Ulubione
Jak efektownie oświetlić wannę lub prysznic?

Jak efektownie oświetlić wannę lub prysznic?


Przez wiele lat łazienka była traktowana trochę po macoszemu. Było to pomieszczenie małe, ciemne i mało funkcjonalne. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej pojawiają się łazienki, które są przestronne i w których znajduje się okno. Taka przestrzeń stwarza zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Jest to wnętrze, które nie tylko dobrze spełnia swoją podstawową funkcję, ale także i jest ozdobą domu. Istotne jest w tych modernistycznych wnętrzach oświetlenie, nie tylko sufitowe czy boczne lustra, ale także i doświetlenie strefy wanny czy prysznica. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak urządzić łazienkę, która będzie zachwycać!

Na jaki rodzaj oświetlenia warto postawić?


Dobrze zaaranżowana łazienka zazwyczaj podzielona jest na dwie strefy: suchą i mokrą. W mokrej znajduje się wanna lub kabina prysznicowa. Warto zadbać o to, by także i tam znalazło się odpowiednio dobrane oświetlenie, które doda wnętrzu charakteru, a także pozwoli lepiej korzystać z danego urządzenia. 

Współcześnie najczęściej stawia się na oświetlenie punktowe. W modernistycznych aranżacjach sprawdzają się one najlepiej. Punkty świetlne dobrze doświetlają daną strefę. Może w pobliżu wanny czy kabiny znaleźć się jeden lub kilka takich punktów. Wszystko powinno być uzależnione od osobistych preferencji, ale także i wielkości pomieszczenia. Mniejsza ilość lamp może, z całą pewnością znaleźć się w łazienkach, w których znajduje się okno.


Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do łazienki?


Wybierając oświetlenie do łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę danej oprawy, ale także na to, czy sprawdzi się ono w specyficznych warunkach, jakie panują w łazience. Wilgoć, częste zmiany temperatury mogą wpływać szkodliwie na lampy, które są przeznaczone do salonów, sypialni czy innych pomieszczeń. Wybierając te do łazienki, należy sprawdzić, czy oprawa jest odporna na działanie wody.

Istotna jest także sama barwa oświetlenia. Najkorzystniej jest wybrać neutralną. Zimna i ciepła może zniekształcać kolor skóry.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Lampa sufitowa Azzardo TAPPO AZ0754 chrom
 
POWIĄZANI PRODUCENCI