Ulubione
Drewno w łazience- nowy trend w aranżacji łazienek

Drewno w łazience- nowy trend w aranżacji łazienek


Przez ostatnie lata można zauważyć, że łazienki zmieniają swój wygląd. Jeszcze jakiś czas temu były to pomieszczenia, które były urządzane tylko w jasnych kolorach. Królowała biel. Dzisiaj widać jak bardzo się to wszystko zmieniło i zmienia nadal. Współczesna łazienka często przypomina bardziej salon, niż dawną toaletę. Powinna być ona nie tylko użyteczna i funkcjonalna. Ale powinna być też miejscem, w którym będzie można odprężyć się po całym męczącym dniu. Ważne oczywiście są nadal podstawowe funkcje łazienki, jako miejsca w którym przeprowadzane są różne zabiegi higieniczne. Jednak jak się okazuje można to wszystko połączyć z ciekawą a nawet zaskakującą stylistyką.

Współczesna łazienka czasem jest czarna, niekiedy jest zaaranżowana w stylu retro, a czasem posiada elementy drewniane.

Kiedyś byłoby nie do pomyślenia, że w łazience może znajdować się drewno. W końcu wydawać by się mogło, że jest to materiał, który nie nadaje się do pomieszczeń w którym panuje wysoka wilgotność i znaczne wahania temperatury. A do tego chemia jaką stosuje się w łazience mogłaby ten materiał zniszczyć. Dlatego też do łazienek wybiera się najczęściej drewno egzotyczne, które jest odporne na takie właśnie działania. Jest jednak jedna podstawowa wada tego materiału- jest ono drogie. I nie każdego będzie stać na łazienkę w takim stylu. Czy jednak można uzyskać efekt podobny, a może i lepszy jednak niższym kosztem?

Meble Kfa i płytki podłogowe Opoczno- drewniane wykończenie w przystępnej cenie


 Okazuje się, że tak. Wielu producentów wyposażenia łazienek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza produkty, które są w kolorze drewna za przystępną cenę. Niektóre z nich są niemal na każdą kieszeń. A jakość ich wykonania jest wysoka. Jeśli chcemy posiadać stylowe meble w kolorze drewna to firma Kfa ma takie w swoim asortymencie. Meble łazienkowe zostały wykonane z takich materiałów, że będą idealnie nadawały się do wilgotnych łazienek. Są bowiem odporne na takie warunki. Dlatego też są trwałe i sprawdzą się przez lata. Te meble łazienkowe będą idealnie prezentowały się w surowych wnętrzach, które na pewno ocieplą. Meble te są w dwóch kolorach: fan brun i fan nature. Jest to więc jaśniejszy i ciemniejszy odcień drewna. Także każdy może wybrać coś dla siebie. Jeżeli zaś chodzi o podłogę to dużo praktyczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie płytek podłogowych. Są nowoczesne płytki, które imitują doskonale drewno. Płytki podłogowe Opoczno Wood Concept są wielu kolorach. Także można dobrać odcień jaki będzie dla nas najbardziej optymalny. Płytki podłogowe sprawdzą się także lepiej w łazience niż najlepszej jakości drewno. Są bowiem odporne nie środki chemiczne, a także łatwe w czyszczeniu.

Okazuje się, że można urządzić łazienkę tak jak się tylko chce i nie koniecznie przy okazji ponosząc duże koszty. Taka łazienka z drewnianymi akcentami będzie miejscem wyjątkowym. Drewno jest materiałem luksusowym. A pomieszczenie, w którym będą meble, czy też płytki imitujące drewno będzie na pewno niepospolite.

Współczesna łazienka nie musi być też wypełniona elementami drewnianymi. Styl nowoczesny często oparty jest na minimalizmie i surowych wnętrzach. Czasami wyglądają one zbyt sztywno i chłodno. Na pewno zmiana podłogi na taka imitującą drewno, czy też dobór odpowiednich mebli sprawi, że całe wnętrze nabierze innego charakteru.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Płytka podłogowa 22,1x89 Opoczno WOOD CONCEPT NATURAL ASH CREAM OP460-001-1
 
POWIĄZANI PRODUCENCI