Jakie baterie łazienkowe będą cieszyły się zainteresowaniem w roku 2022?

2022-01-10
Jakie baterie łazienkowe będą cieszyły się zainteresowaniem w roku 2022?
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Jakie baterie łazienkowe będą cieszyły się zainteresowaniem w roku 2022?

Jakie baterie łazienkowe będą cieszyły się zainteresowaniem w roku 2022?

2022-01-10

Armatura jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe spełniają niezwykle ważną rolę i raczej nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki, właśnie bez nich. Wybór optymalnych baterii łazienkowych z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Ogromna różnorodność tych produktów na rynku powoduje, że nie do końca wiadomo, czym kierować się podczas zakupu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie baterie będą modne w roku 2022 oraz czym kierować się podczas wyboru baterii do łazienki - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

Czarne, złote, chromowane - jakie baterie będą modne w roku 2022?

Zdaje się, że jeśli chodzi o design baterii łazienkowych, wszystko zostało już powiedziane. Oczywiście raczej nie ma co liczyć na to, by w roku 2022 pojawiły się modele baterii, które będą czymś odkrywczym i zupełnie nowym. Możemy przypuszczać, że będą to raczej produkty w odświeżonej wersji, nieco ulepszone.

Z pewnością jednak coraz większa liczba osób w ostatnim czasie zwraca uwagę nie tylko na design, estetykę baterii, ale także i na ich parametry techniczne. To bowiem właśnie one mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania, na ich trwałość czy bezproblemowe utrzymanie w czystości. Wybierając baterie łazienkowe z pewnością powinno się zwrócić uwagę na rodzaj głowicy, najkorzystniej, jeśli są to głowice ceramiczne, które gwarantują płynną i bezawaryjną pracę.

Istotny jest także sam materiał, z jakiego baterie zostały wykonane. Najkorzystniej jest wybrać baterie łazienkowe, które są wykonane z mosiądzu. Materiał ten nie koroduje, jest trwały, a poza tym posiada właściwości antyseptyczne. Ba          terię, która jest wykonana z mosiądzu można łatwo rozpoznać, wystarczy ją podnieść. Mosiądz jest materiałem ciężkim. Poza materiałem należy zwrócić też uwagę na to, czy bateria wyposażona jest w funkcjonalności, dzięki którym można zmniejszyć zużycie wody, podczas normalnego codziennego użytkowania. Istotne jest także bezproblemowe czyszczenie baterii. Wiele z modeli, które znajdują się obecnie na rynku posiadają specjalną powłokę, która zapewnia im długotrwały blask oraz są odpowiedzialne za bezproblemowe czyszczenie.

 złota armatura łazienkowa

Designerskie baterie łazienkowe

Od dobrych kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszą się czarne baterie łazienkowe. Modele te wybierane są przede wszystkim do łazienek nowoczesnych, minimalistycznych, a także i loftowych. Modele te od momentu wprowadzenia ich na rynek, budziły wiele emocji. Kolor czarny jest dosyć odważny, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Jednocześnie czerń jest niezwykle elegancka i intrygująca. Z pewnością łazienki, w których znajdują się czarne baterie umywalkowe, wannowe, natryskowe prezentują się wyjątkowo.

Czarne baterie zresztą pasują praktycznie do każdej stylistyki. Producenci armatury wprowadzili modele baterii w kolorze czarnym takie, które są ultranowoczesne, podtynkowe, także klasyczne natynkowe, sztorcowe oraz czarne baterie retro, które stylizowane są na takie sprzed kilku epok. Na rynku znajduje się wiele tych modeli. Nie wszystkie jednak są godnymi polecenia. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na powierzchnię baterii. Wiele, szczególnie tanich modeli, które znajdują się w ofercie marketów jest tylko lakierowanych. W rezultacie powierzchnię ich można uszkodzić juz nawet podczas czyszczenia, co skutkuje tym, że nie wyglądają estetycznie.

Jednymi z lepszych, które obecnie znajdują się na rynku, a także i w ofercie naszego sklepu są czarne baterie łazienkowe Omnires. Modele te posiadają specjalną powłokę PVD. Jest ona stosowana między innymi podczas produkcji sprzętów medycznych. Jest to powłoka, którą cechuje wyjątkowa trwałość, odporność na wiele czynników, a także i idealna gładkość.

 czarna bateria umywalkowa stojąca

Złota armatura łazienkowa

Nie tylko czarne baterie łazienkowe w ostatnich sezonach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku złotych baterii umywalkowych Omnires, wannowych czy natryskowych. Kolor złoty wprowadza do wnętrz blask, a także i je ociepla. Jest to niezwykle ważne w przypadku łazienek, które są nowoczesne, minimalistyczne. To bowiem one zazwyczaj w odbiorze są zimne, surowe.

Tak jak w przypadku czarnych baterii - przed zakupem armatury złotej należy zwrócić uwagę nie tylko na sam design, ale także i na ich jakość. Najważniejsza jest powłoka zewnętrzna. W marketach znajduje się wiele złotych baterii w atrakcyjnych cenach. Niestety są to modele, których powierzchnia jest bardzo słabej jakości, zazwyczaj tylko lakierowana. W ich przypadku najmniejsze uszkodzenie może spowodować widoczne uszkodzenia, uszczerbienia powierzchnia złotej, lakierowanej.

Korzystniej jest wybierać baterie takie, które nie tylko pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów, ale również i takie o których bez problemu można znaleźć informacje na temat opinii użytkowników. Jednymi z lepszych i chętniej wybieranych przez klientów naszego sklepu są baterie Omnires Y. Produkty te posiadają specjalną powłokę PVD. Jeśli chodzi o baterie złote - dostępne są w dwóch opcjach kolorystycznych - złocie błyszczącym oraz w złocie szczotkowanym. Baterie Omnires w kolorze złoto szczotkowane sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach utrzymanych w stylistyce retro, wnętrzach stylizowanych.

W ofercie producenta Omnires znajdują się także baterie łazienkowe czarno - złote, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Prognozuje się, że takie połączenia kolorystyczne będą zyskiwać w roku 2022 na popularności. Takie zestawienie kolorystyczne sprawia bowiem, że modele te sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, gustownych, luksusowych. Same w sobie będą ciekawą dekoracją, z tego względu większa ilość dodatków będzie zbędna. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą baterii do łazienki, które znajdują się w naszym sklepie. Zapraszamy!

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience?

Czytaj

Powiązani producenci

Deante
Omnires

Powiązane kategorie

Ikona wyceny Zamów
Ikona wyceny
Ikona projektu łazienek online Zamów
Ikona projektu łazienek online