Ulubione
Kabina prysznicowa wielofunkcyjna – czyli jaka?

Kabina prysznicowa wielofunkcyjna – czyli jaka?


Remontując i urządzając łazienkę stajemy przed wieloma dylematami. Jeden z nich dotyczy wyboru wanny lub kabiny prysznicowej. Zwolenników zarówno długich kąpieli w wannie, jak i szybkich natrysków jest wielu. Zazwyczaj jednak to czy mamy w naszej łazience wannę czy kabinę prysznicową uzależnione jest to od ilości miejsca, jakim dysponujemy. Kabina prysznicowa dziś jest jednak zupełnie innym urządzeniem i ona także może być synonimem luksusu a także świadomym wyborem w przypadku łazienek o większym metrażu.


Praktyczna i funkcjonalna kabina

W małych łazienkach kabiny prysznicowe doceniane są przede wszystkim za to, że zajmują znacznie mniej miejsca od standardowej wanny. W blokowych łazienkach zazwyczaj ważny jest każdy centymetr, a właśnie kabiny potrafią najlepiej wykorzystać przestrzeń. Zaletą jest także to, że można z nich skorzystać szybko, przy tym zużywając mniej wody, niż podczas kąpieli w wannie. Decydując się na kabinę można więc liczyć na niższe rachunki za wodę. Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by zmienić kabinę ze zwykłej natryskowej w wielofunkcyjną – podpowiadamy jak to zrobić!

Luksusowa kabina wielofunkcyjna

Myśląc o kabinie prysznicowej wciąż wiele osób wyobraża sobie taką, która składa się tylko z brodzika, słuchawki natryskowej oraz drzwi. Modele, które znajdują się w ofertach topowych producentów, to jednak coś znacznie więcej! Zazwyczaj to właśnie one posiadają specjalne dysze lub głowice masujące, a także bicze wodne, masażer stóp, radio oraz wiele innych. W niektórych kabinach można odtwarzać swoją ulubioną muzykę podczas korzystania z natrysku czy rozmawiać przez telefon. Najlepsze modele posiadają oświetlenie LED, którego kolorystykę można zmieniać w zależności od nastroju. Coraz bardziej popularne w ostatnich latach są kabiny, które mają specjalny program parowy, są to tzw. domowe sauny. Dają dużo możliwości a także sprawiają, że nasza łazienka zmienia się w strefę SPA. Koszt ich jednak nie należy do najniższych.Na co zwracać uwagę wybierając kabinę natryskową i wielofunkcyjną?

Bez różnicy czy zdecydujemy się na kabinę wielofunkcyjną czy natryskową, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim ważny jest materiał, z jakiego została wykonana. Nieopłacalne jest kupowanie kabin, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego lub ze zwykłego szkła. Po nawet krótkim czasie użytkowania powierzchnia tworzywowa zaczyna być porowata, problematyczna podczas czyszczenia a także mało estetyczna przez widoczne zacieki. Najlepiej zdecydować się na model, który został wykonany z hartowanego, grubego szkła. Powinniśmy zwrócić uwagę także na to czy w miejscu, w którym kupujemy kabinę dostępne są do niej części zamienne. Suwaki, rolki czy uszczelki, to te elementy, które mogą po jakimś czasie na skutek eksploatacji ulec zniszczeniu.POWIĄZANI PRODUCENCI