Ulubione
Jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience?

Jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience?


Łazienka jest obecnie pomieszczeniem, które jest niezwykle ważne. Nie tylko wykonujemy w niej dane czynności higieniczne, ale także i relaksujemy się po ciężkim dniu. Można śmiało powiedzieć, że jest to też wizytówka domu. Z tego też względu łazienka powinna być funkcjonalna, ale i estetyczna. Coraz większą wagę przywiązujemy więc do jej designu, który często jest zgodny z estetyką całego domu. Od dobrych kilku sezonów sporym zainteresowaniem cieszą cię czarne baterie łazienkowe. Wiele osób, które planuje je zakupić, zastanawia się jednak nad utrzymaniem ich w czystości. Nad tym czy jest to trudniejsze w przypadku czarnych baterii. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dlaczego warto postawić na czarne baterie łazienkowe?

Przez wiele lat królowały nie tylko w łazienkach, ale i kuchniach chromowane baterie. Sprawdzały się przez tak długi czas, że pojawienie się na rynku modeli w kolorze czarnym, było sporym zaskoczeniem. Trzeba przyznać, że czarna armatura szybko zyskała uznanie i była często kupowana nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także i projektantów wnętrz. Produkty te bowiem nie tylko miały zupełnie inny charakter, ale z całą pewnością przyciągały wzrok i sprawiały, że łazienka wygląda wyjątkowo. Czarne baterie łazienkowe idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji. Szczególnie sprawdzają się, także w obecnie modnych projektach loftowych.

czarna bateria do umywalki

Jak czyścić czarne baterie łazienkowe?

Czy czarne baterie są problematyczne w czyszczeniu? Wiele osób nie wybiera czarnych baterii łazienkowych z obawy przed problematycznym ich czyszczeniem. Okazuje się jednak, że “nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Tak naprawdę bowiem dobre czarne baterie, takie które zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów czyści się praktycznie tak samo, jak modele chromowane.

Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami często użytkowanymi, dodatkowo pojawia się w nich woda, a także i kontakt z osadami z mydła czy innymi detergentami, które łatwo osadzają się na wszystkich elementach wyposażenia. Wpływ na osady ma też twarda woda, która jest utrapieniem wielu gospodarstw domowych. Niezwykle ważna jest regularność - to właśnie od niej w dużej mierze zależne jest utrzymanie armatury w czystości. Jeśli baterie są wycierane do sucha i czyszczone dwa razy w tygodniu, to z pewnością będą prezentowały się dobrze, bez różnicy na kolor wykończenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat czyszczenia baterii - zapoznaj się koniecznie z jednym z naszych wcześniejszych wpisów: Jak efektywnie odkamienić baterie łazienkowe?

czyszczenie czarnej baterii

Czarne baterie łazienkowe wykończone w macie czy połysku?

Jeśli zależy nam na tym, by baterie były łatwiejsze w utrzymaniu czystości - korzystniej jest wybrać modele matowe. Zresztą to właśnie one cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Na powierzchni z połyskiem szybciej dostrzec można nie tylko osady z mydła, ale także z samej wody. Taka bateria jest z pewnością większym wyzwaniem. Chociaż jest to model, który idealnie pasuje do wielu aranżacji, ze względu na to, że odbija światło - idealnie wpisuje się też w projekty małych łazienek. Baterie z połyskiem pomagają bowiem optycznie powiększyć dane wnętrze.

odkamienianie czarnej baterii

W jaki sposób czyścić czarne baterie?

Baterie łazienkowe bez różnicy na kolor wykończenia powinny być regularnie czyszczone. Dzięki temu nie pojawi się na nich mało estetyczny kamień. Poza tym ważne jest także to, na jakie detergenty postawimy. Powinny być one bezwzględnie przeznaczone do czyszczenia armatury. Zabronione jest używanie kwasu octwego, solnego, mrówkowego, podchlorynu sody i kwasy fosforowego. Tego typu substancje mogą po prostu uszkodzić powierzchnię baterii.

Tak samo ważne jest płukanie armatury dużą ilością wody i wytarcie jej do sucha miękką szmatką. Istotne jest to, by używać miękkich gąbek lub szmatek, a nie ostrych zmywaków, wełny stalowej etc. Mogą one porysować i uszkodzić baterię - i to w bardzo krótkim czasie.

w jaki sposó czyścić czarną baterię

Czyszczenie armatury? Postaw na delikatne środki czyszczące!

Należy pamiętać także o tym, że dużo prościej jest na bieżąco pozbywać się małych zabrudzeń i osadów, niż czekać na generalne porządki raz w tygodniu. Małe zabrudzenia można zmyć z pomocą szmatki i płynu do mycia naczyń. Podczas czyszczenia warto pamiętać, także o sprawdzeniu perlatora. W przypadku twardej wody, kamienne osady mogą pojawiać się szybko, chociaż usunięcie ich nie jest trudne. Tak samo zresztą sprawa wygląda, jeśli chodzi o silikonowe wypustki znajdujące na słuchawkach natryskowych czy deszczownicach.

czyszczenie czarnej armatury

Czarne baterie łazienkowe - czym się kierować podczas wyboru?

Czym kierować się podczas wyboru baterii do łazienki? Wybór czarnych baterii łazienkowych jest ogromny! Można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Na rynku znajdują się jednak modele dobrej, jak i bardzo złej jakości. Oczywiście te drugie zazwyczaj kuszą bardzo niską ceną, a samym wyglądem nie różnią się bardzo od markowych baterii. Okazuje się jednak, że różnią się znacznie parametrami technicznymi, które mają wpływ na sam sposób ich użytkowania, bezawaryjność czy utrzymanie w czystości.

Oczywiście korzystniej jest kupić baterie od dobrych producentów. Takie, które znajdują się w ofercie branżowych sklepów. Chodzi przede wszystkim o czarne baterie Grohe, Hansgrohe, Kohlman czy Omnires. Modele te posiadają szereg funkcjonalności, które mają wpływ na komfort użytkowania, na zmniejszenie zużycia wody, a także i na samo czyszczenie. Dla przykładu czarne baterie Omnires Y posiadają specjalną powłokę PVD. Jest ona powszechnie stosowana podczas produkcji sprzętów medycznych. Jest idealnie gładka, trwała, odporna na wiele czynników.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Bateria umywalkowa wysoka Omnires Y Y1212BL czarna
 
Bateria umywalkowa podtynkowa Omnires Y1215HBL czarna
 
Czarna bateria umywalkowa Omnires PARMA PM7410BL
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Czarna bateria umywalkowa Omnir...Czarna bateria umywalkowa Omnires PARMA PM7410BL
356,00 PLN418,00 PLNOszczędzasz 14%
 
Czarna bateria umywalkowa Omnires Y1210N BL
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Czarna bateria umywalkowa Omnir...Czarna bateria umywalkowa Omnires Y1210N BL
493,00 PLN579,99 PLNOszczędzasz 15%
 
Czarna bateria umywalkowa podtynkowa Omnires PARMA PM7415BL
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Czarna bateria umywalkowa podty...Czarna bateria umywalkowa podtynkowa Omnires PARMA PM7415BL
629,00 PLN740,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Bateria wannowa z zestawem prysznicowym Omnires Y Y1231BL czarna
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria wannowa z zestawem prys...Bateria wannowa z zestawem prysznicowym Omnires Y Y1231BL czarna
941,00 PLN1107,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Bateria umywalkowa wysoka Omnires PARMA PM7412GR grafit
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa wysoka Omnir...Bateria umywalkowa wysoka Omnires PARMA PM7412GR grafit
568,00 PLN668,00 PLNOszczędzasz 14%
 
Bateria wannowa Omnires Y Y1230BL czarna
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria wannowa Omnires Y Y1230...Bateria wannowa Omnires Y Y1230BL czarna
695,00 PLN817,00 PLNOszczędzasz 14%
 
Bateria umywalkowa wysoka Omnires CONTOUR CT8012AT antracyt
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa wysoka Omnir...Bateria umywalkowa wysoka Omnires CONTOUR CT8012AT antracyt
1015,00 PLN1127,00 PLNOszczędzasz 9%
 
Bateria prysznicowo-wannowa podtynkowa Omnires Y Y1236ROBL czarna
 
POWIĄZANI PRODUCENCI