Ulubione
Kremowa łazienka – alternatywa dla bieli i szarości!

Kremowa łazienka – alternatywa dla bieli i szarości!


Łazienka może być urządzona na wiele sposobów i utrzymana w różnej kolorystyce. Tak naprawdę obecnie jedynie wyobraźnia czy zasobność portfela mogą wyznaczać jakiekolwiek granice. Kolorystyka zazwyczaj związana jest z preferencjami domowników, ale nie tylko. Powinna być też uzależniona od między innymi - wielkości pomieszczenia czy stylu aranżacyjnego. Kremowa łazienka jest jednym z popularniejszych opcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jakich wnętrzach sprawdzi się właśnie taka kolorystyka oraz o czym należy pamiętać aranżując kremową łazienkę - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka kremowo - brązowa - hit ostatnich sezonów!

Ogólnie możemy stwierdzić, że w ciągu ostatnich lat w aranżacjach łazienek przewija się kolor szary. Został zresztą nawet nazwany przez projektantów wnętrz oraz dekoratorów drugą bielą. Szare łazienki to przede wszystkim wnętrza nowoczesne i minimalistyczne, chociaż kolor ten często pojawia się także we wnętrzach loftowych. Wielu osobom szarości się po prostu znudziły. Wnętrza, w których dominują, zazwyczaj są nieco surowe i chłodne w odbiorze.

Z tych względów tak dużym zainteresowaniem cieszy się inna kolorystyka. Projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na to, by łazienka była kremowa. Prawdziwym hitem natomiast jest łazienka kremowo - brązowa. Aranżacja jej jednak wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Granica kolorystyczna, która nie jest zbyt wyraźna sprawia trudność, nawet doświadczonym dekoratorom. Okazuje się, że jest jednak kilka zasad, dzięki którym można urządzić przytulne i ciekawe wizualnie kremowe łazienkowe wnętrze.

kremowa łazienka

Nowoczesna kremowa łazienka?

Czy łazienka w kolorze kremowym może być utrzymana w stylistyce nowoczesnej? Oczywiście, że tak! Okazuje się bowiem, że kolor ten jest niezwykle uniwersalny i tym samym sprawdzi się idealnie w wielu aranżacjach. Najkorzystniej jest poszukać ciekawych już gotowych projektów. Mnóstwo zdjęć znajduje się obecnie w internecie, na portalach branżowych czy w pismach wnętrzarskich. Oczywiście nie chodzi o to, żeby kopiować w skali 1:1 dany projekt, ale, by dobrać odpowiednie odcienie płytek, ceramiki czy dodatków - ważny jest cały zamysł i to, by wszystkie elementy dobrze z sobą współgrały.

Kolor kremowy bowiem dostępny jest w tak wielu odcieniach, że pozwala na bardzo szeroką interpretację. Także mając na myśli kolor kremowy, każdy może myśleć o nieco innym odcieniu. Konsekwencja w doborze optymalnych odcieni jest niezwykle ważna podczas aranżacji kremowej łazienki, czy łazienki kremowo - brązowej. Najkorzystniej jest, jeśli wszystkie elementy wyposażenia są w podobnym odcieniu.

jasno kremowa łazienka

Biało - kremowa łazienka!

Jakie połączenia kolorystyczne w przypadku odcieni kremowych wyglądają dobrze? Otóż bardzo dobrze z kolorem kremowym komponuje się biel. Dla przykładu kremowe płytki ceramiczne bardzo dobrze komponują się z białą ceramiką sanitarną. Zauważyć można, że często łazienka, w której znajduje się kolor kremowy, jest właśnie biała. Ciekawie wygląda wtedy, gdy jedna ze ścian jest właśnie w kolorze kremowym. Może być to ściana, na której znajduje się strefa umywalki. W ten sposób będzie ona delikatnie wyróżniona.

Oczywiście ściana, na której znajduje się strefa umywalki, jest jedną z propozycji, w ten sposób można równie dobrze wyróżnić, także ścianę za wanną czy w kabinie prysznicowej.

biało kremowa łazienka

Mała, kremowa łazienka?

Jak wspominaliśmy już wyżej, w kolorze kremowym możemy urządzić łazienkę w wielu wariantach aranżacyjnych, a także bez różnicy na jej metraż. Oczywiście wiele zależy od odpowiednio dobranych odcieni koloru kremowego. Czym łazienka jest mniejsza, tym odcienie powinny być jaśniejsze, po to, by wnętrze nie było przytłoczone, prezentowało się lekko, a nawet by można było otrzymać efekt optycznego powiększenia.

Najjaśniejsze odcienie koloru kremowego zaczynają się tuż za bielą, można wręcz stwierdzić, że jest to po prostu złaman biel. Kolor ten następnie przechodzi w ecru, wanilię, krem brulee, beż - aż po odcienie żółtego. Najkorzystniej jest trzymać się jaśniejszych odcieni koloru kremowego. W innym wypadku bowiem można uzyskać niezbyt ciekawy efekt. Łazienka bowiem może wyglądać na pożółkłą, dawno nie odświeżaną.

dodatki do kremowej łazienki

Na co zwrócić uwagę wybierając kremowe meble do łazienki?

Jednymi z elementów wyposażenia w kolorze kremowym, które są chętnie wybierane - są meble łazienkowe. Okazuje się, że nie ma problemu z otrzymaniem modeli w kolorze wanilii, beżu, ecru. Wybór ich jest całkiem spory. Poszczególne kremowe szafki pod umywalkę, komody czy słupki mogą jednak różnić się od siebie nie tylko odcieniem, ale także i ogólnym designem czy jakością wykonania.

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym okresowo może występować wilgoć sięgająca nawet 70%. Z tego względu tak ważne jest, aby wszystkie elementy wyposażenia, które się w niej znajdą były odporne na wilgoć. Wybierając kremowe meble do łazienki, należy sprawdzić z jakiego materiału zostały wykonane, czy jest on odporny na wilgoć, ale nie tylko. Istotne jest także to, by szafka pod umywalkę była po prostu funkcjonalna. Najkorzystniej jeśli jest ona wyposażona w system cichego domyku oraz pełen wysuw.

łazienka kremowa

Kremowa farba zamiast płytek

Coraz częściej w aranżacjach współczesnych łazienek pojawia się na ścianach farba zamiast płytek. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim pomalowanie ściany farbą jest tańsze, szybkie i możliwe do wykonania samodzielnie. Poza tym dobrze dobrana farba jest ścieralna, a także i odporna na wilgoć. Bardzo ciekawie prezentują się farby kremowe. Dostępne są one w wielu wariantach, odcieniach. Tym samym z pewnością można dopasować je do praktycznie każdego wnętrza. Na rynku znajdują się także farby, które przeznaczone są do malowania płytek. Jest to z kolei pomysł na szybką metamorfozę łazienki. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat szybkiej i taniej metamorfozy łazienki - zapoznaj się z jednym z naszych poprzednich wpisów - Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?POWIĄZANI PRODUCENCI