Ulubione
Jak zamontować akcesoria łazienkowe bez wiercenia?

Jak zamontować akcesoria łazienkowe bez wiercenia?


W każdej łazience muszą się znaleźć poszczególne elementy wyposażenia, by była ona pomieszczeniem w pełni funkcjonalnym. Jednymi z ważniejszych są akcesoria łazienkowe, które przez wiele osób wciąż traktowane są trochę po „macoszemu”. Grono osób podczas wyboru ich nie przykłada zbyt dużej wagi do jakości materiałów, z jakich dodatki zostały wykonane. W rezultacie po krótkim czasie użytkowania mogą nie tylko nie wyglądać estetycznie, ale także i nie spełniać dobrze swojej roli. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zmienić i odświeżyć łazienkę szybko i nieinwazyjnie lub jeśli planujesz jej remont — koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Na co zwrócić uwagę wybierając łazienkowe dodatki?

Wybierając nawet najmniejszy element łazienkowego wyposażenia, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale także i na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybór dodatków łazienkowych jest obecnie ogromny, można je kupić w wielu sklepach nie tylko stacjonarnych, ale i internetowych. Niska cena zazwyczaj w tym przypadku związana jest z niską jakością wykonania. Elementy, które wyglądają na chromowane, są plastikowe i pokryte cienką warstwą farby. Są one nie tylko po krótkim czasie nieciekawe wizualnie, ale także i niehigieniczne. Popękana farba sprawia, że drobnoustroje mogą się szybko namnażać i coraz trudniej można je skutecznie usunąć.

W dłuższej perspektywie warto, jest postawić na dodatki droższe, ale trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia i bezproblemowe podczas czyszczenia. Tego typu akcesoria dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego. Wszystkie oferowane przez nas dodatki, pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów.Stojące czy wiszące dodatki łazienkowe?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Rodzaj dodatków łazienkowych powinien być dobrany do stylu wnętrza, gustu domowników, a także i wielkości łazienki. W przestronnych, dużych salonach kąpielowych można zdecydować się zarówno na dodatki stojące, jak i wiszące. Wiszące mydelniczki, podajniki na mydło czy na kubki na szczotki do zębów idealnie sprawdzają się w łazienkach niewielkich. Nie zajmują bowiem tak cennego miejsca. Wiele osób boi się montażu ściennego, który kojarzony jest z wierceniem dziur w ścianach czy płytkach. Okazuje się jednak, że współcześnie są sposoby, by tego uniknąć. Jakie? Wystarczy zastosować specjalny, trwały klej, który utrzyma dodatki łazienkowe.Montaż akcesoriów łazienkowych bez wiercenia!

Bez wiercenia dziur, bez śrub i gwoździ, bez niszczenia płytek — właśnie tak może wyglądać montaż dodatków łazienkowych przy zastosowaniu specjalnych klejów. Jest to też sposób na obniżenie kosztów remontu oraz szybkie odświeżenie łazienki. Jeszcze do niedawna, nawet najdrobniejsze zmiany łazienkowego wystroju wiązały się z koniecznością wykonania sporej pracy. Dzięki nowoczesnym klejom do dodatków zmiany takie mogą być dokonane w krótkim czasie. Wymiana akcesoriów łazienkowych na nowe pozwala odświeżyć wnętrze i nadać mu ciekawego charakteru.

Do niewątpliwych zalet montażu ściennego należy zaliczyć również to, że modele te pozostają wciąż na swoim miejscu, nie zajmują tak ważnej przestrzeni odkładczej, ale i nie ma ryzyka, że przypadkowo się je przewróci i uszkodzi.

Osoby, które do tej pory korzystały w łazience z dodatków stojących, dokładnie zdają sobie sprawę, że to właśnie pod nimi zazwyczaj najszybciej gromadzą się zanieczyszczenia. Aby powierzchnia odkładcza umywalki czy wanny wyglądała estetycznie i była higieniczna, należy często przecierać i wycierać do sucha miejsca pod akcesoriami. Decydując się na montaż ścienny, nie ma takich problemów.

Kolejnym niezaprzeczalnym atrybutem tego montażu jest sama estetyka produktów. Zawieszone dodatki mają wpływ na optykę wnętrza. Sprawiają, że wygląda ono po prostu lżej. Jest to więc idealne rozwiązanie nie tylko dla właścicieli małych łazienek, ale także i dla osób, którym zależy na funkcjonalności i walorach wizualnych aranżacji.POWIĄZANI PRODUCENCI