Ulubione
Funkcjonalne meble łazienkowe w stylu skandynawskim

Funkcjonalne meble łazienkowe w stylu skandynawskim


Styl skandynawski w aranżacjach łazienek cieszy się dużą popularnością. Mówiąc o nim, można stwierdzić, że cechują go jasne kolory, prostota form oraz minimalizm. W aranżacjach takich pożądane są naturalne materiały. Nie jest to styl, który zawsze prezentuje się tak samo. Jak nazwa wskazuje, trend ten wywodzi się ze Skandynawii, jednak nieco inaczej wygląda w Finlandii, Danii czy Norwegii.

W Finlandii na przykład często stosuje się czarne elementy wyposażenia, które są kontrapunktem kolorystycznym dla przeważającej jasnej kolorystyki wnętrza. W stylistyce tej powinny znaleźć się także elementy naturalne, takie jak: kamień, drewno. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzują się meble łazienkowe w stylu skandynawskim oraz na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Szafka pod umywalkę w stylu skandynawskim

Szafka pod umywalkę jest najważniejszym meblem w całej łazience. To właśnie ona znajduje się w centralnym miejscu i spełnia najwięcej funkcji. Szafka pod umywalkę w stylu skandynawskim powinna być wykonana z drewna. Oczywiście najkorzystniej, jeśli jest to drewno naturalne. Aby drewno sprawdzało się w tak specyficznym pomieszczeniu, jakim jest łazienka, należy je specjalnie zaimpregnować.

W innym wypadku na skutek działania wody, wilgoci czy wahań temperatury może zacząć puchnąć, rozwarstwiać się i szybko wyglądać mało estetycznie. Meble z litego drewna przyciągają wzrok, są ciekawe wizualnie, luksusowe. Decydując się na urządzenie łazienki w stylu skandynawskim, nie trzeba jednak sięgać tylko po te wykonane z naturalnego drewna.

Wielu współczesnych producentów mebli posiada w swoich ofertach modele, które do złudzenia przypominają te naturalne. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim cena mebli, odporność na działanie wody oraz bezproblemowe czyszczenie.

 skandynawska łazienka

W łazienkach skandynawskich ważna jest funkcjonalność!

Meble w stylu skandynawskim cechuje przede wszystkim oszczędna forma, wręcz minimalistyczna. Nie powinny te modele posiadać ozdobnych uchwytów. Kolorystyka, jaka sprawdzi się w tego typu łazienkach, oscyluje między jasnym drewnem a bielą. Nie ma tu miejsca na pełną dowolność kolorystyczną. Jednak tak naprawdę w takiej stylistyce nie jest najważniejsza estetyka a względy praktyczne.

Z tego względu decydując się na zakup szafek w stylu skandynawskim, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość wykonania oraz technologię, w które są wyposażone. To właśnie dzięki nim użytkowanie mebla jest bardziej komfortowe, a przechowywanie łatwiejsze. Meble łazienkowe w stylu skandynawskim powinny posiadać funkcję cichego domyku, lub system zamykania pusch. W szufladach powinni znajdować się specjalne prowadnice, które umożliwiają pełny ich wysuw.

 

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Mówiąc o stylu skandynawskim, należy przenieść się (chociażby w wyobraźni) do tego rejonu. To właśnie tam mamy do czynienia ze zjawiskiem, jakim jest noc polarna. Trwa ona przez wiele dni, przez które jest po prostu ciemno. Z tego względu Skandynawowie tak cenią sobie jasne wnętrza. Zresztą właśnie w tych regionach zazwyczaj w łazienkach znajduje się okno. Ważne jest nie tylko odpowiednie doświetlenie wnętrza światłem sztucznym, ale wtedy, gdy jest to tylko możliwe, także tym naturalnym.

Decydując się na aranżację wnętrza w stylu skandynawskim, warto, jest pamiętać również o tym, że nie tylko kolorystyka mebli, ścian czy ceramiki sanitarnej jest ważna. Wszystkie elementy, jakie się znajdą w takim wnętrzu, powinny do siebie pasować pod kątem designu. Sprawdzą się proste linie, geometryczne formy.

Myśląc o meblach w stylu skandynawskim, korzystniej jest postawić na modele, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów. O takich produktach łatwo jest uzyskać informacje dotyczące opinii użytkowników, a także w razie potrzeby dokupić do nich części zamienne. Korzystniej jest wybierać meble ze sklepów branżowych, a nie z marketów.POWIĄZANI PRODUCENCI