Ulubione
$dane.dane_autor.zdjecie_glowne: Mateusz Kania zdjecie
$dane.dane_autor.imie: Mateusz
$dane.dane_autor.nazwisko: Kania
Wszystkie artykuły tego autora
Inteligentny dom = inteligentna łazienka

Inteligentny dom = inteligentna łazienka


Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które w przestrzeni czasu przeszło chyba największą metamorfozę. I nie chodzi tylko o kwestie wizualne, ale też funkcje, jakie dziś to pomieszczenie ma pełnić. Kilkanaście lat temu w łazience przede wszystkim wykonywano dane czystości higieniczne, ewentualnie było to miejsce, w którym znajdowała się pralka i suszarka.

Rozwój technologiczny, dostępność produktów, sprawiły, że od współczesnej toalety oczekujemy dużo więcej. Chcemy, by to miejsce sprzyjało relaksacji, było ergonomiczne, designerskie i coraz częściej inteligentne. W dzisiejszym wpisie przybliżymy tematykę związaną z produktami nowoczesnymi, które ułatwiają i umilają czas spędzony w łazience. Jeśli interesuje Cię taka tematyka - zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Inteligentna łazienka - czy to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że wynalazki, które co jakiś czas ogłaszane są przez naukowców, mają swoje przełożenie nie tylko z szeroko rozumianym przemysłem kosmicznym, ale także i w produktach, które stanowią podstawowe wyposażenie łazienkowe. Nikogo raczej nie zdziwi kabina, w której zamontowane jest radio czy telefon. Modele, które wzbudzają obecnie zachwyt, są sterowane głosem. Można ustawić w niej pożądaną temperaturę wody, kolor i natężenie światła i wiele innych opcji. Ustawień można dokonać nie tylko głosowo, ale też przez aplikacje w telefonie.

Na rynku znajdują się także ultranowoczesne zestawy prysznicowe sterowane przez aplikacje lub specjalne konfiguratory, które za pomocą tabletu pozwalają sprawdzać i kontrolować zamontowane w łazience urządzenia. Wydaje się, że tego typu produktów jest coraz więcej i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Producenci, którzy co rusz wprowadzają na rynek takie nowinki, nie powiedzieli jednak jeszcze ostatecznego słowa!

Na wyróżnienie zasługuje nie tylko sama “inteligencja” danych produktów, ale także i cechy, dzięki którym użytkowanie ich jest coraz bardziej przyjemne a czyszczenie łatwiejsze. Chodzi oczywiście o specjalne powłoki, które to znajdują się już nie tylko na szklanych elementach kabin prysznicowych, ale także na ceramice sanitarnej (umywalki, miski WC, bidety) oraz na bateriach. Powłoki ochronne zazwyczaj posiadają właściwości hydrofobowe. To właśnie dzięki nim krople wody są odpychane, szybko spływają, zabierając z sobą wszelkiego typu zanieczyszczenia.

Zasadę działania może zwizualizować przykład pokrytej woskiem maski samochodu, łatwo jest sobie wyobrazić w jaki sposób z powierzchni spływa z niej woda, pozostawiając maskę idealnie czystą. Powłoki, które znajdują się na danych produktach, podzielić można ze względu na trwałość. Są takie, których nie ma już po roku użytkowania, kabiny, miski WC czy umywalki oraz takie, które nakładane są w procesie produkcyjnym i które mają dożywotnią gwarancję. Oczywiście korzystniej jest wybrać produkty, które mają gwarancje, że powłoka, która tak ułatwia codzienne czyszczenie nie zejdzie, chociaż cena ich jest oczywiście wyższa.

W przypadku baterii powłoka ochronna ma nieco inne zadanie. Jest ona odpowiedzialna przede wszystkim za utrzymanie idealnego blasku chromowanym powierzchniom. Zapewne każdy zna to z autopsji, gdy kupione piękne, błyszczące baterie już po krótkim czasie tracą swój blask. Wyglądają estetycznie, jednak widać, że nie są już takie same. W przypadku, gdy armatura posiada powłokę, można się cieszyć tym blaskiem przez długi czas.

 inteligentna łazienka

Nowoczesne toalety myjące

Mówiąc o inteligentnej, nowoczesnej łazience nie sposób, nie wspomnieć o toaletach myjących, które w Polsce z każdym rokiem są coraz to bardziej popularne. Coraz częściej okazuje się, że podczas aranżacji łazienki pomocna jest technologia. Z tego właśnie względu warto jest przyjrzeć się bliżej urządzeniu, które na pierwszy rzut oka zdają się być bardzo nowoczesne, poza zasięgiem cenowym. Z każdym rokiem na polskim rynku znajduje się większy wybór toalet myjących, konkurencyjność produktów sprawia, że ceny tych produktów są niższe, niż kilka lat temu. Jest to też rozwiązanie, które z innej perspektywy może okazać się wręcz korzystniejsze cenowo i nie tylko.

Wciąż wiele osób decyduje się na montaż bidetu. A przecież takie rozwiązanie wiąże się z zakupem stelaża, bidetu, a także zabraniem często cennego miejsca w łazience. Zamiast kupować oddzielnie miskę WC oraz bidet, można postawić na nowoczesną deskę myjącą, która jest z pewnością bardziej komfortowa podczas użytkowania. Chcąc skorzystać z funkcji mycia okolic intymnych, nie ma konieczności przenoszenia się na bidet. Toalety myjące, które obecnie dostępne są na rynku, posiadają wiele funkcji. Te, które pochodzą od sprawdzonych i dobrych producentów, mają kilka wariantów ustawień natężenia strumienia wody, opcje specjalnie dla pań oraz kilka wariantów natężenia i temperatury suszenia.

Niektóre posiadają dodatkową opcję masażu, oświetlenie LED, podgrzewanie deski sedesowej czy automatyczne otwieranie jej. Toalety myjące zazwyczaj obsługiwane są przy pomocy aplikacji na telefonie oraz specjalnego pilota. Mają możliwość zapamiętywania ustawień, dzięki temu każdy z domowników może automatycznie i szybko przejść do preferowanych przez siebie wariantów mycia czy suszenia.

 smart home wizualizacja

Elementy łazienkowego wyposażenia dopasowane do indywidualnych potrzeb!

Kolejnym aspektem związanym z aranżacją nowoczesnej łazienki, jest dobór odpowiednich elementów jej wyposażenia. Producenci ich wprowadzają na rynek modele, które można dopasować w sposób idealny do danej powierzchni, ustawności.

Jeszcze kilka lat temu trudno było urządzić bardzo małą łazienkę lub taką ze skosami, dzisiaj można idealnie dopasować do wnętrza kabinę prysznicową, dzięki firmom takim jak Radaway czy New Trendy. Producenci armatury, w tym Hansgrohe wprowadzili na rynek specjalne modele baterii natryskowych czy umywalkowych, które montowane są jeszcze bliżej ścian, dzięki temu pozwalają na zaoszczędzenie tak cennego miejsca.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Bateria umywalkowa bezdotykowa 4xAA Deante SENSE BQR F28R
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa 4xAA Deante SENSE BQR F28R
849,00 PLN999,01 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 849,00 PLN
 
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante HIACYNT NERO BQH N29R
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante HIACYNT NERO BQH N29R
1146,00 PLN1549,00 PLNOszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1146,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa 230/6V Deante SENSE BQR F28V
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa 230/6V Deante SENSE BQR F28V
849,00 PLN999,01 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 849,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N28R bez reg.tem. / baterie
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N28R bez reg.tem. / baterie
1061,00 PLN1449,00 PLNOszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1061,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR N29V 230/6V czarny mat
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR N29V 230/6V czarny mat
1104,00 PLN1299,00 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1104,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N29V z reg.tem. / zasilacz
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N29V z reg.tem. / zasilacz
1146,00 PLN1599,00 PLNOszczędzasz 28%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1146,00 PLN
 
Toaleta myjąca z deską wolnoopadającą Geberit AQUACLEAN 4000 SET 146.135.11.1
W magazynie
ZWROT GOTÓWKI
Toaleta myjąca z deską wolnoopa...Toaleta myjąca z deską wolnoopadającą Geberit AQUACLEAN 4000 SET 146.135.11.1
5840,00 PLN7127,85 PLNOszczędzasz 18%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 5840,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa bez regulacji temperatury Deante SENSE BQR N28V 230/6V czarny mat
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa bez regulacji temperatury Deante SENSE BQR N28V 230/6V czarny mat
1019,00 PLN1199,00 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1019,00 PLN
 
Toaleta myjąca do montażu z podtynkowym systemem spłukującym Grohe SENSIA ARENA 39354SH1
W magazynie
Toaleta myjąca do montażu z pod...Toaleta myjąca do montażu z podtynkowym systemem spłukującym Grohe SENSIA ARENA 39354SH1
12999,00 PLN17785,80 PLNOszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 12722,43 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N28V bez reg.tem. / zasilacz
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa Deante HIACYNT NERO BQH N28V bez reg.tem. / zasilacz
1146,00 PLN1549,00 PLNOszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1146,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa bez regulacji temperatury Deante SENSE BQR N28R 4xAA czarny mat
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa bez regulacji temperatury Deante SENSE BQR N28R 4xAA czarny mat
1019,00 PLN1199,00 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1019,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR N29R 4xAA czarny mat
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR N29R 4xAA czarny mat
1104,00 PLN1299,00 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1104,00 PLN
 
Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR F29R stal szczotkowana
Szybka wysyłka z własnego magazynu
-10% Z KODEM RABATOWYM
Bateria umywalkowa bezdotykowa ...Bateria umywalkowa bezdotykowa z regulacją temperatury Deante SENSE BQR F29R stal szczotkowana
934,00 PLN1099,01 PLNOszczędzasz 15%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 934,00 PLN
 
Toaleta myjąca Geberit AQUACLEAN MERA COMFORT 146.212.11.1
W magazynie
ZWROT GOTÓWKI
Toaleta myjąca Geberit AQUACLEA...Toaleta myjąca Geberit AQUACLEAN MERA COMFORT 146.212.11.1
29461,00 PLN35951,18 PLNOszczędzasz 18%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 29461,00 PLN
 
Toaleta myjąca Geberit AQUACLEAN MERA COMFORT 146.212.21.1 chrom
W magazynie
ZWROT GOTÓWKI
Toaleta myjąca Geberit AQUACLEA...Toaleta myjąca Geberit AQUACLEAN MERA COMFORT 146.212.21.1 chrom
29461,00 PLN35951,18 PLNOszczędzasz 18%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 29461,00 PLN
 
Toaleta myjąca Excellent DAKOTA S1 CENL.4120.593.S1.WH prostokątna
Na zamówienie
-10% Z KODEM RABATOWYM
Toaleta myjąca Excellent DAKOTA...Toaleta myjąca Excellent DAKOTA S1 CENL.4120.593.S1.WH prostokątna
3999,00 PLN5650,01 PLNOszczędzasz 29%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 3999,00 PLN
 
Toaleta myjąca Rimless z powłoką LCC Laufen NAVIA H8206014000001 biała
Na zamówienie
Toaleta myjąca Rimless z powłok...Toaleta myjąca Rimless z powłoką LCC Laufen NAVIA H8206014000001 biała
11689,99 PLN14378,70 PLNOszczędzasz 18%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 11689,99 PLN
 
Toaleta myjąca Rimless z powłoką LCC Laufen RIVA H8206914000001
Na zamówienie
Toaleta myjąca Rimless z powłok...Toaleta myjąca Rimless z powłoką LCC Laufen RIVA H8206914000001
21500,00 PLN26445,00 PLNOszczędzasz 18%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 21500,00 PLN
 
POWIĄZANI PRODUCENCI