Czarna ceramika łazienkowa - nowy trend w aranżacji łazienki!

2020-10-08
Czarna ceramika łazienkowa - nowy trend w aranżacji łazienki!
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Czarna ceramika łazienkowa - nowy trend w aranżacji łazienki!

Czarna ceramika łazienkowa - nowy trend w aranżacji łazienki!

2020-10-08

Łazienka jeszcze do niedawna zazwyczaj kojarzona była z kolorem białym. Biel utożsamiana jest higieną, sterylnością i między innymi z tych właśnie względów, tak chętnie wykorzystywana była w łazienkowych przestrzeniach. Aktualnie zauważyć można, że coraz więcej osób chce urządzić przestrzeń w zupełnie innej, odmiennej kolorystyce. Jednym z kolorów, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem jest czerń. Wielu osobom wydaje się, że barwa ta zarezerwowana jest tylko dla wnętrz przestronnych. W rzeczywistości pozwala stworzyć łazienki, które są nietypowe, zaskakujące i eleganckie.

Na co warto postawić w czarnej łazience?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych bowiem czarna łazienka to taka, w której wszystko, czyli płytki, ceramika czy dodatki są w kolorze czarnym, dla innych jest to pomieszczenie, w którym obecne są tylko kolorystyczne akcenty, które dodają charakteru. Z całą pewnością jednak w jednym i drugim wypadku warto jest postawić na produkty, które pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów. Tylko wtedy bowiem będą dobrze spełniały swoją podstawową rolę, a jednocześnie będą trwałe.

Decydując się na zakup czy to płytek ceramicznych, ceramiki, baterii czy dodatków w kolorze czarnym warto skorzystać z oferty sklepów branżowych a nie przypadkowych marketów.

We współczesnych projektach łazienkowych spotkać się można zazwyczaj z czernią, która to kontrastuje z bielą. Czarne nie muszą być tylko baterie czy płytki, ale także i ceramika. Przykładem jej są podwieszane miski WC marki RAK czy umywalki.

 

Czarna ceramika sanitarna - RAK Ceramics

Marka RAK Ceramics pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a znana jest od przeszło trzydziestu lat na całym świecie. Firma ta specjalizuje się w ceramicznych i gresowych płytkach ściennych oraz w artykułach sanitarnych. Produkty tej marki znane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale i przez np sieci luksusowych hoteli.

Dużym zainteresowaniem cieszą się dziś miski bezkołnierzowe czarne RAK Ceramics. Są to produkty, które nie tylko zachwycają ciekawym designem, ale i wyróżniającymi się parametrami technicznymi. Miski WC tego producenta zostały wykonane w oparciu o najlepszą technologię. Dzięki temu miski są higieniczne, nie posiadają rantów wewnętrznych i pozwalają oszczędzać wodę poprzez skuteczne i optymalne spłukiwanie wody.

 

W ofercie producenta dostępne są nie tylko czarne miski WC, ale i umywalki nablatowe. Umywalki wyróżniają się na tle innych, dostępnych na rynku ciekawym designem. Posiadają cienkie ranty, które sprawiają wrażenie, że produkty te są niezwykle kruche. Brzegi mają tylko 5 mm grubości, dla porównania w modelach konkurencyjnych grubość ta to 12-20mm.

W rzeczywistości modele te są wytrzymałe i trwałe. Minimalistyczny design, to nie tylko oczywiste walory wizualne, ale także i niezwykły komfort użytkowania ich. Nietypowe w ceramice RAK jest to, że produkty tej marki, które są czarne, są matowe. Jest to ich wielki atut, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę względy praktyczne, związane z ich czyszczeniem i pielęgnacją. Umywalki nablatowe nie posiadają przelewu, dzięki czemu jeszcze bardziej wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne.

 

Czerń kojarzona jest przede wszystkim z elegancją, szykiem, z czymś ponadczasowym i często ekstrawaganckim. W łazienkach łączyć można z powodzeniem produkty czarne, które są matowe i z połyskiem. Dobrze będą prezentowały się miski WC czy umywalki matowe, które znajdą się w otoczeniu połyskujących czarnych płytek ściennych czy podłogowych. W tego typu łazienkach wyróżnikiem może być struktura czy faktura danego produktu.

Warto wspomnieć o tym, że czarne elementy wyposażenia warto jest przemycić nie tylko do łazienek, znajdujących się w luksusowych hotelach, ale także i we wnętrzach domowych. Czerń wygląda dobrze wszędzie, także bez różnicy na metraż. W jasnej, niewielkiej łazience może być po prostu kontrapunktem kolorystycznym, który będzie przyciągał wzrok i wprowadzał ciekawy charakter.

WIĘCEJ W KATEGORII Ceramika

Łazienka w przedszkolu – Jak ją zaprojektować?

Czytaj

Powiązani producenci

RAK Ceramics

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów