Ulubione
Jak zaaranżować łazienkę w stylu paryskim?

Jak zaaranżować łazienkę w stylu paryskim?


Łazienka bez wątpienia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce różniące się pod wieloma względami od salonu, kuchni czy sypialni. Jest to miejsce, w którym nie tylko wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także relaksujemy się, odprężamy po ciężkim dniu, nastrajmy pozytywnie do codziennych obowiązków. Z tych właśnie względów estetyka łazienki ma tak duże znaczenie.

Można użyć stwierdzenia, że aranżacja łazienki ma wpływ nie tylko na funkcjonalność, ale także i na pobudzenie zmysłów. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć stylistykę zaczerpniętą iście z pałacowego, francuskiego pałacu czy opactwa. Łazienka w stylu francuskim - bo o niej mowa, jest obecnie niezwykle popularną stylistyką, na którą chętnie stawiają projektanci wnętrz na całym świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Kolorystyka łazienki w stylu francuskim

Myśląc o łazience w stylu francuskim, mamy przede wszystkim przed oczyma wnętrza jasne, w których kolorem przewodnim jest biel. Tak naprawdę kolor biały pomimo różnych trendów jest tym, który w łazienkowych wnętrzach sprawdza się najbardziej. Kojarzy się on z higieną, sterylnością i świeżością. Czyli tym z czym właśnie łazienka ze względu na swoją specyfikę powinna się kojarzyć. Kolor biały jest też najbardziej pożądany w małych wnętrzach, ponieważ ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza.

Łazienka w stylu francuskim powinna być jasna. Dominować w niej może kolor biały, jednak mogą pojawiać się też inne akcenty kolorystyczne. Szczególnie we wnętrzach inspirowanych Prowansją pojawiać się mogą jasne fiolety, rozbielone błękity, a także i żółcie. Te akcenty kolorystyczne powinny być jednak w takiej stylistyce tylko akcentami.

Jeśli chodzi o kolorystykę armatury w łazience francuskiej, to najważniejsza jest konsekwencja. Jeśli baterie łazienkowe są wykończone w chromie, to także uchwyty szafek powinny być chromowane, a nie na przykład złocone. Jest to niezwykle istotne. W tego typu wnętrzach wszystkie elementy powinny do siebie idealnie pasować.

 łazienka paryska

Meble w łazience w stylistyce francuskiej

Meble w łazience utrzymanej w stylistyce francuskiej odgrywają bardzo ważną rolę. Bez różnicy czy mówimy o łazience małej czy dużej i tak najważniejszym elementem jej wyposażenia jest szafka podumywalkowa. To właśnie przy niej spędza się w łazience najwięcej czasu, a także to właśnie na nią zwraca się uwagę po wejściu do wnętrza.

Szafka pod umywalkę w łazience paryskiej powinna być specjalnie stylizowana. Dobrze prezentują się meble białe z szufladami, które posiadają ciekawe uchwyty. Nie powinny być to meble podwieszane a stojące. Najlepszym wyborem są takie, które posiadają ciekawe, wygięte nóżki. Jeśli w łazience znajduje się także wanna wolnostojąca, warto postawić na taką, która będzie posiadała podobne nóżki do tych, które znajdują się przy meblach.

Jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia jest lustro. Szczególnie w łazience w stylu francuskim musi być ono bardzo precyzyjnie dobrane. Jest wiele poradników mówiących o tym, jak duże powinno być lustro i na jakiej wysokości powinno być zawieszone. W stylu francuskim nie jest ważna o tyle jego wielkość, ale rama. Najkorzystniej jest wybrać lustro, które posiada sporą i efektowną ramę. Ten element wyposażenia może być bowiem główną dekoracją wnętrza. Z pewnością w salonach kąpielowych, znajdujących się we francuskich pałacach, lustra były bardzo efektowne. Ramy rzeźbione, pełne detali, ornamentów będą najlepsze! Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli armatura jest srebrna, to konsekwentnie rama także powinna być w takim właśnie kolorze.

Przysłowiową wisienką na torcie w każdej aranżacji są dodatki. To one mogą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy charakter i klimat francuskiego pałacu. Kubki na szczoteczki do zębów, mydelniczki, uchwyty na papier toaletowy czy ręczniki, powinny pasować do całości wnętrza. Łazienka w stylu francuskim to wnętrze eleganckie i po prostu piękne, z tego względu każdy detal wyposażenia jej jest tak istotny.POWIĄZANI PRODUCENCI