Ulubione
Funkcjonalne przechowywanie w łazience, czyli jak wybrać szafki pod umywalkę?

Funkcjonalne przechowywanie w łazience, czyli jak wybrać szafki pod umywalkę?


W żadnej funkcjonalnej łazience nie może zabraknąć mebli. To właśnie one pozwalają zapanować nad chaosem, uporządkować przestrzeń i sprawić, że łazienka wygląda estetycznie. Szafki, słupki czy komody oprócz tego, że spełniają tak ważną funkcję organizacyjną, mają wpływ na stylistykę i dodają wnętrzu charakteru. Wybór szafek do łazienki jest dziś ogromny. Wybranie odpowiedniej często jest prawdziwą drogą przez wyboje – podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by wybrać dobre, trwałe i designerskie szafki łazienkowe!

Nie wszystko złoto co się świeci!


W tym przysłowiu jest sporo racji. Wiele osób podchodzi do wyboru mebli do łazienki, tak jakby kupowało wyposażenie do salonu czy sypialni. Jest to jeden z większych błędów. W meblach pokojowych liczy się pierwsze wrażenie, wygląd, estetyka i kolor danego modelu. W przypadku mebli do łazienki najważniejsze są parametry techniczne. Szafki, komody czy słupki powinny być wykonane z materiałów, które to są odporne na działanie wilgoci. To właśnie wilgoć jest tym czynnikiem, który sprawia, że źle wybrane meble szybko puchną, rozklejają się i stają się po prostu niefunkcjonalne.
Najkorzystniej jest wybrać meble, które pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów. Zawsze bezpieczniej jest kupić je w sklepach branżowych, a nie w przypadkowych marketach. Dobre meble do łazienki to takie, które posiadają lakierowaną lub zabezpieczoną w inny sposób powierzchnię. Dzięki temu wilgoć nie wnika w strukturę szafki, a ona nie puchnie, nie rozwarstwia się.


Jaka szafka do małej, a jaka do dużej łazienki?


Meble czy to do łazienki, kuchni czy salonu powinny być dobierane do wnętrza, do jego powierzchni. Posiadając przestronną łazienkę, możemy dobrać do niej tak naprawdę mebel jaki się nam podoba. W przypadku, gdy nie jesteśmy ograniczeni metrażem, możemy zdecydować się zarówno na dużą szafkę podumywalkową, jak i na cały zestaw mebli.
Inaczej sytuacja wygląda, gdy zależy nam na optymalnym zagospodarowaniu każdego centymetra wolnej przestrzeni. Szafka w łazience pełni niezwykle ważną funkcję, bo to w niej można przechowywać rzeczy, które nie powinny być „na wierzchu”. Mebel ten zwiększa ergonomię całego wnętrza. Im szafka większa, tym więcej rzeczy uda się nam w niej zmieścić. Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, to warto zadbać o to, aby wnętrza szafki dodatkowo nie pomniejszać umywalką wpuszczaną w blat i sporym syfonem. Dobrym rozwiązaniem są umywalki nablatowe, które to  -  jak nazwa wskazuje montowane są na blacie. Umywalki takie zazwyczaj sprzedawane są w zestawie razem z syfonem oszczędzającym miejsce – co również jest sporym atutem tych modeli.


Szafka podwieszana czy stojąca?


Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu modele stojące znajdowały się w praktyczniej każdej łazience. Dzisiaj pomimo dużej różnorodności na rynku szafki stojące nadal cieszą się sporą popularnością. Do ich zalet zaliczyć można przede wszystkim łatwy montaż. Szafkę stawiamy, tam, gdzie chcemy i to tak naprawdę wszystko. W razie takiej konieczności można ją także szybko przestawić. Do wad zaliczyć można to, że czyszczenie podłogi pod nimi nie jest proste.
Szafki podwieszane stały się popularne w ostatnich latach. To właśnie one wyglądają niezwykle lekko, nie przytłaczają wnętrza. Do ich zalet zaliczyć można także to, że to właśnie je można zamontować na takiej wysokości, na jakiej chcemy. Jest to dobra opcja, gdy domownicy są wysocy – lub wręcz przeciwnie  -  niscy i standardowe, stojące szafki nie są dla nich komfortowe. Tego typu meble ułatwiają także utrzymanie podłogi w należytym porządku, ponieważ nie ma żadnych problemów z dotarciem do żadnego zakamarka. Szafki podwieszane nie są jednak pozbawione wad. Z całą pewnością zaliczyć można do nich sam montaż, który nie jest już tak prosty. Mebel w zależności od producenta zawiesza się na specjalnych stelażach lub innego typu mocowaniach.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Szafka z umywalką 60 cm Elita STANZA 167017
Wysyłka w 24h
Outlet
Szafka z umywalką 60 cm Elita S... Szafka z umywalką 60 cm Elita STANZA 167017
499,00 PLN 649,00 PLN Oszczędzasz 23%
 
Szafka pod umywalkę 80 cm Comad CAPRI 821 DĄB ZŁOTY
 
Szafka pod umywalkę 60 cm Comad CAPRI 820 BIAŁY
 
Szafka pod umywalkę 80 cm Comad CAPRI 821 BIAŁY
 
 
Excellent TUTO Szafka pod umywalkę 60 cm MLEX.0103.600.GRBL szary/dąb 2 szuflady
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans TORINO 125-D-08001 buk truflowy, DSM
 
Szafka podumywalkowa 70 cm Deftrans BARI 186-D-07003 dąb sonoma / biały
 
Szafka podumywalkowa 60 cm Deftrans TORINO 125-D-06020 biały, DSM
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans STELLA 190-D-08021 biały połysk/buk truflowy, DSM
 
Excellent TUTO Szafka pod umywalkę 70 cm MLEX.0101.700.GRBL szary/dąb
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans TORINO 125-D-08007 biały, DSM
 
Szafka z umywalką 60 cm Deftrans LORETO 001-D-06013+2022 biały połysk / grafit połysk, DSM
 
Szafka pod umywalkę 90 cm 1 szuflada Geberit XENO2 500.514.43.1 szary mat płótno / prawa
 
Szafka pod umywalkę 90 cm 2 szuflady Geberit XENO2 500.516.01.1 biały połysk / prawa
 
Szafka pod umywalkę 120 cm 2 szuflady Geberit XENO2 500.517.43.1 szary mat płótno
 
Szafka pod umywalkę 120 cm, 4 szuflady Geberit XENO2 500.518.01.1 biały połysk
 
Szafka pod umywalkę 120 cm 4 szuflady Geberit XENO2 500.518.43.1 szary mat płótno
 
Szafka pod umywalkę 90 cm 2 szuflady Geberit XENO2 500.516.00.1 ciepły szary mat / prawa
 
POWIĄZANI PRODUCENCI