Ulubione
Grzejnik jak obraz, płytki niczym szkło – nowinki z łazienkowego świata!

Grzejnik jak obraz, płytki niczym szkło – nowinki z łazienkowego świata!


Poszczególne elementy łazienkowego wyposażenia mogą być zaskakujące w odbiorze. Tak naprawdę jest ich wiele i coraz większa liczba producentów wprowadza na rynek artykuły, które mają spełniać nie tylko swoje określone zadanie, ale mają też być ciekawą, niesztampową dekoracją wnętrza. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Wzór pikowanego szkła, zdjęcie kwiatów - czyli o grzejnikach łazienkowych słów kilka

Grzejniki łazienkowe jakie znajdowały się w domach Polaków kilkadziesiąt lat temu, zazwyczaj były żeliwne. Oczywiście produkty te posiadają wiele zalet, przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe, odporne na wiele negatywnych czynników, jednak z całą pewnością nie są estetyczne. Grzejniki żeliwne ważą bardzo dużo, do tego ze względu na specyficzną budowę, zajmują sporo miejsca. Zresztą właśnie ze względów estetycznych są najczęściej wymieniane na nowe.

Klasyczne nowe grzejniki są estetyczne, lżejsze, mniejsze. Jednak w gruncie rzeczy nie jest to element łazienkowego wyposażenia, który powoduje efekt WOW. Są modele drabinkowe, które wyróżniają się kolorem, delikatnie kształtem, ale wciąż taki grzejnik wygląda po prostu jak grzejnik. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i wprowadzili na rynek modele, które przypominają piękny obraz lub rzeźbę, która jest dopasowana do stylistyki wnętrza, często jest jego jedyną ozdobą.

Wybór tych grzejników łazienkowych jest ogromny! Dekorów, grafik oraz wielkości jest mnóstwo! Taki grzejnik może zrobić przysłowiową robotę i sprawić, że łazienka będzie po prostu piękna, ciekawa i zachwycająca. Oczywiście sam grzejnik kosztuje więcej od zwykłego drabinkowego, jednak jest to też praktycznie zupełnie inny produkt. Koszt takich grzejników dekoracyjnych w zależności od wielkości, rodzaju i producenta to mniej więcej 2500 zł wzwyż.

 czarna łazienka aranżacja

Szklane płytki - hit aranżacyjny ostatnich sezonów!

Jeszcze do niedawna płytki kojarzyły się z ceramicznymi kafelkami. Obecnie wybór płytek łazienkowych nie jest tak oczywisty. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. płytki szklane, które przede wszystkim wyróżniają się ciekawym designem.

Szklane płytki produkowane są ze zwykłego szkła, które jest w specjalny sposób lakierowane i pokrywane farbą. Szkło ornamentowe jest odporne na działanie takich czynników jak wahania temperatury czy wilgoć. Płytki te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim montaż ich jest dużo prostszy niż w przypadku tych ceramicznych, wiele osób z takim zadaniem poradzi sobie samodzielnie. Płytki te też nie potrzebują fug, co także przemawia za zakupem tego produktu.

Nie są to jednak główne atuty szklanych płytek, do nich zaliczyć należy efekt wizualny, który jest nieporównywalny do tego osiągniętego przy użyciu płytek ceramicznych. Szkło, jego odbijająca światło powierzchnia, ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Materiał ten także dodaje elegancji, sprawia, że łazienka wygląda na nowoczesną, szykowną. Osoby, które decydują się na montaż płytek szklanych często oświetlają je specjalnymi taśmami LED lub oświetleniem punktowym, dzięki czemu można jeszcze spotęgować ten wyjątkowy efekt wizualny.

Jeśli chodzi o samą kolorystykę płytek szklanych to pomimo dużej różnorodności największą popularnością cieszą się te w kolorze butelkowej zieleni czy granatu. Trzeba od razu powiedzieć też, że zazwyczaj szklane płytki nie są używane do wykończenia całej łazienki. Najczęściej wykorzystując je podkreśla się daną strefę, np. prysznica, umywalki. Użyte w zbyt dużej ilości i do tego w intensywnych kolorach mogą przytłoczyć wnętrze.

 

Płytki udające drewno

Współcześnie ogromną popularnością cieszą się łazienki, w których znajdują się elementy drewniane. Nie dotyczy to tylko łazienek utrzymanych w stylistyce skandynawskiej, ale tak naprawdę w wielu nowoczesnych odsłonach. Oczywiście samo drewno jakie, może być użyte do łazienki powinno być specjalnie zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci, czy przed wahaniami temperatury. Należy też od razu powiedzieć, że nie każde drewno, chociaż będzie prawidłowo zaimpregnowane sprawdzi się przez lata w tak specyficznym środowisku, jakie występuje w łazienkach. Najlepsze jest te egzotyczne, które niestety sporo kosztuje.

Na szczęście producenci płytek wprowadzili na rynek produkty, które idealnie imitują naturalne drewno! Płytki te posiadają specjalne żłobienia, obrys słojów, po to by wyglądać, tak jak drewno naturalne. Płytki drewnopodobne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ich cena jest nieporównywalnie niższa w stosunku do egzotycznego drewna. Posiadają też te same właściwości co zwykłe płytki, czyli są odporne na wilgoć, wahania temperatury, są także bezproblemowe podczas czyszczenia. Atutem jest również duża rozpiętość kolorystyczna. Czołowi producenci płytek posiadają drewnopodobne modele w kolorach jasnego, średniego czy ciemnego drewna, w odcieniach chłodnych lub ciepłych.

czarny grzejnik

Sztuczne kwiaty w łazience - kit czy hit?

Kolejnymi produktami, które coś udają, są sztuczne rośliny. Chociaż był okres, gdy sztuczne kwiaty nie prezentowały się dobrze, przede wszystkim przez niską jakość wykonania, to teraz cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście czy to w łazience z oknem, czy bez niego może znaleźć się naturalna roślinność, to jednak nie każdy posiada tzw. rękę do kwiatów i z tego względu woli produkty, które są bezproblemowe i do tego zawsze prezentują się dobrze.

Wybierając sztuczne kwiaty do łazienki powinno zwrócić się szczególną uwagę na jakość wykonania. Produkty te powinny być wykonane z dbałością o każdy detal. Inne wyglądają sztucznie i mało estetycznie. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie rośliny z dużymi liśćmi. Z ich pomocą można zaaranżować łazienkę w stylistyce urban jungle lub odświeżyć po prostu dane wnętrze.POWIĄZANI PRODUCENCI