Ulubione
 Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?

Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?


Urządzając łazienkę, każdy element jej wykończenia jest niezwykle ważny i ma wpływ nie tylko na jej funkcjonalność, ale także i na jej charakter. Oświetlenie często traktowane jest trochę po macoszemu i wybierane na samym końcu. Wiele osób wychodzi z założenia, że w łazience najważniejsze są ciekawe płytki, elementy ceramiki sanitarnej, meble czy baterie. Oświetlenie to często tylko dodatek, który wybierany jest przypadkowo. A szkoda, bo to właśnie od dobrze dobranych i rozmieszczonych lamp zależeć może bardzo dużo!

Jak optycznie powiększyć mała łazienkę?


Osoby, które posiadają małe, niezbyt ustawne łazienki zazwyczaj mają świadomość tego, że w takich wnętrzach dużą rolę odgrywa kolor wszystkich elementów wyposażenia. Jasna barwa potrafi optycznie wpłynąć na powiększenie wnętrza. Tak samo duży wpływ ma odpowiednio dobrane oświetlenie. W małych łazienkach nie powinno być tylko jednego źródła światła. Przydadzą się także świata boczne, które mogą zostać zamontowane w pobliżu wanny, kabiny prysznicowej oraz takie, które zostaną zamontowane nad lustrem i będą dodatkowym oświetleniem strefy umywalki. 

Optyczne powiększenie wnętrza możliwe jest dzięki dobrze rozmieszczonym punktom świetlnym. Jeden z nich powinien znajdować się naprzeciwko lustra, tak by światło odbijało się w nim. Ten sprytny zabieg spowoduje, że wnętrze nabierze dodatkowej głębi i z całą pewnością będą wyglądały na większe.


 Rozmieszczenie źródeł światła


Jest kilka zasad dotyczących rozmieszczenia światła. Przede wszystkim lampy, kinkiety powinny zostać zamontowane w takich miejscach, by można było w sposób komfortowy i dogodny wykonać wszelkie czynności higieniczne. Lampa sufitowa powinna mieć dwa razy mocniejsze światło niż pozostałe. To właśnie ona jest głównym źródłem światła. Lampy poboczne lub te, które znajdują się nad lustrem, mogą mieć słabsze światło. Jeśli chodzi o kinkiety zamontowane nad lustrem oświetlenie w nich, powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Żarówka LED Nowodvorski REFLECTOR LED GU10 R50 7W 3000K 9180
 
Żarówka LED Nowodvorski REFLECTOR LED GU10 R50 7W 4000K 9178
 
Spot sufitowy Nowodvorski EYE BRASS S 8911
 
Kinkiet Zuma Line POSO CK180610-1 biały
 
Lampa wisząca Azzardo ANTIRES AZ0472 biała
 
Klosz 36 cm Azzardo SHADE ZF AZ2603 czarny
 
Klosz 26 cm Azzardo SHADE ZF AZ2601 szary
 
Lampa wisząca 43 cm Azzardo VALTEN AZ3166 chrom
 
Lampa wisząca 40 cm Azzardo IRIS AZ3107 chrom
 
 
Lampa sufitowa Zuma Line POSO CK180610-2 2xbiała
 
Kinkiet Zuma Line POSO CK180612-1 transp.
 
Lampa sufitowa Zuma Line POSO CK180612-2 2xtransp.
 
Lampa wisząca Azzardo DECORA L AZ2161 biała
 
POWIĄZANI PRODUCENCI