Ulubione
Jak zaaranżować funkcjonalną łazienkę?

Jak zaaranżować funkcjonalną łazienkę?


Łazienka to przestrzeń, w której wbrew pozorom spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. To tu zaczynamy dzień i go kończymy. Często zdarza się, że czynności pielęgnacyjne wykonujemy pod presją czasu i w pośpiechu na przykład, gdy spieszymy się do pracy. W związku z tym bardzo dobrze, jeśli łazienka jest na tyle funkcjonalna, że wszystko znajduje się pod ręką. Jak więc urządzić łazienkę, aby była praktyczna w użytkowaniu? Poniżej kilka ciekawych rozwiązań, jak zaaranżować przestrzeń w łazience, aby była funkcjonalna.

Wanna czy prysznic - co się lepiej sprawdzi w małej łazience?

Przyjęło się, że łazienka, która mierzy powyżej 4m2 może zmieścić wygodną wannę. Niemniej jednak urządzenie to powinno być dobrane do preferencji domowników. Standardowa wanna ma szerokość około siedemdziesięciu centymetrów, a długości sto sześćdziesiąt. To najmniejsze wymiary wśród standardów. Aby łazienka była funkcjonalna i zapewniała komfort użytkowania, należałoby pozostawić przed nią około metra kwadratowego niezapełnionej przestrzeni.

W mniejszych łazienkach można postawić na wannę narożną, która jest nie tylko zgrabna, ale i pojemna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze asymetrycznej wanny? Ważny element to wąskie ranty, dzięki którym oszczędzisz dodatkowe centymetry w przestrzeni.

 

Kolejna propozycja dla małej łazienki to narożna kabina prysznicowa. Najmniejsze modele są o wymiarach ok. 70x70 cm. Rozwiązaniem zapewniającym większą oszczędność miejsca, jest rezygnacja z brodzika i montaż odpływu w podłodze. Natomiast na jaki materiał postawić? Zdecydowanie szkło - to tworzywo, które na małej powierzchni sprawdzi się idealnie. Kabiny prysznicowe z transparentną konstrukcją zapewnią ciekawy wygląd i optyczne złudzenie większej przestrzeni. Jeśli w łazience znajduje się okno, montaż kabiny powinien być zaplanowany jak najdalej od niego. Dlaczego? Ponieważ okno w łazience to komfort, z którego warto korzystać. Dobrze jest więc mieć nieskrępowany dostęp do okna.

 

Praktyczne i wygodne rozwiązania dla Twojej łazienki

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko idealna zaprojektowana. Powinna także być połączeniem świetnego stylu oraz funkcjonalności. Kiedyś nie zwracano uwagi na żaden z tych aspektów. Niemniej jednak czasy się zmieniły. Dzisiaj mając wiele możliwości i praktycznych rozwiązań, grzechem byłoby z nich nie skorzystać. Tym bardziej że w łazienkach o niewielkim metrażu każdy centymetr jest na wagę złota. Na co więc postawić wybierając poszczególne elementy? Na jakie kwestie zwrócić uwagę decydując się na zakup chociażby umywalki?

Przede wszystkim na komfort użytkowania. Szerokość wygodnej umywalki to co najmniej 45 cm. Ważna jest także głębokość, która powinna wynosić ok. 40 cm. Dobór miski umywalkowej według tych wytycznych, będzie gwarancją komfortowego użytkowania. Nasza propozycja do łazienek małopowierzchniowych to umywalka nablatowa, którą można zamontować na niewielkiej szafce lub stoliczku z półką. To rozwiązanie zapewnia wygodny schowek na łazienkowe przybory.

Jeśli chodzi o kompakty WC, warto zwrócić uwagę na wersje podwieszane. Są one lekkie w wyglądzie, a zarazem stabilne. Misa WC wisząca to gwarancja czystej podłogi, do której jest zapewniony ciągły dostęp. Osoby, dla których czystość ma wartość nadrzędną, będą zadowolone z tego rozwiązania. Co jeszcze można uczynić, aby zwiększyć funkcjonalność łazienki? Na większych przestrzeniach można się pokusić o montaż bidetu, który powinien znajdować się w bliskim sąsiedztwie. W sytuacji, gdy nie ma tyle miejsca, aby zamontować tego typu urządzenia, warto rozważyć zakup toalety myjącej. Pełni ona funkcję dwa w jednym, oszczędzając tym samym miejsce.

Na rynku znajduje się wiele modeli, które są przystosowane do małych łazienek. Miska ustępowa z funkcją bidetu to nowoczesne rozwiązanie, które pomoże ci zadbać o czystość i higienę. Dzięki wszystkim innowacyjnym i praktycznym rozwiązaniom łazienka zyska na funkcjonalności i estetycznym wyglądzie, co z pewnością docenisz podczas korzystania z tego pomieszczenia.POWIĄZANI PRODUCENCI