Ulubione
Jak zaaranżować łazienkę w stylu meksykańskim?

Jak zaaranżować łazienkę w stylu meksykańskim?


Obecnie łazienkę urządzić można na wiele sposób. Często jedynie wyobraźnia czy zasobność portfela stawiają jakiekolwiek granice. Łazienka nie musi być utrzymana w stylu nowoczesnym, minimalistyczna i dosyć surowa w odbiorze. Coraz więcej osób stawia na aranżacje odważne, przyciągające wzrok, mocne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy może mieć inne poczucie estetyki, czuje się dobrze w zgoła innej kolorystyce. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się nieco bliżej łazienkom zaaranżowanym w stylu meksykańskim, który wbrew pozorom cieszy się w ostatnich sezonach coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy!

Wiele barw w jednym pomieszczeniu - czyli łazienka w stylu meksykańskim

Styl meksykański ogólnie kojarzony jest z wielobarwnością, a także i rozmaitymi materiałami, strukturami. Dla wielu osób styl ten kojarzy się z kiczem, z przesyceniem motywami religijnymi, zbyt dużą ilość kolorów mocnych, odważnych. Dla innych natomiast takie wnętrza są niezwykle inspirujące, pełne pozytywnej energii, działające pobudzająco. Z pewnością tego typu wnętrza nie są dla nikogo obojętnymi. Stylistyka ta z pewnością dedykowana jest osobom, które będą dobrze czuły się w otoczeniu tak wielu intensywnych kolorów, z mocnym temperamentem, ceniące sztukę, nawet tą wywodzącą się od Azteków i Majów, taką która ma niewiele do czynienia z formami nowoczesnymi.

Jak wspomnieliśmy już wyżej - dla stylu meksykańskiego najbardziej charakterystyczne są same kolory. Wszystkie barwy są nie tylko mocne, ale także i kontrastujące z sobą. Sama paleta kolorystyczna nawiązuje do przyrody, inspiracją są egzotyczne kwiaty. Róże i fiolety, których nie brakuje, są nawiązaniem do płatków kwiatów. W takich kompozycjach pojawiają się także brązy, żółcie. Czysty błękit natomiast symbolizuje ocean. Pomarańcz sąsiaduje z szafirem a amarant i czerwień znajdują się blisko żółcień. Takie kompozycje kolorystyczne nawiązują do ziemi, tym samym sprawiają, że wyglądają nie tylko ciekawie, ale i że pasują do siebie idealnie, chociaż całość może być nad wyraz krzykliwa. Barwy te podkreślają także indywidualny styl rodowitych mieszkańców Meksyku.

 łazienka w stylu meksykańskim

Łazienka w stylu meksykańskim - jak ją zaaranżować?

Łazienki w stylu meksykańskim różnią się i to bardzo od takich, które można spotkać w domach Polaków. Wyróżnia je nie tylko kolorystyka, ale także i materiały z jakich wykonywane są dane elementy jej wyposażenia. Podczas projektu i aranżacji trzeba skupić się właśnie na odpowiednim doborze takich produktów jak: kolorowe umywalki, płytki ścienne i podłogowe. Do najbardziej rozpoznawalnych zaliczana jest Talavera. Jest to odmiana ceramiki Majolica. Produkty te posiadają ciekawe wzornictwo, bogatą ornamentykę i charakterystyczną kolorystykę. W produktach tych występuje nie tylko kobalt, ale także i brązy, a także i kolor pomarańczowy. Na rynku znaleźć można w taki sposób zdobione umywalki, a także i kinkiety oświetleniowe. Otrzymać można również dodatki, czyli mydelniczki, kubki na szczotki i pastę do zębów itp.

Umywalka jest jednym z ważniejszych elementów łazienki w stylu meksykańskim. Znajduje się zresztą zazwyczaj na przeciwko wejścia. Tym samym warto zadbać o to, by był to model nablatowy, który będzie dokładnie widoczny w całej okazałości. Umywalki nablatowe są obecnie niezwykle modne, te malowane w meksykańskie wzory, udekorowane kobaltem i żółcieniami, brązami będą nie tylko funkcjonalne, ale także i niezwykle dekoracyjne. Poza tym umywalki nablatowe idealnie sprawdzają się w małych łazienkach, w których każdy centymetr przestrzeni przeznaczonej na przechowywanie jest na wagę złota, ponieważ nie zajmują miejsca w samej szafce, tak jak jest w przypadku chociażby modeli wpuszczanych w blat.

W łazienkach urządzonych w stylu meksykańskim nie ma jasnych reguł co do tego, co powinno się w nich znaleźć oraz w jakiej ilości. Ogólnie można powiedzieć, że wszystko pasuje do wszystkiego. Jest pełna dowolność, ograniczeniem jest wyobraźnia, zasobność portfela czy gust domowników.

Z pewnością do elementów, które najbardziej przykuwają wzrok mogą być płytki podłogowe. W tej roli najlepiej sprawdzą się modele patchworkowe. Jeśli chodzi o te produkty do wyboru jest naprawdę spora paleta barwa, wzorów i kształtów. Z tych względów każda podłoga wykonana z płytek patchwork może być zupełnie inna. Niektóre z nich wyglądają bardziej współcześnie, inne z kolei jak prosto wyjęte z dawnych epok. Te, które idealnie sprawdzą się w stylistyce meksykańskiej, powinny nawiązywać kolorystyką właśnie do niej.

 meksykańska łazieka

Jakie baterie sprawdzą się w łazience w stylu meksykańskim?

Łazienka w stylu meksykańskim to z pewnością nie jest wnętrze nowoczesne i minimalistyczne. Jeśli chodzi więc o baterie lepszym rozwiązaniem będą te stylizowane na wcześniejsze epoki, czyli baterie retro. Najkorzystniej będą prezentowały się baterie w kolorze antycznej miedzi czy postarzanego złota, chociaż ciekawie będą komponowały się również modele w kolorze złota błyszczącego.

Decydując się na zakup baterii łazienkowych w innym kolorze, niż chrom należy dokładnie sprawdzić ich parametry techniczne. Dobra bateria łazienkowa powinna posiadać ceramiczną głowice, która jest gwarantem jej długiej i płynnej pracy, a także i perlator na końcu wylewki lub ogranicznik przepływu wody. Poza tym bateria powinna być wykonana z mosiądzu - materiału, który nie tylko jest trwały, ale i odporny na wiele negatywnych czynników, nie koroduje. W bateriach innych, niż chromowane niezwykle ważna jest powłoka zewnętrzna.

Wciąż na rynku jest wiele modeli, które posiadają powłokę nietrwałą, która nawet pod wpływem czyszczenia może ulec uszkodzeniu. Według ekspertów najlepsze są baterie, które posiadają powłokę PVD, taką która jest powszechnie stosowana podczas produkcji sprzętów medycznych.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Wanna wolnostojąca 170x80  Deante ALPINIA KDU 017W
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Wanna wolnostojąca 170x80 Dean...Wanna wolnostojąca 170x80 Deante ALPINIA KDU 017W
4504,00 PLN5699,00 PLNOszczędzasz 20%
 
Umywalka nablatowa prostokątna 50x37 Roca INSPIRA SOFT A327500000
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka nablatowa prostokątna ...Umywalka nablatowa prostokątna 50x37 Roca INSPIRA SOFT A327500000
1028,00 PLN1476,00 PLNOszczędzasz 30%
 
Umywalka nablatowa 60 Cersanit CITY K35-047 prostokątna
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka nablatowa 60 Cersanit ...Umywalka nablatowa 60 Cersanit CITY K35-047 prostokątna
319,00 PLN429,00 PLNOszczędzasz 25%
 
Wanna wolnostojąca Roca ARIANE 165x75 z syfonem A248470000
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Wanna wolnostojąca Roca ARIANE ...Wanna wolnostojąca Roca ARIANE 165x75 z syfonem A248470000
4508,00 PLN6635,85 PLNOszczędzasz 32%
 
Umywalka nablatowa granitowa Deante CQS TU4S antracyt metalik
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Nowość
Umywalka nablatowa granitowa De...Umywalka nablatowa granitowa Deante CQS TU4S antracyt metalik
594,00 PLN699,00 PLNOszczędzasz 15%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI