Ulubione
Jak zaaranżować łazienkę z dwiema umywalkami?

Jak zaaranżować łazienkę z dwiema umywalkami?


To jak ważnym pomieszczeniem w domu jest łazienka, docenia się przede wszystkim rano czy wieczorem, kiedy domownicy chcą z niej skorzystać w praktycznie tym samym czasie. Osoby, które mieszkają w domach i mają więcej niż jeden sanitariat, nie odczuwają tak bardzo napięcia, sfrustrowania i nerwów związanych z poranną kolejką do łazienki.

Osoby, które mieszkają w bloku, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest odpowiednie zaaranżowanie łazienki w taki sposób, by korzystało się z niej sprawnie, nie zapominając o odpowiedniej estetyce. Projektanci wnętrz podkreślają, że jednym z lepszych rozwiązań na podniesienie komfortu użytkowania łazienki, jest zamontowanie w niej dwóch umywalek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat — zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Dwie umywalki w jednej łazience

Dwie umywalki lub umywalki podwójne montowane są w łazienkach rodzinnych, lub takich, które przeznaczone są dla dwojga. Dwie umywalki w rodzinnej łazience potrafią rozładować poranne „korki”. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, o ile jest tylko miejsce na to. Na rynku obecnie jest szeroki wybór umywalek, które dostępne są w różnych rozmiarach. Wybrać więc można i takie, które nie potrzebują dużo miejsca.

O ile można je zamontować, o tyle użytkowanie małych umywalek, które zamontowane są blisko siebie, nie jest czymś komfortowym. Z tego właśnie względu podwójne umywalki lub montaż dwóch umywalek jest wskazany wtedy, gdy sama łazienka nie jest mała, ale średnia lub duża. Podwójne umywalki, z których korzysta się wygodnie, mają 100 - 140 cm szerokości. Taką samą szerokość powinny zająć dwie umywalki na blacie.

 dwie umywalki

Dwie umywalki w małej blokowej łazience?

Oczywiście montaż dwóch umywalek lub umywalki podwójnej łatwiej jest wykonać w momencie, gdy do dyspozycji mamy większą przestrzeń. Nie jest to jednak niemożliwe w mniejszych łazienkach. Tam jednak konieczne jest idealne dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia tak, by poruszanie się po łazience nie było w żaden sposób ograniczone. Zazwyczaj wystarczy zamiana wanny na kabinę prysznicową.

Jeśli jest możliwość, by kabina została umiejscowiona w narożniku obok drzwi, to powinno zostać miejsce na zamontowanie dodatkowej umywalki. Nie jest to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób, chociaż w katalogach z aranżacjami wnętrz, coraz częściej pojawiają się tego typu inspiracje, także dla właścicieli niewielkich łazienek. Mając mniejszą przestrzeń, korzystniej jest wybrać umywalki średniej wielkości z dosyć wysokim rantem. Korzystanie z nich jest po prostu łatwiejsze.

 

Na co zwracać uwagę wybierając umywalki?

Tak jak z wszystkimi elementami wyposażenia łazienkowego na rynku znajdują się te lepsze i gorszej jakości. Umywalki, które znajdują się w ofercie wielu producentów to nie tylko modele wykonane z materiału ceramicznego, ale także i kompozytowe, szklane, kamienne, a nawet i drewniane. Wybór jest ogromny! Przed dokonaniem zakupu powinno zwrócić się uwagę nie tylko na design, ogólną estetykę umywalki, ale także i materiał, z jakiego zostały wykonane. Eksperci podkreślają, że pomimo sporej różnorodności materiałowej wciąż największym zainteresowaniem cieszą się umywalki ceramiczne. Nie ma w tym nic dziwnego, bo materiał ten jest trwały, bezproblemowy w czyszczeniu oraz estetyczny. Ceramika — ceramice nie jest równa.

Dobrzy i znani producenci posiadają w ofercie umywalki, które to wykonane zostały ze specjalnych materiałów ceramicznych, które są dodatkowo wzmocnione. Dzięki temu mogą mieć np. cienkie, nowoczesne ranty, które wyglądają na kruche, łatwe do wyszczerbienia, a w rezultacie są niezwykle wytrzymałe. Markowe umywalki posiadają specjalną powłokę, która jest warstwą ochronną, zabezpieczeniem przed osadami oraz bakteriami. Do czyszczenia tego typu podwójnych umywalek nie trzeba używać silnych detergentów — wystarczy miękka szmatka i ciepła woda!POWIĄZANI PRODUCENCI