Ulubione
Czym kierować się wybierając lustro do łazienki?

Czym kierować się wybierając lustro do łazienki?


Strefa umywalki, w której skład wchodzi: lustro, umywalka, bateria oraz szafka jest najważniejsza w całej łazience. Jest to spowodowane co najmniej kilkoma powodami. Strefa ta znajduje się zazwyczaj w centralnym punkcie łazienki i jest swoistym centrum zarządzania. To właśnie bowiem tam spędzamy najwięcej czasu na różnych zabiegach higienicznych, a także po prostu myjąc ręce. Każdy element tworzący strefę jest niezwykle ważny. Nie inaczej jest w przypadku lustra. Jesteś ciekawy/a czym kierować się podczas jego wyboru? - koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat!

Lustro - jeden z najważniejszych elementów łazienkowej przestrzeni!

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie łazienki bez lustra, w którym można się przejrzeć. Łazienka bez niego nie tylko nie byłaby funkcjonalna, to jeszcze straciłaby na swoim wyglądzie. Lustro prócz swej podstawowej funkcji, czyli możliwości przejrzenia się spełnia jeszcze inne. Odpowiednio dobrane może być ciekawym elementem ozdobnym, ale także i mieć wpływ na optyczne powiększenie danej przestrzeni. Jest to niezwykle ważne w przypadku małych i nieustawnych wnętrz, w których to właśnie lustra pozwalają oszukać wzrok i “rozciągają” czy “wydłużają” łazienki. Mogą potęgować odczucie głębi i “dodać” parę jakże ważnych centymetrów, które mają wpływ na odbieranie przestrzeni. Do tych małych blokowych łazienek zalecane są lustra duże, które nie posiadają zbyt obszernych ram. Im prostsze - tym lepsze.

Oczywiście rynek przepełniony jest wieloma rodzajami tych produktów. Chcąc wybrać optymalne, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Znaleźć można lustra, które osadzone są w zdobionych ramach. To właśnie te modele sprawdzą się idealnie we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro lub klasycznych. Dużą popularnością cieszą się dziś natomiast modele na skórzanych paskach, które dobrze komponują się w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych oraz loftowych.

 

Lustra NEO Oristo - ciekawy design i najwyższa jakość wykonania!

Lustra NEO marki Oristo przez ekspertów uznawane są jako jedne z lepszych. Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że ze względu na prostą i nie narzucającą się formę, dzięki której pasują do każdej łazienkowej przestrzeni. Lustra z tej linii dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy to model z chromowanym profilem. Model ten jest z jednej strony skromny, z drugiej wyrafinowany i pasujący do wnętrz minimalistycznych, w których nie ma miejsca na zbyt dużo detali i zdobień.

W drugim wariancie - lustro NEO Oristo jest podzielone. Istnieje wtedy możliwość kompletowania akcesoriów. Te elementy dodatkowe można z łatwością przemieszczać, tym samym zmieniając design lustra i jego funkcjonalność. Wszystkie lustra pochodzące z serii NEO, wyposażone są w specjalne zawieszki anti-drop. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym zrzuceniem lustra z zawieszek.

 

Lustro NEO - z oświetleniem czy bez?

Wiele czynności wykonywanych przy lustrze łazienkowym, wymaga precyzji. Z tego względu strefa lustra zazwyczaj jest dodatkowo oświetlona. W jej obrębie montowane są więc specjalne kinkiety lub innego typu światła punktowe. Decydując się na zakup lustra NEO Oristo, istnieje możliwość zakupienia specjalnej belki LED, z dedykowanym do niego oświetleniem. Belka ta została w sposób specjalny wyprofilowana, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne wykonanie makijażu czy ogolenie się. Profil oświetlenia zapobiega wpadaniu na twarz cienia, co niestety jest częste w przypadku innego typu oświetlenia. Belka ta jest zasilana poprzez dołączony do niej transformator.

Lustra NEO, ze względu na swoją formę i design nadają się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Nie są elementem, który determinuje charakter strefy umywalki, z tego względu można je tak łatwo dopasować.

Modele z tej linii znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego, w korzystnych, atrakcyjnych cenach - zapraszamy do zapoznania się bliżej z ofertą!POWIĄZANI PRODUCENCI