Ulubione
Geometryczne kształty w nowoczesnej łazience!

Geometryczne kształty w nowoczesnej łazience!


Obserwując trendy, dotyczące urządzania łazienek na przestrzeni lat, zauważyć można, że współczesne wnętrza różnią się diametralnie od tych, które znajdowały się w domach Polaków, kilka czy kilkanaście lat temu. Łazienki, szczególnie te urządzone w latach dziewięćdziesiątych wyposażone były w przyścienne wanny lub kabiny z wysokimi brodzikami. Większość ówczesnych pomieszczeń była jasna, czasem jedynym wyróżnikiem były płytki, które dziś uznać można byłoby za niezbyt wyrafinowane.

Dziś pomieszczenie, jakim jest łazienka często jest nowoczesne, minimalistyczne i ciekawe. Jednym z trendów jest ten dotyczący geometrii. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest - jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Harmonijne, geometryczne - piękne!

Od lat wiadomo, że harmonia jest celem, do którego się dąży podczas urządzania wnętrz. Elementy, które są geometryczne, tworzą przestrzeń, która jest harmonijna. Tego typu elementy wyposażenia, w kształcie trójkąta, prostokąta, kwadratu czy koła dobrze wyglądają razem. Tak naprawdę mogą znaleźć się w każdej łazienkowej przestrzeni, bez względu na jej metraż. Projektanci podkreślają jednak, że w łazienkach, które nie są zbyt duże lepiej pokusić się na przykład o płytki w geometrycznych kształtach, które nie są małe. Im mniej widocznych łączeń tym lepiej. Pomieszczenie wtedy nie jest widocznie “pocięte”. Najkorzystniej w małych toaletach wyglądają duże płytki, prostokąty, kwadraty czy heksagony.

W dużych łazienkach istnieje pełna dowolność co do wielkości płytek. Można je także ciekawie z sobą łączyć, stosując na jednej ze ścian płytki mniejsze na innej większe lub całkiem duże. Rezultat, jaki można osiągnąć stosując różne formy, wielkości może być niezwykle ciekawy!

 

Geometryczne, czyli uporządkowane!

Wnętrze łazienki powinno być przede wszystkim uporządkowane. Wchodząc tam chcemy nie tylko wykąpać się czy przygotować do pójścia spać czy do wyjścia z domu, ale także i chcemy po prostu się zrelaksować po ciężkim i męczącym dniu. Motywy geometryczne są spójne, harmonijne i sprawiają wrażenie uporządkowanych. Wpływają więc na poczucie spokoju, relaksacji. Jest to niezwykle ważne w pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Tego typu elementy wyposażenia wyglądają dobrze, nawet wtedy, gdy zostały dobrane przez osoby, które nie do końca znają się na projektowaniu wnętrz.

We współczesnych aranżacjach “mniej znaczy więcej”. Z tego właśnie względu geometryczne formy tak dobrze się sprawdzają. Ciężko jest bowiem przesycić nimi dane wnętrze. Zazwyczaj, nawet wtedy, gdy są to małe elementy, są na tyle subtelne, że razem wyglądają delikatnie i lekko.

 

Geometryczne elementy ceramiki sanitarnej!

Obecnie modne są nie tylko płytki ceramiczne w kształcie heksagonu czy innych figur geometrycznych, ale także i elementy ceramiczne o kubistycznych kształtach. Dużą popularnością cieszą się miski WC, bidety, umywalki, które są swoim kształtem nawiązują do koła, prostokąta czy kwadratu. Tak samo jest z wannami. Coraz częściej wybierane są modele, które posiadają zdecydowane kształty. Wiele osób w tym momencie zadaje sobie pytanie jak jest z komfortem korzystania z takiej właśnie wanny, która z zewnątrz jest np. prostokątna. Otóż modele te zazwyczaj wewnątrz są specjalnie wyprofilowane. Użytkowanie ich jest więc tak samo przyjemne, jak w przypadku innych modeli. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno elementy ceramiki sanitarnej w geometrycznych kształtach, jak i wanny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 

Baterie w kubistycznych kształtach

Nie tylko wymienione produkty cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto wspomnieć także o bateriach łazienkowych. Coraz większa ich ilość znajduje się w geometrycznych kształtach, lub posiada elementy, takie jak uchwyty, które wpisują się w ten nurt. Baterie te nie mają dekoracyjnych kurków, a mieszacze, które pasują do całości formy. Modele te nie tylko idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, to jeszcze nie są problematyczne podczas utrzymania ich w porządku.POWIĄZANI PRODUCENCI