia armatury łazienkowej najlepiej użyć sprawdzonych i polecanych do tych produktów środków czyszczących - na rynku znajdziemy ogrom produktów polecanych. Jak jednak wybrać te odpowiednie? Do czyszczenia armatury przede wszystkim niewskazane jest stosowanie proszków czy past polerskich, mogą one nieodwracalnie uszkodzić chromowaną powierzchnię – porysować ją, odbarwić czy pozostawić plamy. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się środek w postaci mleczka, pianki czy żelu. Baterie najlepiej czyścić co 2-3 dni, używając miękkiej ściereczki i wycierając armaturę do sucha, dzięki czemu nie pozostaną na niej nieestetyczne zacieki. Kamień osadzający się na bateriach łazienkowych najlepiej usunąć stosując ekologiczny sposób: nasączony octem spirytusowym lub roztworem kwasku cytrynowego kawałek waty owijamy zakamienioną część baterii i pozostawiamy na ok. godzinę, a następnie dokładnie spłukujemy i wycieramy baterię do sucha. Kilkukrotne powtórzenie tego zabiegu powinno przywrócić baterii czystość i blask.


O tyle o ile do czyszczenia armatury łazienkowej użyjemy środków do niej przeznaczonych, o tyle stosunkowo mniejszą wagę przywiązujemy do środków, którymi czyścimy ceramikę, a przecież utrzymanie w czystości ceramiki łazienkowej zapewnia nie tylko jej estetyczny wygląd, ale przede wszystkim zapobiega rozprzestrzenianiu się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, pleśni i grzybów. Miski toaletowe są jednym z największych skupisk bakterii  w całej naszej łazience - do jej czyszczenia należy zatem przyłożyć szczególną uwagę. Miskę sedesową najlepiej czyścić środkami do tego przeznaczonymi, zawierającymi silnie działające substancje czynne. Specjalne zakończenie butelki takiego płynu pozwala na dotarcie w trudno dostępne zakamarki, w których mogą mnożyć się drobnoustroje. Na rynku dostępne są także chusteczki nasączone płynem dezynfekującym, przeznaczone do czyszczenia łazienki, którymi łatwo i dokładnie umyjemy zewnętrzną część miski WC. Sprawdzonym sposobem na utrzymanie toalety w czystości jest zalanie jej codziennie wieczorem płynem do toalet i pozostawienie go na całą noc. Warto także stosować na co dzień kostkę WC, która przy każdym spłukaniu dezynfekuje i odświeża toaletę.


Podobnie kwestia bakterii wygląda w prysznicu i brodzikach - to również miejsce, które czyści się stosunkowo trudno ponieważ pełne jest zakamarków, w których chętnie gromadzą się pleśń i bakterie. Do czyszczenia zarówno brodzików, jak i wanien najlepiej użyć zaufanych środków na tyle silnych by usunęły wszystkie bakterie, ale i na tyle dobre, by nie odstraszać zapachem chloru przez kilka następnych godzin.

Korzystając z naszego doświadczenia, nie tylko zawodowego w branży łazienkowej, ale także zwyczajnego, życiowego proponujemy postawić na sprawdzone środki czyszczące. Raz, że są niezawodne, dwa - pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, które tracimy na nieustanne poszukiwanie idealnego środka. Środkami polecanymi przez specjalistów są środki czyszczące marki HG. Firma posiada na tyle bogaty asortyment, że z całą pewnością każdy element Twojej łazienki będzie po prostu lśnił - co ważne - środki te zapewniają przyjemny zapach jeszcze w trakcie czyszczenia, który długo utrzymuje się w łazience.

Środki marki HG to specjalistyczne produkty do czyszczenia i pielęgnacji nowoczesnych powierzchni w łazience. Produkty są przede wszystkim sprawdzone przez naszych klientów, naprawdę skuteczne i rozwiązują nawet najtrudniejsze problemy związane z czyszczeniem i pielęgnacją.

Dla przykładu:

HG CZYSTA ŁAZIENKA – ŻEL - środek ten jest przeźroczystym płynem nie zawierającym jakichkolwiek elementów ściernych. W sposób bezpieczny i skuteczny radzi sobie z typowymi osadami gromadzącymi się na powierzchni wanny i brodzika.

HG ŚRODEK DO USUWANIA PLEŚNI - preparat ten doskonale radzi sobie z wszelkiego typu nalotami i pomaga skutecznie wyczyścić fugi bez większego wysiłku. Jego działanie pozwoli na zabicie pleśni znajdujących się na powierzchni spoin silikonowych i przywrócenie ich wyglądu.

Dla osób, które po etapie czyszczenia spoin chcą uniknąć powrotu pleśniowych wykwitów, a także uniknąć kłopotliwej konieczności ponownego ich czyszczenia, idealne okaże się zabezpieczenie fug preparatem HG SUPER OCHRONA FUG PODŁOGOWYCH I ŚCIENNYCH.

HG CZYSTA ŁAZIENKA – PIANKA - to produkt do codziennej pielęgnacji powierzchni łazienkowych, w tym także szkła kabin prysznicowych. Doskonale usuwa bieżące zabrudzenia i osady.

HG HAGESAN BŁĘKITNY - to produkt do usuwania uciążliwych nagromadzeń kamienia zarówno na szkle, jak i armaturze i ceramice łazienkowej. Radzi sobie z nimi doskonale! W przypadku nalotów, które mają bieżący charakter, wystarczy przetrzeć powierzchnię gąbką nasączoną preparatem. W przypadku, kiedy kamienia jest więcej – np. jak na słuchawkach prysznicowych - warto zwilżyć nim ręcznik kuchenny i pozostawić na kilka minut na czyszczonej powierzchni.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Higieniczny środek do wanien z hydromasażem 1000 ml HG 448100129
Film
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Higieniczny środek do wanien z ...Higieniczny środek do wanien z hydromasażem 1000 ml HG 448100129
55,00 PLN59,16 PLNOszczędzasz 7%
 
Żel Czysta łazienka 500 ml HG
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Żel Czysta łazienka 500 ml HGŻel Czysta łazienka 500 ml HG
39,00 PLN
 
 
Czyste fugi 500 ml HG 135050129
 
Pianka Czysta łazienka 500 ml HG
 
Super ochrona fug 250 ml HG 244025127
 
Impregnat łazienkowy 250 ml HG 476030129
 
Czysty gres 1000 ml HG 184100129
 
Preparat do usuwania silikonu 100 ml HG 290010108
 
Czyste okna żel czyszczący 500 ml HG 297050129
 
Higieniczny żel do czyszczenia toalet 600 ml HG 321060129
 
POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Chemia
  2. Środki czyszczące
  1. Chemia