Jak zaplanować łazienkę

2011-05-18
Jak zaplanować łazienkę
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Jak zaplanować łazienkę

Jak zaplanować łazienkę

2011-05-18

Standardy łazienkowe

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek ile różnych funkcji może spełniać zwyczajna łazienka? Mnóstwo! Szczególnie jeśli zwrócisz uwagę na obowiązujące standardy łazienkowe, które mogą okazać się nieocenione podczas budowy domu lub remontu mieszkania.

To właśnie ten moment jest najodpowiedniejszy, by zastanowić się nad przeznaczeniem przestrzeni łazienkowej, która będzie stanowić istotny element codziennego życia. Dzięki specjalnej tabeli standardów bez żadnych problemów zaplanujesz nie jedną, a nawet kilka łazienek we własnym domu. Wszystko to oczywiście w zgodzie z powierzchnią mieszkaniową jaką dysponujesz, ale przede wszystkim posiadanymi możliwościami finansowymi.
 
  • F – łazienka rodzinna
Łazienka, w której każdy z domowników powinien odnaleźć własną przestrzeń. Najtrafniejszym rozwiązaniem będzie więc umiejscowienie jest centralnie, niezależnie czy na myśli mamy dom lub mieszkanie.
 
  • T – łazienka dla gości
Praktycznie każdy z nas lubi przyjmować pod swoim dachem gości. Dlaczego więc nie zapewnić im komfortu, gdy będą musieli skorzystać z niekoniecznie dużej, ale na pewno funkcjonalnej toalety? Ponadto dodatkowa łazienka dla domowników zawsze się przyda.
 
  • D – łazienka bez ograniczeń
Najlepsze rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nie musisz ograniczać swobody w korzystaniu z łazienki, jeśli zapewnisz im jej bezpieczną i w pełni ergonomiczną wersję.
 
  • B – mała łazienka przy sypialni
Jeśli myślisz o rozwiązaniach komfortowych, to nie ma nic lepszego niż niewielka łazienka tuż obok sypialni. Koniec z niepotrzebnym przechodzeniem przez cały dom, by w chwilę po przebudzeniu wziąć poranny prysznic.
 
  • W – pokój rekreacyjny
Miałeś trudny i męczący dzień? Pobyt w pokoju rekreacyjnym zmyje z Twoich barków ciężar trapiących Cię problemów, gdy odprężysz się biorąc kąpiel w wannie z hydromasażem. To tylko jedna z wielu możliwości, bo taki pokój to wiele więcej niż zwykła łazienka.
 
  • P – łazienka przy sypialni
Łazienka przeznaczona tylko dla rodziców, którzy jeśli stworzą ją według najnowszych trendów w budownictwie, będą mogli liczyć na prawdziwie intymną atmosferę z dala od innych domowników.

 
na podstawie: www.kolo.com.pl

WIĘCEJ W KATEGORII Meble łazienkowe

Jak skutecznie odnowić fugi w łazience?

Czytaj

Powiązani producenci

Aquaform
Deante
Geberit
Grohe
Kludi
Koło
Paffoni
Ravak
Roca
Sanplast

Powiązane kategorie

Ikona wyceny Zamów
Ikona wyceny
Ikona projektu łazienek online Zamów
Ikona projektu łazienek online