Ulubione
Jak w najlepszy sposób zadbać o naszą armaturę?

Jak w najlepszy sposób zadbać o naszą armaturę?


Kupno armatury do naszej łazienki to nie lada wyzwanie: kartkowanie katalogów łazienkowych, chodzenie po salonach, patrzenie, mierzenie ... i w końcu wybór tej wymarzonej baterii. Stawiamy na zaufanego producenta, design trafiający w nasz gust i oczywiście jakość wykonania. Ale czy aby na pewno to wszystko zapewni nam zadowolenie z użytkowania wybranej przez nas baterii na lata? Zdecydowanie nie - wybór baterii to dopiero pierwszy krok. Bez względu na to jaką baterię wybierzemy, na jaką markę postawimy długowieczność naszych baterii w dużej mierze zależy po prostu od systematycznego dbania o naszą armaturę.

To, czy nasza wymarzona bateria będzie cieszyła oko przez długie lata zależy od nas samych. Aby bateria działała bezawaryjnie co jakiś czas, najlpiej dwa razy w miesiącu, należy czyścić aerator, czyli napowietrzacz, który znajduje się na końcu wylewki. To bardzo prosta w wykonaniu czynność: po prostu wykręć aerator z baterii, dokładnie oczyść pod bieżącą wodą i zamontuj go na pierwotnym miejscu. Czynność czyszczenia aeratora nie powinna zająć ci więcej niż kilka minut.

Mniej skomplikowane dla utrzymania jakości działania baterii jest czyszczenie jej zewnętrznej powłoki - oczyszczona z kamienia i osadów powłoka, szczególnie w miejscach newralgicznych jak w miejscu ruchomego uchwytu, pozwoli na bezawaryjne jej użytkowanie przez lata. Wszelki brud i drobne plamki, które powstały podczas zwykłego, codziennego użytkowania naszej armatury należy najlepiej czyścić delikatną szmatką namoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Później wystarczy przemyć czystą szmatką i wytrzeć do sucha by nie pozostały drobne zacieki, tak spędzające sen z powiek perfekcyjnej pani domu.

Warto pamiętać, że powierzchni pozłacanych, kolorowych lub chromowanych pod żadnym pozorem nie należy czyścić ściereczkami do tego celu nie przeznaczonymi lub różnego rodzaju materiałami ściernymi - gąbki, czyściki. Oczywistym jest także by w przypadku czyszczenia takich powierzchni unikać środków do czyszczenia opartych na kwasach i alkoholu - z całą pewnością te detergenty skutecznie zniszczą powłokę Twojej armatury łazienkowej. Do czyszczenia baterii najlepiej wykorzystać chemię do czyszczenia, którą polecają zaufani producenci - wówczas będziemy mieli pewność, że nic przypadkiem nie zniszczy powłoki naszych baterii łazienkowych. Domowym sposobem na czyszczenie osadów z kamienia i mydła jest zastosowanie roztworu wody z ocetem w stosunku 1:1. Delikatną ściereczkę namaczamy w takim roztworze, przecieramy baterię i pozostwiamy na kilka chwil. Następnie czyścimy baterię czystą wodą - efekt czystej armatury gwarantowany.

Spełniając powyższe porady z całą pewnością bedziecie zadowoleni ze swojej baterii jeszcze długie lata.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X01101
Szybka wysyłka z własnego magazynu
RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X0...RAVAK Cleaner (500 ml) Ravak X01101
36,00 PLN
 
 
Środek do odnawiania baterii Ravak CLEANER CHROME X01106
 
POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Chemia
  2. Środki czyszczące
  1. Chemia