Dobrze dobrana bateria do wanny to sukces domowego SPA

2017-04-26
Dobrze dobrana bateria do wanny to sukces domowego SPA
Mateusz Kania zdjecie
Mateusz Kania
Dobrze dobrana bateria do wanny to sukces domowego SPA

Dobrze dobrana bateria do wanny to sukces domowego SPA

2017-04-26

Remontując  własną łazienkę zawsze oczyma wyobraźni widzimy wspaniały efekt finalny - łazienkę, w której można się zakochać. Rzadko kto jednak zdaje sobie sprawę jak wiele detali trzeba dobrać, aby całość inspiracji naszego wnętrza była zwyczajnie spójna i harmonijna.

Jednym z takich detali jest wybór odpowiedniej baterii wannowej, aby nasza łazienka mogła stać się naszym domowym salonem SPA. Oczywistym jest, że idealnie dobrana bateria wannowa musi bezsprzecznie pasować do całości wystroju wnętrza - bezpiecznie jest wybrać baterię w kolorze standardowego chromu, jednak warto pamiętać, że kolor czarny czy biały również potrafi świetnie podkreślić wyjątkowe wnętrza.

Najistotniejsza w wyborze baterii wannowej powinna być jej funkcjonalność. Połączenie wygody użytkowania i funkcjonalności  to sekret idealnie dobranej baterii do naszej wanny.  Współczesne, nowoczesne wanny można napełnić na dwa sposoby - poprzez wylewkę wannową lub poprzez przelew. W przypadku napełnienia przez przelew możliwe jest użycie baterii wannowej podtynkowej - dwufunkcyjne, a w przypadku napełniania wanny za pomocą wylewki potrzebujemy  baterię montowaną na rancie wanny lub na ścianie nad rantem wanny. W pierwszym przypadku całość baterii tak naprawdę ukryta zostaje w ścianie łazienki, w przypadku drugim - napełnianiu za pomocą wylewki - musimy pamiętać o estetyce armatury bowiem na lub nad wanną umieszczamy kolejny element armatury, który zajmuje więcej lub mniej miejsca.

bateria wannowa ŁazienkiABC.pl

Kiedy postawimy na napełnianie wanny przez przelew musimy pamiętać, że to nie taka prosta sprawa - Przelew wannowy musi posiadać wbudowany element, przez który doprowadzona jest woda. Konieczne jest zastosowanie takiego rozwiązania, które dzięki odpowiedniej technologii poprowadzi strumień wody bez blokowania i pozwali na jej odpowiedni przepływ. Warto zwrócić uwagę, że  baterie wannowe podtynkowe zastosowane w takowym ujęciu powinny posiadać minimum 2 możliwe wyjścia wody.

Zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem jest napełnienia wanny za pomocą wylewki. Możemy także skorzystać z opcji wyboru miejsca umieszczenia wylewki. Wylewkę możemy wyprowadzić ze ściany, wciąż chowając najważniejsze elementy baterii w ścianie. Koniecznym jest tutaj wybór odpowiednio długiej wylewki  - wylewka musi sięgać od ściany poza rant wanny tak, by strumień wody spadał do jej wnętrza. Nierozsądnym jest również umieszczanie wylewki w miejscu, w którym będziemy podczas kąpieli opierać się plecami.  

Innym rozwiązaniem jest wybór baterii nawannowej z odpowiednio długą wylewką - wówczas całość baterii znajduje się na ścianie nad wanną lub na samej wannie.  W tym przypadku ważna okazuje się ilość otworów, jakie należy wykonać w wannie lub ścianie na potrzeby montażu baterii. Możemy użyć baterii 2, 3 lub 4-otworowej, która w zależności od modelu mogą posiadać bardziej lub mniej przyjazne funkcje.  Tutaj również trzeba pamiętać o szerokości rantu wanny bowiem  źle dobrana długość wylewki nie zapewni nam funkcjonalnego rozwiązania.  Przy ulokowaniu takiej baterii warto też przewidzieć umiejscowienie węża prysznicowego. Powinien sięgać na tyle daleko, by możliwe było wygodne spłukanie i umycie całej wanny.

bateria wannowa ŁazienkiABC.pl
Najbardziej specyficzną baterią wannową jest bateria wolnostojąca do luksusowej wanny wolnostojącej. Bezsprzecznie tutaj ważny okazuje się desing baterii bowiem ona sama w sobie stanowić już będzie ozdobę wanny.  Warto także przemyśleć gdzie umiejscowić  baterię wolnostojącą - jeśli umieścimy ją w połowie długiego boku wanny wolnostojącej będziemy mieć łatwy dostęp do regulatorów baterii w trakcie kąpieli. Dodatkowo w tym miejscu boki wanien są bardziej pionowe i strumień wody kierowany jest na dno wanny, a nie na jego ścianki.

Wybór baterii do wanny to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli wcześniej zupełnie nie braliśmy pod uwagę tych szczegółów. Warto pamiętać, że nie tylko nowoczesny design decyduje o dobrej baterii. Idealnie dobrana bateria to połączenie odpowiedniego stylu, niezwykłej funkcjonalności i praktyczności. Tylko taki wybór zapewni nam zamianę naszej własnej łazienki w domowe SPA z którego nie chce się wychodzić.

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Przegląd ciekawych modeli baterii wannowych z długą wylewką!

Czytaj

Powiązani producenci

Actima
Deante
Excellent
Fonte
Grohe
Kludi
Roca

Powiązane kategorie

Ikona wyceny Zamów
Ikona wyceny
Ikona projektu łazienek online Zamów
Ikona projektu łazienek online