Ulubione
Jak zaaranżować biało różową łazienkę?

Jak zaaranżować biało różową łazienkę?


Współczesna łazienka może być urządzona na wiele sposób. W katalogach wnętrzarskich znaleźć można wiele inspiracji oraz trendów, które są obecnie modne. Jednym z tych, który cieszy się na całym świecie coraz większą popularnością jest ten, który dotyczy różowo - białej kolorystyki łazienki. Wnętrza takie nie są zarezerwowane tylko dla kobiet, ponieważ sam róż nie jest w odcieniu cukierkowym, a brudnym lub pastelowym, bardzo rozbielonym. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób urządzić wymarzoną bialo - rózową łazienkę - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem.

Różowe płytki, armatura, ceramika

Biało - różowe łazienki mogą być urządzone na wiele sposobów. Może być to wnętrze, w którym tylko akcentami będą dodatki różowe, lub odwrotnie, w których kolor różowy będzie tym przewodnim.

Nie wszystkie elementy różu muszą być w tym samym odcieniu. Ciekawie będzie prezentowała się ściana wykonana w płytkach z brudnego różu, która będzie delikatnie kontrastowała, z taką pomalowaną na pastelowy róż, wykończona na matowo. W tego typu aranżacjach można łączyć różnorakie faktury, a także i odcienie różu. Producenci płytek posiadają spory wybór ich w ciekawych odcieniach. Niektóre płytki nie są monochromatyczne, a są kompozycjami, w których znajdują się kolory takie jak róż, biel, a także i złoto.

Nie tylko płytki czy farba na ścianach może być różowa. Można iść o krok dalej i zdecydować się na różową ceramikę sanitarną. Wielu producentów wprowadziło do swojej oferty różowe wanny wolnostojące czy umywalki. Nie każdy projektant uważa, że jest to dobre połączenie, bo o ile umywalka czy wanna może wyglądać dobrze, to sanitariat już niekoniecznie. Wszystko zależy jednak od odcienia różu, a także i dostępności produktowej. Ceramika sanitarna w całej łazience powinna znajdować się w tym samym kolorze i odcieniu. Wyjątek stanowić może umywalka.

W biało - różowej łazience korzystnie jest postawić na ceramikę białą, jednak niekoniecznie w standardowych kształtach. Jeśli wnętrze ma nawiązywać do dawnych epok, warto jest pokusić się o wannę wolnostojącą na zdobionych nóżkach, umywalkę z ciekawym rantem w kształcie misy czy stojący, stylizowany kompakt WC.

 biało różowa łazienka

Jakie meble w biało - różowej łazience?

Oczywiście białe lub różowe! Z pewnością łatwiej jednak będzie znaleźć ciekawą białą szafkę pod umywalkę i resztę mebli z tej samej serii. W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzą się białe szafki, które posiadają małe szuflady, wykończone na kolor biały matowy. Oczywiście tak jak i w każdym wnętrzu istotne są detale. To właśnie one mają niezwykły wpływ na całość aranżacji.

Z tego względu nawet jeśli szafka nie posiada w oryginale ciekawych uchwytów, można pokusić się o wyszukanie takich w kolorze rózowym, lub wykonanie ich samodzielne. Jeśli w szafce znajdują się przynajmniej cztery szuflady, każda z nich może mieć inny uchwyt. Mogą być takie, które są wykończone w macie, kryształowe różowe, w odcieniu różowego złota. Opcji jest wiele!

Oczywiście jest też wielu producentów, którzy w swojej ofercie posiadają gotowe meble w kolorze różowym. Wybór ich nie jest jednak zbyt duży. Można kupić też mebel na przykład na jakimś pchlim targu, na których znajdują się różne skarby. Jeśli natomiast znalazłeś/aś swój wymarzony mebel, jednak kolor jego nie do końca ci odpowiada, można go łatwo zmienić.

W sklepach budowlanych dostępne są specjalne farby do mebli, których wybór jest ogromny. Decydując się na samodzielne wykończenie mebli łazienkowych, należy jednak pamiętać o tym by fronty i korpus zabezpieczyć przed negatywnym działaniem wody czy wilgoci. W tym celu można użyć, w zależności od pożądanego efektu końcowego lakieru z połyskiem lub matowego.

W biało- różowej łazience istotne są także dodatki! Mogą być one białe lub różowe. Jeśli mają być różowe, warto jest zdecydować się na takie, które odbiegają od kolorystyki wnętrza, są na przykład jaśniejsze lub odwrotnie - dużo ciemniejsze. W takim wnętrzu dobrze prezentują się bowiem różne struktury, faktury i odcienie kolorystyczne.POWIĄZANI PRODUCENCI