Ulubione
Jak bezpiecznie czyścić powierzchnie akrylowe w naszej łazience?

Jak bezpiecznie czyścić powierzchnie akrylowe w naszej łazience?


Akryl to jeden z podstawowych materiałów, który wykorzystywany jest praktycznie w każdej łazience. Przez producentów chwalony jest za swoją dużą elastyczność i łatwość w kształtowaniu różnorodnych form. Obecnie to właśnie z akrylu najczęściej wykonuje się elementy wyposażenia łazienek, praktycznie w każdej z nich znajdzie się bowiem albo wanna akrylowa, albo brodzik akrylowy.

Jak czyścić powierzchnie akrylowe by długo cieszyły się nieskazitelną bielą?

Przede wszystkim należy pamiętać, że akryl, poza wspomnianymi zaletami, posiada też kilka wad: w przeciwieństwie do chociażby stali emaliowanej jest zdecydowanie bardziej podatny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Do czyszczenia powierzchni łazienkowych z całą pewnością nie należy używać  środków żrących, środków na bazie amoniaku i alkoholu. Omijać szerokim łukiem należy także wszelkiego rodzaju środki chemiczne w proszku – ich użycie może bowiem niestety spowodować matowienie powierzchni, a także po prostu ją zarysować.

Na rynku znajdziemy sporo preparatów pozornie przeznaczonych do czyszczenia akrylowych powierzchni, jednak przy wyborze najlepszego preparatu warto zwrócić uwagę czy nie zawiera on kredy – to ona bowiem odpowiada właśnie za matowienie powierzchni akrylowych, a także, o czym wie niewielu – zawiera niestety właściwości ścierne. Raz naruszona powierzchnia akrylowa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również ulega dalszym uszkodzeniom, co w rezultacie może zakończyć się uszkodzeniem wanny czy brodzika.

Wannę akrylową czy brodzik najłatwiej i najlepiej czyścić od razu gdy z nich skorzystamy – unikniemy w ten sposób walki z upartym osadem z mydła i kamieniem. Do czyszczenia najlepiej użyć miękkiej ściereczki nawilżonej w mydle, płynie lub żelu do czyszczenia powierzchni akrylowych. Rewelacyjnie sprawdzi się w tej kwestii żel do czyszczenia powierzchni akrylowych HG Czysta łazienka – żel czyszczący. Środek do czyszczenia należy pozostawić na kilka minut na czyszczonej powierzchni, a potem po prostu spłukać dokładnie ciepłą wodą i przetrzeć suchą szmatką by uniknąć powstania zacieków. Żel Czysta łazienka jest przeźroczystym płynem niezawierającym jakichkolwiek elementów ściernych. W sposób bezpieczny i skuteczny radzi sobie z typowymi osadami gromadzącymi się na powierzchni wanny i brodzika.


Do czyszczenia powierzchni akrylowych można zastosować również mokre chusteczki nawilżone środkiem czyszczących, które przeznaczone są specjalnie do czyszczenia łazienki. Należy jednak pamiętać, że mogą one zawierać pewne substancje chemiczne, które bardzo często powodują podrażnia i uczulenia – nie tylko w momencie ich użycia, ale także po wziętej kąpieli gdyż substancje tych nigdy nie spłuczemy dość dokładnie.

Kamień, który może osadzić się na akrylowych powierzchniach, w miejscu zamontowania armatury, możemy usunąć czyszcząc to miejsce ściereczką nawilżoną sokiem cytrynowym i przecierając gorącą wodą z octem.

Powierzchnie wanny akrylowej może uszkodzić kontakt z gorącymi przedmiotami np.: lokówką lub zapalonym papierosem. Należy też chronić wannę przed uderzeniami nawet przez małe przedmioty typu: flakonik perfum - może to spowodować pęknięcia lub wgniecenia powierzchni, czasem nie do uratowania przed całościowym zepsuciem wanny czy brodzika.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Żel Czysta łazienka 500 ml HG
 
 
Pianka Czysta łazienka 500 ml HG
 
Środek do usuwania kamienia i rdzy Błękitny 500 ml HG
 
Preparat do czyszczenia kabin New Trendy SP-0002
Na zamówienie
Preparat do czyszczenia kabin N... Preparat do czyszczenia kabin New Trendy SP-0002
35,00 PLN 44,28 PLN Oszczędzasz 20%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI