Ulubione
Krótka historia łazienki

Krótka historia łazienki


Łazienka on-line

Mogłoby się wydawać, że komputer w łazience to widok niecodzienny. A łazienka widoczna na ekranie monitora? To już nie jest takie niezwykłe.


Dla wielu taki związek to jak łącznie wody z ogniem. Z jednej strony miejsce pogrążone w ciszy, bardzo intymne i osobiste. Z drugiej wirtualna przestrzeń, gdzie granice prywatności ulegają ciągłemu zacieraniu. Co więc powstanie, gdy zestawimy ze sobą tak różne żywioły? Para wodna, oczywiście!

To właśnie od łaźni parowych, znanych jeszcze w czasach antycznych, swój początek wzięła współcześnie nam znana łazienka. O dziwo łaźnie takie były miejscami publicznymi, służącymi za przestrzeń do wymiany poglądów i prowadzenia sporów. Wraz z nastaniem średniowiecza, łazienka uległa drastycznym zmianom. W miejsce przestronnych pomieszczeń pojawiły się zdecydowanie bardziej kameralne toalety. Jako zwyczajne dziury w podłogach domów i zamków nie były niestety miłym widokiem. Dopiero wiek XIX wraz z upowszechnieniem udoskonalonej kanalizacji pozwolił mieszkańcom miast na posiadanie własnych, wyposażonych w pierwsze wanny i muszle toaletowe łazienek. Dalsza ewolucja tego pomieszczenia to kolejne elementy wyposażenia oraz poprawa ich funkcjonalności.

Współczesne standardy, które opisują modelową łazienkę całkowicie zmieniły jej postać. To już nie tylko wydzielona część domu służąca dbałości o osobistą higienę, ale przede wszystkim niewielkie salony odnowy, gdzie domownicy mogą zmyć z siebie ciężar trapiących ich problemów.

Jeśli więc przez te wszystkie lata zmienił się wizerunek zwyczajnej łazienki, musiało ona trafić również na ekrany monitorów, a konkretniej rzecz ujmując także na witryny sklepów internetowych. Przecież każdy z nas pragnie stworzyć swoją wymarzoną łazienkę, z idealnie dobraną ceramiką, oryginalną armaturą i dopełniającymi całości obrazu dodatkami. Jako ludzie żyjący w ciągłym pośpiechu, ale dbający przy tym o grubość własnego portfela, przeniesienie wzroku w kierunku wirtualnych sklepów potraktowaliśmy jako coś wręcz intuicyjnego.

Przyznać jednak trzeba, że niewiele jest sklepów internetowych oferujących kompletne wyposażenie łazienek, cieszących się przy tym znaczącą popularnością. Głównie dlatego, że wciąż pokutuje pogląd, że zakupy bez wychodzenia z domu są bardzo skomplikowane. Całkowicie niesłusznie. W tej chwili sklepy internetowe to firmy funkcjonujące na rynku na identycznych zasadach jak ich tradycyjni starsi bracia. Dlatego posiadają nie tylko realne biura i magazyny, ale także w pełni profesjonalną obsługę gotową udzielić swoim klientom fachowych porad i wskazówek. Dostawa zakupionych towarów prosto do rąk klienta to także żaden problem. Przy czym najczęściej sklepy takie korzystają z usług firm spedycyjnych, które swoim doświadczeniem gwarantują bezpieczeństwo dostarczanych przesyłek. Osobisty odbiór wcześniej dokonanych przez internet zakupów to także możliwa opcja. Największych przeciwników wirtualnego handlu powinny natomiast przekonać ceny. Zazwyczaj niższe nawet o 30% od tych ze zwyczajnych sklepów.

 
Tomasz A. Konwicki


POWIĄZANI PRODUCENCI