Komplet prysznicowy Hansgrohe ECOSMART

2011-09-27
Komplet prysznicowy Hansgrohe ECOSMART
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Komplet prysznicowy Hansgrohe ECOSMART

Komplet prysznicowy Hansgrohe ECOSMART

2011-09-27

Ekologiczny mądrala

Ostatnimi czasy producenci armatury łazienkowej oprócz tak oczywistych spraw jak oryginalny wygląd i niespotykana nigdy dotąd funkcjonalność swoich produktów, coraz częściej zachęcają nas do oszczędzania tak przecież cennej wody. Również i założona przed ponad stu laty firma Hansa Grohe, która za jeden z priorytetów stawia sobie ochronę środowiska, stara się nas przekonać by być bardziej zielonym.

Niemiecki producent sam bardzo rygorystycznie przestrzega wszelkich prawideł dbałości o środowisko, nie jest więc niczym dziwnym, że w swojej ofercie posiada liczne systemy pozwalające nam nie tylko na gospodarne zarządzanie wodą, ale także na odzyskiwanie raz już użytej cieczy do innych niż mycie celów. Wszystko to za sprawą technologii EcoSmart, AirPower oraz Pontos AquaCycle.

Pierwsza z nich dotyczy inteligentnego ogranicznika przepływu wraz ze specjalnymi dyszami strumieniowymi, co w efekcie pozwala zminimalizować zużycie wody nawet o połowę nic nie tracąc przy tym z komfortu kąpieli. Cała innowacja EcoSmart polega głównie na wykorzystaniu elastycznego pierścienia w kształcie litery „O”, który reagując na zmienne ciśnienie wody dostosowuje swój kształt, a to bezpośrednio przekłada się na ilość przepływającego płynu. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy nie tylko wodę, ale także energię potrzebną do jej ogrzania.

Drugim sposobem by pomóc naszej planecie jest użycie zmyślnie skonstruowanych perlatorów wykonanych w technologii AirPower. Pozwalają one na dostarczenie nawet trzech litrów powietrzna na każdy litr wody. Tak napowietrzona woda sprawia, że krople nabierają objętości, lekkości i delikatności. Mniej wody, a przyjemność kąpieli nadal ogromna.

Rozwiązaniem bardziej kompleksowym jest sposób na recycling wody dzięki Pontos AquaCycle. Ta opatentowana przez Hansgrohe mechaniczno-biologiczna metoda odzyskiwania zużytej do kąpieli w wanie lub pod prysznicem wody do spłukiwania toalet, prania, czy też podlewania zieleni. I choć tak oczyszczona bez użycia chemii woda jest higienicznie czysta, niestety nie nadaje się do spożycia. Najwyraźniej na to musimy jeszcze poczekać.


Tomasz A. Konwicki

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Jak usunąć kamień i wyczyścić deszczownicę?

Czytaj

Powiązani producenci

Hansgrohe

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów