Ulubione
Jak w najlepszy sposób zadbać o naszą armaturę?

Jak w najlepszy sposób zadbać o naszą armaturę?


Kupno armatury do naszej łazienki to nie lada wyzwanie: kartkowanie katalogów łazienkowych, chodzenie po salonach, patrzenie, mierzenie ... i w końcu wybór tej wymarzonej baterii. Stawiamy na zaufanego producenta, design trafiający w nasz gust i oczywiście jakość wykonania. Ale czy aby na pewno to wszystko zapewni nam zadowolenie z użytkowania wybranej przez nas baterii na lata? Zdecydowanie nie - wybór baterii to dopiero pierwszy krok. Bez względu na to jaką baterię wybierzemy, na jaką markę postawimy długowieczność naszych baterii w dużej mierze zależy po prostu od systematycznego dbania o naszą armaturę.

To, czy nasza wymarzona bateria będzie cieszyła oko przez długie lata zależy od nas samych. Aby bateria działała bezawaryjnie co jakiś czas, najlpiej dwa razy w miesiącu, należy czyścić aerator, czyli napowietrzacz, który znajduje się na końcu wylewki. To bardzo prosta w wykonaniu czynność: po prostu wykręć aerator z baterii, dokładnie oczyść pod bieżącą wodą i zamontuj go na pierwotnym miejscu. Czynność czyszczenia aeratora nie powinna zająć ci więcej niż kilka minut.

Mniej skomplikowane dla utrzymania jakości działania baterii jest czyszczenie jej zewnętrznej powłoki - oczyszczona z kamienia i osadów powłoka, szczególnie w miejscach newralgicznych jak w miejscu ruchomego uchwytu, pozwoli na bezawaryjne jej użytkowanie przez lata. Wszelki brud i drobne plamki, które powstały podczas zwykłego, codziennego użytkowania naszej armatury należy najlepiej czyścić delikatną szmatką namoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Później wystarczy przemyć czystą szmatką i wytrzeć do sucha by nie pozostały drobne zacieki, tak spędzające sen z powiek perfekcyjnej pani domu.

Warto pamiętać, że powierzchni pozłacanych, kolorowych lub chromowanych pod żadnym pozorem nie należy czyścić ściereczkami do tego celu nie przeznaczonymi lub różnego rodzaju materiałami ściernymi - gąbki, czyściki. Oczywistym jest także by w przypadku czyszczenia takich powierzchni unikać środków do czyszczenia opartych na kwasach i alkoholu - z całą pewnością te detergenty skutecznie zniszczą powłokę Twojej armatury łazienkowej. Do czyszczenia baterii najlepiej wykorzystać chemię do czyszczenia, którą polecają zaufani producenci - wówczas będziemy mieli pewność, że nic przypadkiem nie zniszczy powłoki naszych baterii łazienkowych. Domowym sposobem na czyszczenie osadów z kamienia i mydła jest zastosowanie roztworu wody z ocetem w stosunku 1:1. Delikatną ściereczkę namaczamy w takim roztworze, przecieramy baterię i pozostwiamy na kilka chwil. Następnie czyścimy baterię czystą wodą - efekt czystej armatury gwarantowany.

Spełniając powyższe porady z całą pewnością bedziecie zadowoleni ze swojej baterii jeszcze długie lata.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X01101
Szybka wysyłka z własnego magazynu
RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X0...RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X01101
37,00 PLN
 
 
POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Chemia
  2. Środki czyszczące
  1. Chemia