Jak zaaranżować złotą łazienkę?

2020-10-15
Jak zaaranżować złotą łazienkę?
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Jak zaaranżować złotą łazienkę?

Jak zaaranżować złotą łazienkę?

2020-10-15

Kolor złoty to symbol bogactwa i luksusu. Już w starożytności ozdabiał świątynie i towarzyszył największym władcom. W związku z tym to synonim majątku i dobrobytu. W dzisiejszych czasach złoto kojarzy się nam przede wszystkim z biżuterią, którą uwielbiają przede wszystkim panie. Jest on jednak wykorzystywany w różnej postaci jako cenny kruszec do produkcji różnego rodzaju przedmiotów. Między innymi w taki sposób został przeniesiony na elementy łazienkowe, gdzie użyty w odpowiedniej ilości może nadać wyrazu całemu wnętrzu. Nie można jednak przesadzić, ponieważ zbyt duża ilość złota w łazience, może osiągnąć przeciwny efekt do zamierzonego, a przez to szpecić całą przestrzeń. Jak więc wprowadzić złoto do łazienki, aby wyglądała estetycznie i elegancko? O tym już poniżej.

Odpowiednia ilość złota w łazience

Wnętrze urządzone w złocie ma dużo zwolenników, którzy są otwarci na najnowsze trendy i nowinki. Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że zaczyna nam się nudzić naturalne drewno i beton, który spotykamy dzisiaj prawie wszędzie. Szukając czegoś, co się wyróżnia i jest unikalne, znajdujemy złoto. Oprócz efektu wizualnego wprowadza do pomieszczenia odrobinę ciepła, jednocześnie je rozświetlając.

Nie należy jednak zapominać o pewnej zasadzie: “mniej znaczy więcej”. Decydując się na łazienkę w złotych barwach, musimy określić przede wszystkim, jaki efekt pragniemy osiągnąć. Pomoże nam odpowiedź na pytanie, czy złoto ma dominować, czy ma być tylko subtelnym akcentem? Jeśli interesuje nas pierwszy wariant, możemy postawić na złotą ścianę wyłożoną złotymi płytkami łazienkowymi. Jeśli postawimy na drugi wariant, zainwestujmy tylko w dodatki, na przykład w postaci złotych baterii Paffoni. Producent proponuje różne odcienie złota, które można dopasować do wnętrza. W stylu glamour idealnie odnajdą się baterie w kolorze starego złota.

Natomiast w stylu industrialnym bateria umywalkowa Paffoni w kolorze różowego złota. Bez względu na to, jakiego wyboru dokonamy, nie przytłaczajmy łazienki. Typowo barokowe elementy z domieszką złota, zostawmy dla łazienek o dużej powierzchni. Możemy wtedy wkomponować w aranżację drewniane pięknie zdobione meble. W kategorii baterii odnajdziemy propozycje wannowe i umywalkowe. Zestawy podtynkowe i stojące. Zatem poszukując idealnego produktu, możemy wybierać pośród wielu propozycji, które są dostępne na rynku.

 

Z czym łączyć złote baterie Paffoni?

Z pozoru może się nam wydawać, że złoty kolor nie lubi konkurować z innymi barwami. Niemniej jednak jest bardzo dużo motywów oraz kolorów, z którymi wygląda wręcz idealnie, tworząc tym samym zgrany i spójny duet. Dzięki temu, śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że jest to kolor uniwersalny, który odnajdzie się niemal w każdym wnętrzu. Z czym więc go łączyć, aby wyglądał dobrze i efektownie?

Podstawowe barwy to biel, szarość i czerń. Z tymi kolorami tworzy kontrast, a co za tym idzie, uwidacznia swoje barwy. Dzięki temu ożywia wnętrze i dodaje eleganckiego klimatu. Pasuje jednak wtedy do minimalistycznych wnętrz, gdzie brakuje przepychu. Typowe nowoczesne wnętrze to idealna przestrzeń do połączenia złota z bielą, szarością czy czernią. W miejscu tym należy także wspomnieć o wszelkich brązach i beżach, które ze złotem również znajdą złoty mianownik.

Chcąc wprowadzić trochę świeżości do przestrzeni łazienkowej, połączmy złoto z pudrowym różem albo wykorzystajmy odcienie żółtego różu, które są dość subtelne i wprowadzają bardzo dużo ciepła. Dodatkowo wykorzystując pastelowe tło, stworzymy wizerunek, który spodoba się każdej kobiecie i rozświetli wnętrze. Sukcesem może okazać się także połączenie złota z butelkową zielenią. To gwarantowany sukces całej aranżacji!

To połączenie ma w sobie coś magicznego, a zarazem intrygująco tajemniczego. Jednak to nie jedyny sposób na to, aby pięknie połączyć złoto z materiałami. Wszelkie elementy lniane, wełniane czy skórzane, stworzą razem z tym kruszcem spójny charakter, a Ty będziesz mógł cieszyć się łazienką urządzoną w iście królewskim stylu!

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Jak urządzić łazienkę w stylu spa?

Czytaj

Powiązani producenci

Paffoni

Powiązane kategorie

Ikona wyceny Zamów
Ikona wyceny
Ikona projektu łazienek online Zamów
Ikona projektu łazienek online