Ulubione
Klasyka w najprostszym wydaniu - kilka słów o wannach prostokątnych

Klasyka w najprostszym wydaniu - kilka słów o wannach prostokątnych


Wanny prostokątne stanowią już w pewien sposób sanitarną klasykę - to bowiem pierwszy kształt wanien, który został wprowadzony na rynek. Inspiracja prostą linią i niezwykle prostym, minimalistycznym kształtem nie słabnie od lat – wanny prostokątne są jednymi z najczęściej wybieranych przez Klientów wanien.

Wanna prostokątna bez wątpienia musi mieć coś w siebie – to do niej bowiem odwołują się i do niej nawiązują swoimi pracami światowej sławy projektanci. To bezapelacyjnie dowód na to, że klasyka zawsze się sama obroni, a najprostsze rozwiązania  często okazują się najlepsze.

Kąpiel w wannie to jak wiadomo prosty i przyjemny sposób na relaks po ciężkim dniu pracy. Ponieważ kupujemy ją na lata, warto dobrze przemyśleć ten zakup – nie tylko pod względem materiału z którego wybieramy wannę, ale też pod względem jej wyglądu i ergonomiczności – musi bowiem cieszyć nasze oko długo po tym, jak moda na dany styl po cichu przeminie.

Praktycznie każdy szanujący się producent sanitarny – zarówno w Polsce, jak i poza naszymi granicami – posiada w swojej ofercie wanny. Każdy z nich ma również w swojej ofercie klasyczne wanny prostokątne – to od lat bowiem najlepiej sprzedający się model wanien. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ergonomię, oszczędność przestrzeni, a także niższe zużycie wody podczas kąpieli, prostokątne wanny często wygrywają z konkurentkami o bardziej finezyjnych kształtach. Z tego choćby względu stają się oczywistym wyborem dla tych z nas, którzy cenią sobie komfort i funkcjonalność idące w parze z ekonomią.

Wanny prostokątne dostępne są zarówno w wykonaniu z arylu, jak i z metalu – to jednak wanny prostokątne z akrylu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kupujących.

Akrylowe wanny prostokątne tylko z pozoru są niemalże wszystkie identyczne. Producenci sanitarni prześcigają się w wymyśleniu sposobu na zainteresowanie akurat ich własnym produktem Klientów. Z myślą o tym, aby odróżnić się od konkurencji producenci urozmaicają klasyczne wanny prostokątne o różnego rodzaju detale. Na rynku możemy zatem spotkać już wanny prostokątne z powłoką antypoślizgową, która chroni nas przed bolesnym upadkiem podczas prysznica, możemy spotkać również wanny z różnego rodzaju poduszkami żelowymi pod głowę, które zapewnią spokojny relaks czy wanny prostokątne akrylowe z uchwytami pomagającymi bezpiecznie wstać z wanny. Każdy z producentów dba o to, aby jego produkt był wyjątkowy i inny od konkurencji – hitem designu stała się ostatnio wanna prostokątna z akrylu Excellent SLIM, która charakteryzuje się niebywale cienkim rantem.
 
Excellent SLIM - ŁazienkiABC.pl
Wanna Excellent PRYZMAT SLIM WAEX.PRY16WHS

Klasyczne wanny prostokątne i te nieco bardziej dopracowane w detale  wanny prostokątne możemy znaleźć u takich producentów jak Koło, Roca, Aquaform, Cersanit, Excellent, Omnires, Actima, Besco czy Villeroy & Boch.


PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Wanna prostokątna 160x70,5 Excellent AVA WAEX.AVA16WH
 
Wanna prostokątna 150x70 z nogami Roca / Poolspa LINEA A24T010000
 
Wanna prostokątna 160x75 Cersanit VIRGO S301-046
 
Wanna prostokątna 140x75 Cersanit INTRO S301-065
 
Wanna prostokątna 70x120 Sanplast FREE LINE 610-040-0010-01-000
 
POWIĄZANI PRODUCENCI