Ulubione
Deszczownica czy słuchawka prysznicowa - Co wybrać?

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa - Co wybrać?


Coraz chętniej i częściej podczas aranżacji łazienki Polacy decydują się na zakup kabiny prysznicowej. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim z kabiny prysznicowej można skorzystać szybciej, niż z wanny, kabina zajmuje także mało miejsca, co nie jest bez znaczenia w przypadku małych łazienek. O komforcie korzystania z natrysku decyduje nie tylko wielkość samej kabiny, materiał z jakiego została wykonana, ale także i rodzaj baterii natryskowej, która została w niej zamontowana.

Na rynku znajduje się wiele ich rodzajów, chociaż na pierwszy rzut oka zestawy natryskowe różnią się rodzajem natrysku, mogą być bowiem zakończone słuchawką oraz deszczownicą., W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć rodzaje słuchawek prysznicowych i deszczownic oraz naświetlić ich wady i zalety - zapraszamy!

Zalety korzystania z kabiny prysznicowej

Kąpiel pod strumieniem wody ma szczególne właściwości, potrafi działać odprężająco i prozdrowotnie na cały organizm. Kontakt z wodą ma także pozytywny wpływ na ukojenie nerwów, wprowadzenie w dobry nastrój, na dodanie sobie pozytywnej energii. Z tych względów tak istotny jest każdy element, który ma wpływ na komfort użytkowania kabiny prysznicowej.

Posiadając kabinę prysznicową można wyposażyć ją dodatkowo w specjalne dysze masujące, dzięki którym można w swojej własnej łazience stworzyć prywatną strefę SPA. Osoby, które wychodzą z założenia, że tylko kąpiel w wannie jest czymś niezwykle komfortowym, nie mają racji. Tak samo dobrze można zrelaksować się pod prysznicem! Zalet korzystania z natrysku jest znacznie więcej! Eksperci podkreślają, że jest to po prostu dużo zdrowsze, ponieważ woda od razu spływa. Dzięki kąpielom w kabinach natryskowych można także zmniejszyć i to znacznie zużycie wody, co oczywiście przekłada się na niższe rachunki.

 łazienka z deszczownicą

Wszystko co musisz wiedzieć o deszczownicach prysznicowych

Wchodząc pod prysznic, często za drzwiami zostawiamy problemy dnia codziennego, stresy. Prysznic to bowiem nie tylko codzienny obowiązek, ale coś co sprawia przyjemność, daje poczucie odprężenia. Między innymi z tych względów niektóre zestawy natryskowe prócz standardowej, klasycznej słuchawki posiadają deszczownicę.

Sama deszczownica jest elementem armatury, dzięki któremu możemy uzyskać charakterystyczny strumień, przypominający wiosenny deszcz. Sama deszczownica może mieć różny kształt, może być okrągła, kwadratowa, prostokątna. Deszczownice mają znacznie większą powierzchnię od standardowej słuchawki, jednak sam jej rozmiar powinien być zawsze dopasowany do wielkości kabiny. Do małych kabin poleca się dobór deszczownic nie większych niż 20 cm, gdy kabina jest spora można do niej dopasować deszczownice, która ma 60 cm a nawet i więcej.

 

Deszczownica do kabiny prysznicowej i wanny?

Tak! Wiele osób myśli, że zestawy natryskowe, w składzie których znajduje się również deszczownica, przeznaczone są tylko do kabin prysznicowych. Deszczownica jednak świetnie sprawdza się także wtedy, gdy jest zamontowana nad wanną. Dzięki temu kąpiel w wannie może nabrać zupełnie innego wymiaru. Oczywiście ze względów praktycznych lepiej jest postawić na deszczownicę, gdy mówimy o wannie, posiadającą parawan nawannowy.

Deszczownice zazwyczaj są elementami natynkowymi. Znajdują się na drążku. Jest to rozwiązanie praktyczne. W nowoczesnych łazienkach spotkać się można także z deszczownicami zamontowanymi pod sufitem. Są to produkty bardzo ciekawe wizualnie, często podświetlane, mogą mieć zamontowane radio czy głośnik. Tego typu deszczownice, które same w sobie są elementem dekoracyjnym, mając duży wpływ na charakter wnętrza.

prysznic z deszczownicą

 

Klasyczna słuchawka prysznicowa

Słuchawki są obowiązkowym elementem każdego zestawu natryskowego. Są to produkty o mniejszej powierzchni natryskowej, strumień ich nie jest tak silny i nie ma tak dużego zasięgu, jak w przypadku deszczownicy. Najważniejszą zaletą słuchawek prysznicowych jest to, że są stosunkowo niewielkimi produktami. Dzięki temu łatwo się z nich korzysta, szybciej opłukuje ciało czy umyte włosy właśnie ze względu na to, że strumień wody nie jest rozproszony. Kolejną zaletą i wyróżnikiem słuchawek jest to, że montowane są one na końcu węża, natomiast deszczownica jest na sztywnym drążku i operowanie nią podczas kąpieli jest bardzo trudne.

Nowoczesne słuchawki prysznicowe posiadają kilka rodzajów natrysku. Wypływający strumień wody tym samym może być zbliżony do tego w deszczownicy, może być silny, może mieć też na przykład funkcję masażu. Słuchawki, które są zawieszane na drążku można ustawić na danej wysokości, dzięki czemu z łatwością można ją dopasować do wzrostu domowników.

 

Zalety i wady deszczownic i słuchawek prysznicowych

Prawdę mówiąc słuchawki prysznicowe są rozwiązaniem niezwykle popularnym. Znajdują się w praktycznie wszystkich domach. Ze względu na to, że znajdują się na wężu, są wręcz nieocenione podczas mycia wanny czy kabiny prysznicowej. Jest to też rozwiązanie dużo tańsze.

Jeśli chodzi o deszczownice są to urządzenia droższe, jednak zwolennicy ich podkreślają, że jest to jak najbardziej zakup, który się opłaca i przekłada na wysoki komfort podczas kąpieli. Wraz z popularnością deszczownic, zaobserwować można, że cena ich staje się z każdym sezonem bardziej przystępna. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne deszczownice wyposażone są w specjalne technologie, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody, podczas normalnego ich użytkowania.

Zastanawiając się nad zakupem słuchawki prysznicowej lub deszczownicy warto pokusić się o zakup zestawu natryskowego, który składa się z deszczownicy i słuchawki. Tego typu zestawy dostępne są w ofercie wielu producentów armatury. Być może cena ich jest wyższa, jednak korzystanie z nich daje dużo większe możliwości. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim w zależności od potrzeb ma się nieograniczony dostęp do jednego i drugiego elementu armatury. Zestawy takie pozwalają na stworzenie w łazience prawdziwej strefy relaksu, mają bardzo duży wpływ na komfort użytkowania kabiny czy też wanny.POWIĄZANI PRODUCENCI