Ulubione
Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu na wynajem?

Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu na wynajem?


Inwestowanie w zakup nieruchomości jest dosyć powszechne. Eksperci używają wręcz stwierdzenia, że jest to jedna z tych inwestycji, na których nie można stracić. Oczywiście mieszkania zakupione w ten właśnie sposób zazwyczaj są wynajmowane. Ich aranżacja spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi. Osoby, które są zainteresowanie wynajmem w pierwszej kolejności biorą pod uwagę to w jaki sposób urządzona jest kuchnia i łazienka. Resztę pomieszczeń można szybko zmienić i to niedużym kosztem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat urządzania łazienek pod wynajem - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jaka kolorystyka łazienki w wynajmowanym mieszkaniu?

Urządzając łazienkę dla siebie, możemy dobrać kolorystykę, elementy wyposażenia, które są zgodne z naszym indywidualnym gustem. Nie robimy tego absolutnie pod kogoś. Najważniejsze jest to, by to właśnie nam korzystało się z łazienki wygodnie, by się nam podobała wizualnie, nawet jeśli poszczególne elementy wystroju nie są zbyt popularne a kolorystyka bardzo krzykliwa. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie tylko wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także i relaksujemy się, odprężamy po ciężkim dniu. Wystrój z pewnością ma wpływ na to, jak czujemy się w łazience.

Jeśli chodzi natomiast o aranżację łazienki w mieszkaniu na wynajem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Powinniśmy używać jak najbardziej uniwersalnych elementów wyposażenia. Nie jest prawdą również to, że w takim mieszkaniu można pokusić się o materiały niższej jakości. Wręcz przeciwnie! Powinny znaleźć się tam elementy wyposażenia, które cechuje wysoka jakość wykonania, takie które posiadają długą gwarancję producenta oraz takie, co do których nawet po wielu latach użytkowania będzie można bez problemu otrzymać części zamienne. Elementami wyposażenia, na które z pewnością warto jest wydać więcej są baterie łazienkowe, a także i meble czy kabina natryskowa.

Mówiąc natomiast o kolorystyce - powinna być ona jak najbardziej uniwersalna. Powinna być z jednej strony zgodna z aktualnymi trendami po to, by łazienka wygląda współcześnie, z drugiej zaś, by delikatna zmiana wyposażenia za jakiś czas nie wiązała się z generalnym remontem. Obecnie łazienki w mieszkaniach na wynajem często są utrzymane w jasnej kolorystyce, która przez ekspertów jest najbardziej uniwersalna.

Nie musi być to tylko biel, ale delikatne szarości, beże. Warto też w takiej aranżacji postawić na nieco bardziej designerskie elementy, ale w postaci akcesoriów czy dodatków łazienkowych. Można wykorzystać w tym celu ostatnio bardzo modne elementy wyposażenia w kolorze czarnym czy złotym, które cieszą się sporym zainteresowaniem od dobrych kilku sezonów. Zaletą takiego wyboru jest to, że unowocześnia całość aranżacji, jednocześnie ewentualna wymiana za jakiś czas tych właśnie produktów nie jest droga, ani związana z nakładem dodatkowych prac.

 łazienka w mieszkaniu na wynajem

Mała łazienka w mieszkaniu na wynajem

Mieszkania, które są kupowane z myślą o wynajmie zazwyczaj nie są duże. Tym samym łazienki, które się w nich znajdują nie są pomieszczeniami przestronnymi, często mówią wręcz o łazienkach, które nie przekraczają 3m2 i są nieustawne. W takich przypadkach trzeba podejść do aranżacji zawsze w sposób indywidualny. W takich wnętrzach niezwykle ważne jest to, aby była funkcjonalna, a także by optycznie ją powiększyć. Z tego względu korzystniej jest postawić na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. Kabiny natryskowe zajmują dużo mniej miejsca od wanny. Kabina może zostać zamontowana w narożniku. Korzystanie z kabiny i montaż jej w łazience w mieszkaniu na wynajem ma więcej korzyści. Przede wszystkim kabiny prysznicowe uchodzą za bardziej uniwersalne elementy wyposażenia i są bardziej pożądane w tego typu pomieszczeniach.

Z pewnością w małej łazience musi być także miejsce na przechowywanie, czyli przynajmniej szafka podumywalkowa. Nie ma tak małych łazienek, w których nie zmieści się szafka. Oczywiście im mebel będzie większy, tym więcej kosmetyków, środków higieny, akcesoriów będzie można w nim schować. Wybierając meble do łazienki zawsze należy kierować się ich jakością. Produkty te bowiem powinny być wykonane z materiałów, które są odporne na działanie wilgoci czy wahania temperatury. Poza tym dobrze, jeśli szafka posiada funkcję samodomyku. Wpływa ona nie tylko na komfort jej użytkowania, ale także i na trwałość.

Istotna jest też umywalka, która zostanie wybrana do niewielkiej łazienki. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele nablatowe. Umywalki nablatowe nie tylko zachwycają swoją estetyką, to jeszcze nie zajmują cennego miejsca w samej szafce. Więcej na temat aranżacji małych łazienek pisalismy w jednym z naszych poprzednich wpisów: Łazienka 2 m2 – jak ją zaaranżować? Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 mieszkanie na wynajem

Oświetlenie małej łazienki

Jednym z ważniejszych elementów aranżacji małej łazienki jest także oświetlenie. To właśnie wtedy, gdy jest ono dobrze dobrane, a także i umiejscowione, można precyzyjnie wykonać dane czynności higieniczne i pielęgnacyjne, a także powiększyć optycznie wnętrze, dodać mu głębi czy uwypuklić lub ukryć niektóre strefy.

Z pewnością w żadnej łazience, bez względu na jej metraż nie można postawić tylko na jedno główne źródło światła, czyli lampę sufitową. Dodatkowo doświetlone powinno być lustro. Dobrze, jeśli oświetlona jest także strefa prysznica/wanny. Oświetlenie może być nie tylko funkcjonalne, ale także spełniać funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane karnisze, kinkiety z pewnością będą atutem całego wnętrza. Jeśli łazienka jest urządzona z myślą o wynajmie dla osób młodych, studentów można pokusić się o uzupełnienie całej aranżacji ciekawymi grafikami zawieszonymi w ramkach. Są one obecnie niezwykle modne, zresztą tego typu dekorację zawsze łatwo i szybko można wymienić.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Bateria umywalkowa Deante CORIANDER BCN 020M
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Outlet
Bateria umywalkowa Deante CORIA...Bateria umywalkowa Deante CORIANDER BCN 020M
139,00 PLN269,00 PLNOszczędzasz 48%
 
Bateria umywalkowa stojąca 161 mm Deante HIACYNT BQH 021M
Film
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa stojąca 161 ...Bateria umywalkowa stojąca 161 mm Deante HIACYNT BQH 021M
388,00 PLN529,00 PLNOszczędzasz 26%
 
Umywalka nablatowa 60 Cersanit CITY K35-047 prostokątna
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka nablatowa 60 Cersanit ...Umywalka nablatowa 60 Cersanit CITY K35-047 prostokątna
319,00 PLN429,00 PLNOszczędzasz 25%
 
Umywalka meblowa 60 Cersanit CREA K114-006
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka meblowa 60 Cersanit CR...Umywalka meblowa 60 Cersanit CREA K114-006
467,00 PLN549,00 PLNOszczędzasz 14%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI