Ulubione
Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?


Meble łazienkowe są tymi elementami wyposażenia, które ze względu na wilgoć, wahania temperatury ulegają zniszczeniu. Nie zawsze trzeba kupować nowe i tym samym ponosić spory wydatek. Często jest tak, że wystarczy odpowiednio zabezpieczyć szafkę podumywalkową czy słupek, by dobrze spełniała swoją funkcję jeszcze przez długi czas. Czy można odnowić i zabezpieczyć meble w warunkach domowych? Podpowiadamy!


Dobra wentylacja łazienki

Można posiadać dobrej jakości meble łazienkowe, które są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią,  jednak i tak w krótkim czasie mogą one ulec zniszczeniu, ze względu na złą wentylację.  Tym na co powinniśmy zwrócić uwagę, jest czas schnięcia pozostawionych w łazience ręczników czy to jak długo utrzymuje się para wodna na ściankach prysznica lub na lustrze. Innymi elementami, na które należy zwrócić uwagę jest to czy farba jest popękana, drewniane elementy puchną a także, czy w newralgicznych miejscach nie zaczyna pojawiać się grzyb.

Jeśli stwierdzimy, że wilgoć w łazience jest wyższa niż powinna być najkorzystniej jest zmienić lub ulepszyć sposób wentylacji. Warto wspomóc się w tej walce pochłaniaczami wilgoci czy elektrycznymi osuszaczami. Posiadając stare meble, warto też dodatkowo zabezpieczyć je przed negatywnymi skutkami wilgoci, by jeszcze przez wiele lat dobrze spełniały swoją rolę. Sposób zabezpieczenia ich zależny jest przede wszystkim od materiału z jakiego zostały wykonane. Sam proces zazwyczaj nie jest ani pracochłonny ani skomplikowany. Kupując gotowe meble dostajemy informację od producenta, w jaki sposób najlepiej jest impregnować dany model. W przypadku gdy wybraliśmy meble od stolarza, to on przekazuje nam taką informację. Najczęściej impregnację bez problemu może wykonać praktycznie każdy i to w domowych warunkach.Odnawianie mebli łazienkowych

Recykling współcześnie cieszy się sporym zainteresowaniem. Ponowne wykorzystanie materiałów jest nie tylko ekologiczne, ale także daje możliwość stworzenia czegoś oryginalnego i niesztampowego. Odnawiając meble dodatkowo możemy oszczędzić pieniądze. To w jaki sposób to zrobimy zależne jest przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały wykonane meble do łazienki a także i naszych indywidualnych preferencji oraz oczekiwań, co do efektu końcowego. Do najbardziej popularnych sposobów odnawiania mebli zalicza się:

  • Pokrycie okleiną;
  • Malowanie;
  • Postarzanie;

Każdy z wymienionych sposobów jest inny. Różni się techniką wykonywania. Najłatwiejszym i takim, który daje efekt od razu jest oklejanie. Oczywiście sam proces wymaga precyzji, jednak nie są nam w tym celu potrzebne dodatkowe narzędzia. Na rynku dostępne są też okleiny, z którymi poradzą sobie nawet osoby bez większego doświadczenia w tym zakresie.  Strona z klejem wykonana jest tak, że pęcherzyki powietrza nie tworzą się na powierzchni. Z kolei, aby pomalować szafkę czy słupek należy nie tylko przygotować odpowiednio powierzchnię, to jeszcze odkręcić uchwyty czy nóżki. Podczas malowania potrzebujemy narzędzi takich jak: pędzle czy papier ścierny o odpowiedniej gramaturze, który pozwoli na optymalne wygładzenie powierzchni.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Cersanit CREA Szafka z umywalką 80 cm S801-289 dąb
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 80 cm S801-284 szara
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Cersanit CREA Szafka z umywalką...Cersanit CREA Szafka z umywalką 80 cm S801-284 szara
1546,00 PLN1819,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 80 cm S801-279 biała
 
Excellent TUTO Szafka z umywalką 60x50 MLEX.0103.600.GRBL + CEEX.3617.600.WH szara/dąb 2 szuflady
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Oristo SIENA szara mat OR45-SD2S-80-12
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans TORINO 125-D-08001 buk truflowy, DSM
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Oristo SIENA biała OR45-SD2S-80-1
 
 
Excellent TUTO Szafka z umywalką 80x50 MLEX.0103.800.WHBL + CEEX.3617.800.WH biała/dąb 2 szuflady
 
Szafka podumywalkowa 120 cm Oristo SIENA szara mat OR45-SD2S-120-12
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans STILLA 190-D-08021 biały połysk/buk truflowy, DSM
 
Szafka podumywalkowa 80 cm Deftrans TORINO 125-D-08007 biały, DSM
 
 
POWIĄZANI PRODUCENCI