Ulubione
Czerwona łazienka- pomysły na aranżacje!

Czerwona łazienka- pomysły na aranżacje!


Jeszcze kilka lat temu większość łazienek w polskich domach wyglądała podobnie. Na ścianach i podłogach znajdowały się jasne płytki. Najczęściej były one białe, beżowe, z motywami roślinnymi. Teraz jest pełna dowolność, co do tego, jak chcemy mieć urządzone wnętrze. Na rynku jest też wielka różnorodność materiałów, jakie można użyć.

Aktualnie jest topowych kilka stylów, w których to najchętniej urządza się wnętrza. Warto czasem przełamać narzucane standardy i pokazać w mieszkaniu swój charakter.

Od dawna wiadomo, że kolory mają wielki wpływ. Odpowiednio dobrane potrafią, albo pobudzić nas do działania, lub uspokoić. Każdy wie w jakiej kolorystyce czuje się najlepiej. Także i kolor czerwony w łazience znajduje coraz to więcej zwolenników.

Czerwień kojarzona jest z energią, impulsywnością, dynamiką, ale także z miłością. Jest to barwa dla ludzi odważnych, którzy nie boją się wyzwań. Czasem kolor ten możemy interpretować jako zagrożenie. Jest to barwa, która nie jest jednoznaczna w interpretacji i ciągle budzi wiele emocji. Na pewno czerwień potrafi szybko przyciągnąć uwagę każdego.

Wnętrze w takiej kolorystyce nie jest dla każdego. Nie każdy bowiem odnajdzie się w takiej stylistyce i mocnych akcentach. Wiele osób woli przestrzenie, które mają spokojna kolorystykę. Jednak urządzając łazienkę nie trzeba malować jej całej na czerwono. Czasem wystarczy wstawić do niej dodatki w tym kolorze, lub jeden mebel, który na pewno będzie przyciągał uwagę i sprawi, że całe wnętrze nabierze innego charakteru.

Najlepsze połączenia kolorystyczne

  • Czerwień i szarości. Czerwień jest sama w sobie tak intensywna, że chyba najlepszym połączeniem wydają się być szarości. Kolor szary nie jest ani ciepły, ani zimny. Jest tym samym doskonałym tłem dla innych barw. Aktualnie w aranżacjach szarość zaczyna się przewijać coraz częściej. Można więc powiedzieć, że szara łazienka jest teraz bardzo modna. Można pozostawić jedną ścianę w kolorze czerwonym, a resztę pozostawić w szarościach. Takie wnętrze nie będzie wtedy zbyt ciemne i będzie prezentowało się luksusowo i nowocześnie. Z tak intensywnymi barwami można w łatwy sposób przesadzić, dlatego też delikatne ich akcentowanie będzie jak najbardziej na miejscu.
  • Czerwień i biel, takie połączenie jest bardzo kontrastujące. Aranżacja zrobiona w odpowiednich proporcjach może być zaskakująca. Dobrze wygląda biała łazienka, w której tylko punktowo zaznaczone są czerwone elementy. Mogą to być meble, dodatki czy ręczniki.
  • Czerwień i czerń, jest to także jedno z częstszych połączeń. Ma ono zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Zarówno czerń jak i czerwień są bardzo intensywne i jednak ciemne. Na pewno takie rozwiązanie kolorystyczne nadaje się do dużych powierzchni i dla osób, które na pewno będą dobrze czuły się w takich wnętrzach. Połączenie to uznawane jest bowiem za agresywne. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od proporcji. Jeśli urządzamy tzw. czarną łazienkę, w której znajdą się czerwone dodatki, na pewno wnętrze będzie prezentowało się intrygująco i niesztampowo.

Jakie dodatki, meble wybrać do takiego wnętrza?

Obecnie na rynku nie ma problemu z tym żeby kupić meble łazienkowe, czy też dodatki w kolorystyce jakiej się chce. Może zdziwić fakt, że teraz nawet i armatura, czyli baterie umywalkowe, czy też wannowe mogą być w różnych wariantach kolorystycznych. Na pewno, jeśli nawet mamy typową białą łazienkę, to bateria czerwona będzie mocnym i niezwykle nowoczesnym elementem wyposażenia. Dobrze będą prezentowały się także dozowniki na mydło, kubki na szczotki do zębów, mydelniczki, w tym właśnie intensywnym kolorze.

Czerwień w łazience nie musi być niczym kontrowersyjnym. Wystarczy tylko dobrać elementy wyposażenia, żeby nie było jej za dużo. W odpowiednich ilościach barwa ta będzie pobudzała nas do działania, dodawała energii i wprawiała w dobry nastrój. Także łazienka jest idealnym miejscem żeby się tam znalazła.

 

 

 PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Wąż prysznicowy 1500 mm PCV Deante NDA R51W czerwony
 
Słuchawka natryskowa 3-funkcyjna Deante MANGO NCV R51S czerwona
 
Deska sedesowa dla dzieci Żółwik wolnoopadająca Geberit BAMBINI 573368-000 czerwona
 
Bateria umywalkowa stojąca Tres LOFT-COLORS 200.203.03.RO.D czerwona/ chrom
 
Bateria umywalkowa stojąca Tres LOFT-COLORS 200.203.06.RO.D czerwona/ chrom
 
Zestaw natryskowy podtynkowy Tres STUDY EXCLUSIVE 262.180.03.TRO czerwony
 
Bateria umywalkowa stojąca 174 mm Tres STUDY EXCLUSIVE 262.903.01.TRO.D czerwona
 
Bateria umywalkowa stojąca 385 mm Tres STUDY EXCLUSIVE 262.308.01.TRO.D czerwona
 
Bateria umywalkowa podtynkowa 140 mm Tres STUDY EXCLUSIVE 262.200.80.TRO czerwona
 
Bateria bidetowa 217 mm Tres STUDY EXCLUSIVE 262.224.02.TRO.D czerwona
 
Bateria umywalkowa stojąca 195 mm Tres STUDY EXCLUSIVE 261.903.01.TRO.D czerwona
 
POWIĄZANI PRODUCENCI