Jak skutecznie czyścić baterie łazienkowe

2018-06-06
Jak skutecznie czyścić baterie łazienkowe
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Jak skutecznie czyścić baterie łazienkowe

Jak skutecznie czyścić baterie łazienkowe

2018-06-06

Funkcjonalna łazienka nie może obyć się bez baterii. Ciężko sobie wyobrazić, by pomieszczenie to mogło spełniać wtedy swoją funkcję. Aranżując wnętrze często ze względu na ogromny wybór na rynku ciężko jest dokonać zakupu. Wielu producentów z branży łazienkowej ma w swojej ofercie baterie, które dostępne są w wielu kształtach, rodzajach, rozmiarach czy też wersjach kolorystycznych. Wiele z nich na samym początku prezentuje się wspaniale, jednak po jakimś czasie może okazać się, że nie wyglądają już tak samo dobrze a czyszczenie ich nie jest proste. Jak to zrobić, by móc cieszyć się przez wiele lat bateriami, które nie tylko będą ergonomiczne, ale także i będą biżuterią wnętrza w jakim się znajdą?Systematyczne czyszczenie baterii kluczem do sukcesu!

Baterie dobrych producentów najczęściej wykonane zostały z mosiądzu. Materiał ten uznawany jest za jeden z lepszych do produkcji armatury. Baterię z mosiądzu pokrywa się chromem. Jest on odporny na szorowanie i wiele innych czynników. Nie jest jednak uodporniony na działanie kwasów. Żadnej nowej baterii nie powinno czyścić się za pomocą silnych środków chemicznych. Składniki, które są żrące z czasem niszczą chromowaną powierzchnię. W rezultacie bateria nawet po krótkim czasie użytkowania nie wygląda estetycznie.

Tak naprawdę wbrew powszechnemu przekonaniu, baterii nie powinno czyścić się także domowymi sposobami, do których należy zaliczyć między innymi roztwór z octu.

Najważniejsze jest to, żeby baterie były pielęgnowane systematycznie. Tylko to zagwarantuje nam, że na powierzchni nie będzie powstawał trudny do usunięcia kamień, czy nalot. Bateria, która jest systematycznie czyszczona, będzie nie tylko estetyczna przez długi czas, ale i także działanie takie wydłuży żywotność produktu.

Najlepsze środki czyszczące do baterii

Wybierając środek do czyszczenia baterii powinniśmy przed jego zakupem zapoznać się ze składem. Preparat taki nie może bowiem zawierać substancji, które mogą przyczynić się do uszkodzenia produktu. Zakazanymi substancjami są wszelkiego rodzaju kwasy i rozpuszczalniki. Środek taki nie powinien zawierać chloru. Na pewno lepszym wyborem będzie zakup mleczka czy płynu do mycia aniżeli proszku, który może porysować powierzchnię baterii. Wielu producentów posiada środki dedykowane do armatury. Są one z całą pewnością jednymi z lepszych. Cena ich nie odbiega zbytnio od takich, które dostępne są w marketach. Jednym z lepszych rozwiązań jest wyczyszczenie powierzchni baterii przy użyciu mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń. W momencie, gdy będziemy robić to systematycznie - takie środki będą wystarczające.Jak wyczyścić baterię łazienkową domowymi sposobami?

Nie zawsze musimy kupować specjalne środki, by wyczyścić baterie łazienkowe. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdy z łazienki korzystają małe dzieci lub osoby uczulone na wiele chemicznych czynników. Domowe środki czystości są także ekologiczne, co w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie. Jednym z bardziej polecanych przez ekspertów jest roztwór z kwasku cytrynowego. Taki roztwór nie tylko potrafi pozbyć się kamienia i osadów, ale także posiada właściwości bakteriobójcze i antypleśniowe. Łazienka jest miejscem, które ma być bezpieczne oraz higieniczne, a kwasek cytrynowy stosowany systematycznie może to ułatwić. Środek ten może z całą pewnością zastąpić popularny ocet czy cytrynę.

Przebarwienia na baterii łazienkowej – co z tym zrobić?

Wiele osób przekonanych jest o tym, że najlepszymi preparatami do czyszczenia baterii łazienkowych są środki do czyszczenia toalet. Są one silnie żrące, zawierają kwasy, które to mogą w niezwykle szybki sposób zniszczyć chromowaną powierzchnię. Na źle czyszczonej armaturze mogą pojawić się plamy, które są szaro – brązowe. Jest kilka domowych metod, które są popularne w sieci. Jednak nie zawsze mogą one pomóc. Wszystko zależy od baterii. Można spróbować wyczyścić baterię środkiem do czyszczenia srebra. Niestety w wielu przypadkach będzie możliwa tylko wymiana produktu na nowy.

 

Już podczas wyboru armatury do łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie cechy posiada wybrany przez nas model. Każda bateria bez różnicy na producenta i cenę brudzi się i wymaga czyszczenia. Ważne jest, aby robić to systematycznie. Tylko konsekwentna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu.

WIĘCEJ W KATEGORII

Powiązani producenci

Deante
Grohe
Ravak
Zamów
Zamów