Ulubione
Deska sedesowa starego typu vs nowoczesna!

Deska sedesowa starego typu vs nowoczesna!


Deska sedesowa wbrew pozorom jest niezwykle ważnym elementem łazienkowego wyposażenia. Wybór tej optymalnej ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale także - a może przede wszystkim, na komfort użytkowania sanitariatu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym charakteryzuje się deska sedesowa starego typu, a czym nowe modele oraz tego czym kierować się podczas wyboru deski - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Deska sedesowa starego typu - czyli jaka?

Ogólnie możemy powiedzieć, że deska sedesowa starego typu to taka, która dedykowana jest klasycznym kompaktom stojącym o tradycyjnych kształtach. Z czego jest wykonana deska WC starego typu? Otóż zazwyczaj są to modele, które zostały wyprodukowane z polipropylenu. Deski te są niezwykle lekkie oraz miękkie. Jest to bardzo popularny rodzaj desek, nawet teraz. Do zalet desek wykonanych z polipropylenu, należy zaliczyć przede wszystkim niską cenę. Kosztują one nawet kilka razy mniej, niż deski WC z duroplastu z systemem wolnego opadania.

Niestety deski sedesowe starego typu nie są produktami pozbawionymi wad. Materiał bowiem, z którego zostały wykonane może się odkształcać pod wpływem ciężaru. Poza tym nie jest bardzo wytrzymały, a także łatwiej jest zarysować powierzchnię produktu. Te deski WC zazwyczaj sprzedawane są z plastikowymi zawiasami, które także nie cechuje duża trwałość.

deska duroplastowa Cersanit

Deski sedesowe starego typu - dostępne w wielu wzorach i kolorach!

Deski sedesowe starego typu to nie tylko białe, klasyczne modele. Dostępne są w tak wielu wariantach kolorystycznych, wzorach, że można wręcz pogubić się w gąszczu ofert! Bez problemu wybrać można deskę niebieską, brązową, szarą, czarną czy taką z motywem morskim. Zresztą w ich wypadku tylko wyobraźnia producentów jest jedyną granicą. Z pewnością z tak szerokiej oferty wybrać można model, który sprawdzi się, w nawet najbardziej wyszukanej aranżacji.


Deska WC starego typu kontra nowoczesna

Jeśli zastanawiasz się jaką deskę WC warto jest wybrać, odpowiedź może być tylko jedna - po prostu taką, która nie tylko jest estetyczna, ale także posiada dobre parametry techniczne. Deski starego typu z pewnością ze względu na materiał wykonania, nie są trwałe, nie są też odporne na wiele czynników, łatwo je zadrapać, przez co czyszczenie ich po pewnym czasie nie jest proste.

Jeśli wybrany produkt ma służyć przez lata, warto jest kupić deskę WC nowego typu. Taką która jest wykonana z duroplastu lub thermoplastu. Oczywiście cena takiego modelu jest znacznie wyższa. Może ona kosztować nawet 200 - 300 zł, jednak w tym przypadku płaci się za design oraz standard wykonania. Odczuwalny jest także komfort użytkowania tego typu desek. Poza tym wiele markowych nowoczesnych desek sedesowych posiada dodatkowe powłoki antybakteryjne, które zwiększają bezpieczeństwo ich użytkowania, a także i podnoszą poziom higieny w pomieszczeniu.

deska sedesowa starego typu

Nowoczesne deski sedesowe z duroplastu!

Z jakiego materiału wykonane są najlepsze deski sedesowe? Eksperci potwierdzają, że chodzi o duroplast. Zalety użytkowania takiej deski wynikają wprost z materiału wykonania. Duroplast cechuje bardzo duża wytrzymałość, a także i trwałość. Poza tym jest on odporny na wiele czynników, w tym na uszkodzenia. Różnicę między deską starego typu a tą z duroplastu widać gołym okiem. Modele te różnią się także ciężkością. Deski z duroplastu są zdecydowanie cięższe.

Do zalet desek WC z duroplastu należy zaliczyć także fakt, że są bardzo twarde, nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego ciężaru. Poza tym posiadają gładką powierzchnię - z tego względu czyszczenie ich nie jest w żadnym stopniu problematyczne. Poza tym są odporne na odbarwienia. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawie z trwałymi metalowymi zawiasami.

deska do wc nowego typu

Nowoczesne deski wolnoopadająca z duroplastu

Czy warto zdecydować się na zakup deski wolnoopadającej? Oczywiście, że tak! Modele te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na to, że jak sama nazwa wskazuje - wolno opadają, nie powodują hałasu podczas opuszczania deski. Poza tym dzięki temu, że delikatnie opadają, są bardziej trwałe. Nie ulegają bowiem w ten sposób uszkodzeniu.

Warto podkreślić także, że mechanizm wolnego opadania ma również wpływ na bezpieczeństwo w łazience. Małe dzieci, które korzystają samodzielnie z łazienki, nie przytrzasną sobie przypadkowo rączek. Poza tym nie ulega wątpliwości, że system ten wpływa po prostu na komfort użytkowania sanitariatu.

nowoczesne deski sedesowe z duroplastu

Nowoczesne deski sedesowe - czyli jakie?

Deski sedesowe nowego typu to modele, które zostały wykonane z trwałego duroplastu lub termoplastu. Poza tym są to modele, które wyróżniają się estetyką. Materiał, z jakiego zostały wykonane bardziej przypomina ceramikę, niż tworzywo. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się deski sedesowe slim. Są one wyjątkowo cienkie, tym samym idealnie sprawdzają się w łazienkach nowoczesnych i minimalistycznych.

Niektóre modele posiadają także dodatkowo powłokę antybakteryjną. Dzięki niej czyszczenie deski jest łatwiejsze, a sam model bezpieczniejszy w użytkowaniu. Często korzystniej jest zdecydować się na zestaw składający się z miski WC oraz deski. Zakup taki związany jest nie tylko z niższą ceną, ale przede wszystkim mamy pewność, że elementy te pasują do siebie idealnie. Oczywiście warto jest postawić na miskę oraz deskę, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Takie, do których po latach użytkowania będzie można dokupić części zamienne i które posiadają długą gwarancję producenta.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Deska WC wolnoopadająca Opoczno METROPOLITAN OK581-009-BOX
 
Deska slim wolnoopadająca Deante ANEMON CDZ 6ZOZ
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Deska slim wolnoopadająca Deant...Deska slim wolnoopadająca Deante ANEMON CDZ 6ZOZ
339,00 PLN399,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Deska duroplastowa wolnoopadająca wypinana Cersanit CARINA K98-0069
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Deska duroplastowa wolnoopadają...Deska duroplastowa wolnoopadająca wypinana Cersanit CARINA K98-0069
288,00 PLN339,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Deska WC twarda Roca DAMA SENSO / DAMA SENSO COMPACTO & SQUARE A801511004
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Deska WC twarda Roca DAMA SENSO...Deska WC twarda Roca DAMA SENSO / DAMA SENSO COMPACTO & SQUARE A801511004
344,00 PLN381,30 PLNOszczędzasz 9%
 
Deska WC twarda wolnoopadająca Roca DAMA SENSO / DAMA SENSO COMPACTO & SQUARE A801512004
 
Deska duroplastowa wolnoopadająca Cersanit OLIMPIA K98-0011
 
Deska WC twarda szybki demontaż Roca DAMA RETRO A801327004
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Deska WC twarda szybki demontaż...Deska WC twarda szybki demontaż Roca DAMA RETRO A801327004
309,00 PLN332,10 PLNOszczędzasz 6%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI