Ulubione
$dane.dane_autor.zdjecie_glowne: Mateusz Kania zdjecie
$dane.dane_autor.imie: Mateusz
$dane.dane_autor.nazwisko: Kania
Wszystkie artykuły tego autora
Jak zamontować zestaw podtynkowy krok po kroku?

Jak zamontować zestaw podtynkowy krok po kroku?


Stelaże podtynkowe co coraz częściej montowane we współczesnych łazienkach. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki nim można nie tylko oszczędzić nieco przestrzeni, ale także nadać jej bardziej modernistyczny charakter. Istotny jest nie tylko optymalny wybór zestawu podtynkowego do WC, ale także i sam jego montaż. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dlaczego warto zdecydować się na montaż stelaża WC?

Współczesna łazienka z pewnością nie jest już tylko pomieszczeniem, w którym wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu. Ma być to wnętrze nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Z tego względu coraz częściej spotkać się można z zabudowaniem elementów, które z pewnością nie wpływają pozytywnie na ostateczny efekt aranżacji. Jednym z lepszych sposobów jest zastosowania podtynkowych stelaży do toalety czy bidetu.

Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko można ukryć rury czy spłuczkę, ale także i zaoszczędzić sporo miejsca w samej łazience, które zazwyczaj nie należą do dużych pomieszczeń. Cała konstrukcja z podwieszaną miską WC wygląda lekko, przekłada się to z kolei na optyczne powiększenie przestrzeni, a także i łatwiejsze utrzymanie toalety w czystości. Nie ma bowiem, jak w przypadku stojących kompaktów WC miejsca styku z podłogą, gdzie zazwyczaj gromadzi się brud. Poza tym bez problemu można umyć podłogę pod misą.

montaż stelaża WC

Montaż stelaża podtynkowego i zabudowa

Montaż zestawu podtynkowego krok po kroku powinien być przeprowadzony zgodnie instrukcją producenta. Warto też zapoznać się z filmikami instruktażowymi, które także umieszczane są przez czołowych producentów stelaży. Postępując zgodnie z wskazówkami w większość praca przy montażu wygląda następująco:

  • Przed rozpoczęciem montażu upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia, takie jak: wiertarka, poziomica, klucze i młotek. Upewnij się również, że masz kompletny zestaw podtynkowy, który obejmuje stelaż WC, spłuczkę podtynkową i rurki łączące, przycisk spłukujący.
  • Wybierz odpowiednie miejsce, gdzie chcesz zamontować zestaw podtynkowy. Upewnij się, że ściana jest wystarczająco mocna i stabilna, aby utrzymać stelaż WC.
  • Rozpocznij od zamontowania stelaża WC do ściany. Otwory montażowe w stelażu powinny być dokładnie oznaczone na ścianie. Użyj wiertarki, aby wiercić otwory montażowe, a następnie zamocuj stelaż przy użyciu odpowiednich kołków i śrub.
  • Po zamocowaniu stelaża, podłącz rurki wodociągowe i kanalizacyjne do odpowiednich punktów na stelażu. Upewnij się, że rurki są odpowiednio dociśnięte i zabezpieczone.
  • Zamontuj spłuczkę podtynkową do stelaża WC, zgodnie z instrukcją producenta. Upewnij się, że wszystkie elementy są prawidłowo umieszczone i dociśnięte.
  • Po zakończeniu montażu, przeprowadź testy, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Sprawdź, czy spłuczka działa prawidłowo i czy nie ma wycieków. Jeśli jest to konieczne, dostosuj ustawienia spłuczki, takie jak ilość wody lub siła spłukiwania.
  • Po zakończeniu testów i upewnieniu się, że wszystko działa poprawnie, możesz przystąpić do wykończenia. Zabuduj ścianę, aby stelaż był niewidoczny, i wykonaj niezbędne prace wykończeniowe, takie jak malowanie lub ułożenie płytek. W przypadku stelaża do zabudowy lekkiej, do zabudowy wykorzystywane są płyty gipsowo-kartonowe w kolorze zielonym, które przeznaczone są do takich pomieszczeń jak łazienka.

zamontowany zestaw

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw podtynkowy WC?

Tak jak w przypadku każdego produktu, także stelaże podtynkowe oraz całe zestawy, które znajdują się na rynku możemy podzielić na te lepszej, jak i gorszej jakości. Przed wyborem zawsze warto jest poznać się z opiniami umieszczanymi nie tylko w samych sklepach, ale także i na forach internetowych. Poza tym korzystniej jest wybierać stelaże pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów, takich jak: Geberit, Grohe, Tece, Roca czy Cersanit. Poszczególne modele nie tylko zostały wykonane z trwałych materiałów, ale także są bezproblemowe podczas montażu, posiadają możliwość regulacji. Istotna jest także długość gwarancji, która jest jedną z przesłanek wskazujących na jakość produktu i jego wytrzymałość.

Podczas wyboru stelaża podtynkowego do toalety warto jest sprawdzić czy w normalnej, regularnej sprzedaży znajdują się części zamienne. W przypadku marketowych, tanich stelaży często jest tak, że nawet po krótkim czasie od zakupu części zamienne nie są osiągalne. Co może być bardzo problematyczne. Zazwyczaj korzystniej jest wybrać kompletny zestaw podtynkowy. Jest on nie tylko tańszy, niż zakup poszczególnych elementów składowych oddzielnie. Wybierając zestaw mamy także pewność, że wszystkie te elementy idealnie do siebie pasują.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Zestaw podtynkowy WC Cersanit CREA OVAL/AQUA 22 MECH S701-485 przycisk MOVI czarny mat
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Zestaw podtynkowy WC Cersanit C...Zestaw podtynkowy WC Cersanit CREA OVAL/AQUA 22 MECH S701-485 przycisk MOVI czarny mat
1399,00 PLN1739,00 PLNOszczędzasz 19%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1399,00 PLN
 
Zestaw podtynkowy WC Omnires TAMPA TAMPASETBPCR przycisk chrom
W magazynie
Zestaw podtynkowy WC Omnires TA...Zestaw podtynkowy WC Omnires TAMPA TAMPASETBPCR przycisk chrom
1553,00 PLN1726,00 PLNOszczędzasz 10%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1553,00 PLN
 
Zestaw podtynkowy WC Cersanit CITY SQUARE/TECH LINE OPTI S701-665 przycisk OPT B1
W magazynie
Zestaw podtynkowy WC Cersanit C...Zestaw podtynkowy WC Cersanit CITY SQUARE/TECH LINE OPTI S701-665 przycisk OPT B1
1549,00 PLN1984,00 PLNOszczędzasz 21%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1439,00 PLN
 
POWIĄZANI PRODUCENCI