Ulubione
Jak naprawić pęknięty brodzik?

Jak naprawić pęknięty brodzik?


Brodziki z akrylu z pewnością są jednymi z chętniej wybieranych przez klientów indywidualnych, projektantów wnętrz czy instalatorów. Dlaczego? Otóż sam materiał, z którego zostały wykonane posiada wiele zalet. Akryl jest ciepły, idealnie gładki, lekki, bezproblemowy podczas czyszczenia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w przypadku uszkodzenia, brodziki z akrylu można naprawić i tym samym przedłużyć ich żywotność i przywrócić pierwotny wygląd. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - nie czekaj i koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dlaczego warto wybrać brodzik z akrylu?

Brodziki akrylowe wybierane są przede wszystkim ze względu na swoją przystępną cenę. Są tańsze od tych z konglomeratu czy innych materiałów i to nawet kilkukrotnie. Nie tylko niska cena jest ich atutem. Modele te są bowiem estetyczne i dostępne w każdym rozmiarze, kształcie czy wysokości. Bez problemu otrzymać możemy popularne i nowoczesne niskie brodziki z akrylu czy te głębokie, w których można zrobić drobne pranie ręczne, mogą też służyć jako mała wanna dla dziecka. Chcesz poznać więcej zalet brodzików niskich? Koniecznie zapoznaj się z jednym z naszych wcześniejszych wpisów: Niski brodzik prysznicowy - Poznaj największe zalety!

Poza tym akrylowe brodziki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia, skaleczenia czy zadrapania. Są one również odporne na korozję i łatwo utrzymać je w czystości. Akryl jest bezproblemowy w czyszczeniu i nie wymaga specjalnych środków czyszczących. Wystarczy zwykła woda z mydłem, lub po prostu miękka szmatka i ciepła woda, aby utrzymać brodzik w idealnym stanie.

Produkty te wybierane są również ze względu na wygodę użytkowania. Ich powierzchnia jest gładka i miękka w dotyku, co przekłada się na komfort podczas kąpieli. Warto wspomnieć także o tym, że brodziki z akrylu są lekkie i łatwe w montażu, co ułatwia ich instalację i transport. Jednym z większych atutów tych produktów jest natomiast fakt, że w przypadku pęknięcia, widocznego zarysowania, można go samodzielnie naprawić.

Ważne jest oczywiście także to, jakiej jakości brodzik wybraliśmy. W marketach budowlanych spotkać można modele, które nie są w 100% wykonane z akrylu. Wtedy produkt taki nie tylko może szybciej pękać, ale także i żółknąć. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego wyboru brodzika? Jeśli tak zapoznaj się z jednym z naszych poprzednich wpisów: Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości brodzik?

naprawa pękniętego brodzika

Czy można samodzielnie naprawić akrylowy brodzik?

Okazuje się, że tak! Jeśli brodzik prysznicowy jest uszkodzony lub pęknięty, można go naprawić na kilka sposobów, w zależności od wielkości i głębokości uszkodzenia. W przypadku, gdy pęknięcie jest małe i powierzchowne, można je naprawić przy użyciu specjalnych kitów do naprawy brodzików. W tym celu należy dokładnie oczyścić pęknięcie i osuszyć brodzik, a następnie zaaplikować kit na uszkodzone miejsce. Po utwardzeniu, należy usunąć nadmiar kitu i wyrównać powierzchnię. Tego typu zestawy naprawcze dostępne są nie tylko w dobrych sklepach branżowych czy budowlanych.

W przypadku większych pęknięć może być konieczne przeprowadzenie bardziej zaawansowanej naprawy. Jeśli uszkodzenie jest zbyt duże, możliwe że niezbędna będzie wymiana go na nowy model. Wtedy bowiem naprawa jest nie tylko nieopłacalna, ale może i nie przynieść oczekiwanego efektu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy jest jeszcze szansa na naprawę czy może czas pomyśleć o wymianę, najlepiej skontaktować się ze specjalistą.

Warto wspomnieć o tym, że jeśli zauważymy pęknięcie na powierzchni brodzika czy zarysowania, powinno się działać szybko. Mogą one się bowiem pod wpływem normalnego użytkowania się powiększać i doprowadzić do sytuacji, gdy naprawa nie będzie możliwa i pozostanie tylko opcja wymiany brodzika na nowy.

pękniety brodzik

Usunięcie silikonu z brodzika

Często podczas montażu brodzika pozostaje nadmiar silikonu. Jest on przede wszystkim mało estetyczny, a po latach użytkowania może odpadać, pękać, a także może pojawiać się na nim pleśń. Najkorzystniej jest jak najszybciej usunąć ten nadmiar. Najszybciej można zrobić to przy użyciu noża lub innego urządzenia do usuwania silikonu. Otrzymać można także preparaty chemiczne, które są do tego przeznaczone. Po dokładnym usunięciu silikonu, należy powierzchnię wyczyścić z pozostałości, odtłuścić i położyć nowy silikon.

Ważne jest także to, by regularnie czyścić powierzchnię brodzika. W tym celu należy korzystać z produktów, które nie zniszczą struktury akrylu, czyli delikatnych płynów. Nie powinno się czyścić brodzików silnymi detergentami. O ile brodzik akrylowy jest regularnie czyszczony, do tego celu wystarczy użyć miękkiej ściereczki i ciepłej wody.POWIĄZANI PRODUCENCI