Ulubione
Jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki?

Jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki?


Niewielki metraż łazienki wymaga dokładnego zaplanowania całości aranżacji. Każdy element wyposażenia powinien być dobrany pod kątem rozmiaru, a także i funkcjonalności. Łazienki w blokach często posiadają nie więcej niż 3 m². Tak mała przestrzeń powinna dobrze spełniać swoją rolę, a jednocześnie powinna być estetyczna. Jeśli zastanawiasz się nad urządzeniem małej łazienki i wyborem odpowiednich produktów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Jaki rozmiar kabiny sprawdzi się w małej łazience?

Długa, gorąca i aromatyczna kąpiel to marzenie wielu z nas. Niestety nie w każdej łazience wanna jest odpowiednim rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, bo zajmuje sporo miejsca. Dużo lepszym i właściwszym rozwiązaniem zdaje się być zakup kabiny prysznicowej. Rodzajów tych produktów jest mnóstwo! Chcąc zdecydować się na jeden, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert.

Przed podjęciem decyzji należy dokładnie zaplanować umiejscowienie kabiny i wyliczyć ile miejsca można na nią poświęcić. Na rynku dostępne są małe kabiny o wymiarach 80, a nawet i 70 cm, jednak tak naprawdę o ile jest tylko wystarczająco dużo miejsca, aby zamontować kabinę 90 cm, warto, jest się na to zdecydować. Modele te są już po prostu na tyle duże, że można w sposób komfortowy z nich korzystać i poruszać się, bez obawy o ciągłe stykanie się z szybą.

Kształt kabiny ma znaczenie!

W małym pomieszczeniu każdy źle wykorzystany centymetr przestrzeni ma znaczenie. Z tego względu wybierając kabinę natryskową, warto, jest zdecydować się na model narożny, przyścienny. Do wyboru są kabiny półokrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Kształt kabiny powinien zależeć od usytuowania względem niej umywalki, szafki czy sanitariatu. Wiele zależy od ustawności, kształtu łazienki.

Eksperci podkreślają, że wciąż najpopularniejszym i najczęściej wybieranym rodzajem kabiny prysznicowej, jest ta półokrągła. Tak naprawdę nadaje się do ona do praktycznie każdej aranżacji, jednakowo tej klasycznej, nowoczesnej czy minimalistycznej. Na rynku znajdują się zresztą kabiny półokrągłe narożne, które różnią się od siebie designem. Gorącym trendem ostatnich sezonów są kabiny z czarnymi profilami, które to sprawdzą się szczególnie w aranżacjach loftowych. Coraz większą ilość producentów wprowadza je na rynek. Nie tylko tak samo dobrze, jak modele z chromowanymi profilami spędzają swoje funkcje, to także przyciągają wzrok ze względu na ciekawy wygląd.

Zastanawiając się nad poszczególnym modelem kabiny, warto sprawdzić także, jaki rodzaj brodzika będzie do niej pasował. Wiele modeli sprzedawanych jest razem z brodzikami. Takie komplety potrafią kosztować znacznie mniej niż kupowane oddzielnie. Decydując się na zestaw, ma się pewność, że te dwa elementy będą do siebie pasowały, co nie jest oczywiste, gdy są kupowane oddzielnie.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą kabinę prysznicową?

Wybór kabin prysznicowych jest ogromny! Pomimo podobnej powierzchowności, wybrane modele mogą różnić się od siebie znacznie. Dlatego prócz walorów wizualnych należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Jedną z ważniejszych jest rodzaj szyby. Te dobre to takie, które są hartowane i dosyć grube.

Dzięki temu będą one bezpieczne podczas użytkowania. Istotne są także systemy jezdne, dostępność części zamiennych oraz to czy dana kabina posiada ochronną powłokę. Powłoka ta u każdego producenta może nazywać się inaczej, może być też naniesiona tylko na warstwę zewnętrzną szkła, lub być wprowadzona na etapie produkcji. Zadaniem powłoki jest zabezpieczenie powierzchni kabiny przed osadzaniem się zanieczyszczeń oraz ułatwienie czyszczenia szklanych powierzchni.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się tylko i wyłącznie kabiny prysznicowe pochodzące od dobrych i sprawdzonych producentów. Każda z oferowanych przez nas kabin została wyselekcjonowana, by spełniać najwyższe standardy i by trafiać w gusta wielu klientów.POWIĄZANI PRODUCENCI