Dobra kabina prysznicowa - co to znaczy?

2015-06-25
Dobra kabina prysznicowa - co to znaczy?
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Dobra kabina prysznicowa - co to znaczy?

Dobra kabina prysznicowa - co to znaczy?

2015-06-25

Kabina prysznicowa to jeden z elementów, który zajmuje najwięcej miejsce w każdej łazience. Jest świetną alternatywą dla wanny, która nie tyko zajmuje więcej metrażu niż kabina prysznicowa, ale również wymusza zużycie zdecydowanie większej ilości wody. Kabina prysznicowa jest zatem najbardziej optymalnym rozwiązaniem w naszej łazience. Ale jeśli już postawiliśmy na kabinę prysznicową to jak wybrać tę najlepszą?

Kabina prysznicowa poza tym, że ma wyglądać estetycznie i spełniać wszystkie swoje funkcje, ma być przede wszystkim przez najbliższe lata bezawaryjna. Nawet najpiękniej wyglądająca kabina prysznicowa okaże się niewiele warta jeśli jej producent nie pomyślał o najważniejszych elementach, które, chociaż rozmiarowo niewielkie, z całą pewnością decydują o przydatności tego elementu w naszej łazience.

Dobra kabina prysznicowa to kabina, która zawiera sprawdzone rolki - to najważniejsza, bo najczęściej psująca się część zamienna w kabinach prysznicowych. Istotnym jest, aby rolki zamontowane w kabinie wykonane były z materiałów trwałych, tylko takie bowiem zapewniają długie, bezawaryjne użytkowanie kabiny. Górne rolki kabiny odpowiedzialne są za utrzymanie ciężaru szyby, dolne natomiast zapewniają świetną ruchomość i prowadzenie poszczególnych skrzydeł kabiny -  z całą zatem pewnością rolki wykonane z plastiku szybko ulegną zużyciu i nie będą pełniły swojej funkcji. Dodatkowym atutem są wypinane rolki dolne, które ułatwiają wówczas czyszczenia całej kabiny.
 
ŁazienkiABC.pl
Rolki do kabiny

Dobra kabina prysznicowa to taka, która posiada profile wykonane z aluminium chromowanego - nie, tylko estetycznie wyglądającego, ale też odpornego na sporą część środków do czyszczenia. Profil powinien być wykonany w sposób zapewniający łatwe czyszczenie oraz funkcjonalność kabiny.

Dobra kabina prysznicowa to również taka, która została wykonana z dbałością o detale. Spore elementy kabiny prysznicowej zawsze wykonane są z należytą dbałością bowiem jakiekolwiek niedociągnięcia od razu rzucają się w oczy. Ważne jest jednak to, co nie od  razu widoczne - warto zwrócić uwagę, aby wszelkie drobne elementy zostały skrzętnie ukryte przed wzrokiem dzięki zastosowaniu niezwykle estetycznych maskownic profili.

ŁazienkiABC.pl   ŁazienkiABC.pl

Uszczelki do kabiny prysznicowej

Dobra kabina to również taka, która posiada na wyposażeniu idealnie dobrane uszczelki zapewniające jej wodoszczelność . Warto zwrócić uwagę także na sposób zamykania drzwi prysznicowych - spora część  kabin prysznicowych posiada tzw. cichą uszczelkę magnetyczną drzwi - jest ona wykonana z trwałych materiałów polimerowych. Uszczelka ta amortyzuje zamykanie drzwi.

Jak się okazuje to detale decydują o tym, czy daną kabinę prysznicową można określić mianem dobrej i funkcjonalnej. Często bowiem to diabeł tkwi w szczegółach i okazuje się, że z pozoru dobrze wykonana kabina prysznicowa pozostawia wiele do życzenia pod kątem funkcjonalności i długoletniego, bezawaryjnego użytkowania.  Oczywistym jest, że pierwszy kontakt z towarem pozwala na wystawienie konkretnej opinii na jego temat , tj. czy kabina została dobrze zapakowana do transportu, czy producent zadbał, aby klient otrzymał jasną, zrozumiałą instrukcję montażu, ile ważna jest gwarancja udzielona przez producenta itd. Jeśli pierwsze wrażenie jest pozytywne, a sama kabina wyposażona jest w opisane wyżej ważne elementy, to całościowy obraz  wróży jej długie i szczęśliwe użytkowanie.

WIĘCEJ W KATEGORII Kabiny prysznicowe

Jak wykończyć łazienkę w stanie developerskim?

Czytaj

Powiązani producenci

Aquaform
Deante
Excellent
Koło
New Trendy
Omnires
Roca

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów