Ulubione
Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?

Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?


Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które jest najrzadziej remontowane. Nie ma się czemu dziwić, bo przejście przez remont może być istnym koszmarem dla domowników. Sama zmiana aranżacji może znacznie uszczuplić domowy budżet, trwać długo i być sporą niedogodnością przez tydzień, a zazwyczaj i dłużej. Okazuje się, że nie zawsze remont, metamorfoza łazienki musi trwać długo i być drogi. Jest kilka sposobów, by zrobić to przede wszystkim tanio. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Odnawiamy łazienkę szybko i tanio!

Najwięcej pracy podczas remontu łazienki związanego jest ze skuciem i położeniem nowych płytek. O ile skucie płytek jest czynnością, którą można wykonać samodzielnie, to perfekcyjne położenie nowych płytek najkorzystniej jest powierzyć fachowcowi. Czynność ta jest pracochłonna, a do tego trzeba sporo zapłacić kafelkarzowi, nie licząc już samego materiału. Jednym ze sposobów na odnowienie płytek bez wymiany ich, jest pomalowanie ich.

Na rynku znajduje się obecnie wiele rodzajów specjalnych farb do kafli, które dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej. Sama farba nie kosztuje dużo, a nałożyć ją można samodzielnie. Dzięki zastosowaniu jej możliwe jest szybkie odnowienie wnętrza łazienki bez poniesienia wysokich nakładów finansowych.

Przy pomocy farby do kafli można zmienić klasyczną białą łazienkę w dużo bardziej nowoczesną. Wystarczy pomalować płytki np. na kolor szary matowy, który obecnie jest bardzo popularny. Innym sposobem na odnowienie płytek w łazience, jest położenie nowych płytek na stare. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba skuwać tych starych i wygładzać powierzchni ścian pod nowe kafle. Stosując tę metodę, trzeba się jednak liczyć z tym, że np. podłoga będzie podniesiona. Zazwyczaj jednak nie ma to większego wpływu na użytkowanie łazienki.

 malowanie łazienki

Jak odnowić podłogę w łazience?

Płytki ścienne można szybko odnowić przy pomocy specjalnych farb. W przypadku tych podłogowych zazwyczaj stosowane są inne metody. Jedną z tych, która z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem, jest odnowienie jej przy użyciu wykładzin PCV. Wykładziny, które obecnie dostępne są na rynku, w niczym nie przypominają tych, który były popularne dwadzieścia, trzydzieści lat temu.

Współczesne wykładziny PCV do złudzenia mogą przypominać drogie marmurowe płytki, lub takie drewniane. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Do zalet tych wykładzin, należy zaliczyć także to, że są trwałe, odporne na działanie wody a do tego można bardzo szybko ją położyć. Warto wspomnieć także o tym, że cena wykładzin jest przystępna, a efekt po ich położeniu może być naprawdę zachwycający!

 

Odnowienie mebli i nowe dodatki - sposób na szybką metamorfozę łazienki!

Jednym z szybszych sposobów na odnowienie łazienki jest zakup nowych dodatków. Zdaje się, że te elementy łazienkowego wyposażenia nie mają zbyt dużego wpływu na całość aranżacji, a jednak jest zupełnie inaczej. To właśnie dodatki łazienkowe są przysłowiową wisienką na torcie i mają spory wpływ na ostatecznych charakter wnętrza. Dobrze dobrane przyciągają wzrok, odświeżają łazienkę i sprawiają, że jest ona bardziej nowoczesna czy klasyczna. W jasnych wnętrzach dobrze prezentują się dodatki kontrastujące - ciemne, które są obecnie bardzo modne. Dobrze prezentują się również takie, które mają drewniane, szklane czy metalowe elementy.

Sposobem na tanie odnowienie łazienki jest renowacja mebli. Zadanie to może być jednak dosyć pracochłonne, w zależności od wybranego sposobu. Przecierane meble łazienkowe uznawane są także przez światowych projektantów wnętrz za wyjątkowe. Taką metamorfozę wykonać można samodzielnie, jednak przez konieczność nałożenia i wysuszenia kilku warstw farby nie jest to metoda szybka.