Ulubione
Łazienka dla dwojga

Łazienka dla dwojga


Praktycznie z każdej łazienki korzysta więcej niż jedna osoba. Czasami jednak jest tak, że chcielibyśmy dzielić tę sferę tylko z drugą połówką. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, ale i zarazem romantyczne. Korzystając ze wspólnej łazienki, oszczędzamy sporo czasu. Rano, szczególnie, wtedy gdy wychodzimy o podobnych godzinach z domu, możemy cieszyć się wspólną przestrzenią i zacząć dzień z bliską osobą.

Łazienka dla dwojga będzie miała rację bytu, bardziej w domach niż w mieszkaniach. Z tego pomieszczenia bowiem nie powinni korzystać wszyscy domownicy. Często łazienka taka znajduje się w bliskiej odległości od sypialni. Jest to rozwiązanie niezmiernie praktyczne i jeśli jest taka możliwość to warto sobie na to pozwolić. Łazienka taka powinna kolorystycznie nawiązywać do sypialni. Razem te dwa pomieszczenia powinny stanowić jedną całość, lub korespondować z sobą przez charakter aranżacji.

Jakie urządzenia sanitarne nadają się do łazienki dla dwojga?


Gdy myślimy o takim miejscu, w pierwszej kolejności większość osób wyobraża sobie dwie umywalki, które są oddzielone od siebie nieznacznie. Jednak nie musi tak być. Równie dobrze może znaleźć się tam jedna podwójna umywalka o długości 120 cm.

Dwie umywalki mogą wyglądać interesująco i stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Na jednym blacie mogą znaleźć się dwie różne umywalki, które w jakiś sposób współgrają z sobą. Mogą być to dwie umywalki z tej samej serii, różniące się między sobą tylko kolorem. Dobrze prezentują się kolory kontrastowe. Połączenie bieli i czerni wydaje się być idealnym.

Nad umywalkami może znaleźć się jedno duże lustro, które będzie łączyło tą przestrzeń. Mogą znaleźć się równie dobrze dwa oddzielne lustra, które będą podkreślały dodatkowo to, iż ta łazienka przeznaczona jest dla dwóch osób.

Jednym z większych dylematów jest to, czy zdecydować się na kabinę prysznicową, a może wannę. Oczywiście wszystko zależy do tego, ile mamy wolnego miejsca, które można by wykorzystać. Idealnym rozwiązaniem byłoby wstawienie i kabiny prysznicowej i wanny. Wybierając te urządzenia sanitarne należy pamiętać o tym, żeby powierzchnia ich była na tyle duża, by jednocześnie dwie osoby mogły z nich skorzystać.

Ostatnio bardzo modne stały się sauny montowane w łazienkach. Jeśli mamy więc większą łazienkę możemy zamontować u siebie takie urządzenie. Sauny dla dwojga nie zajmują zbyt dużo miejsca. Nie jest to już też tak duży koszt, jaki był jeszcze kilka lat temu. Tym samym sauna jest coraz bardziej dostępna i więcej osób decyduje się na jej zakup.

Kolorystyka we wnętrzu dla dwojga


Kolory odgrywają w życiu każdego duże znaczenie. Każdy wie w jakich kolorach czuje się dobrze, a które są dla niego irytujące. Urządzając łazienkę dla dwojga, często trzeba iść na wiele kompromisów. Każdy bowiem może w końcu mieć inne preferencje, co do kolorystyki. Najłatwiej chyba dobrać kolory do łazienki, która znajduje się przy sypialni, bo powinna być utrzymana w podobnej tonacji. Najbezpieczniejsze są kolory neutralne. Do takich należy szary. Nie jest to, ani ciepła, ani zimna barwa. Nie pobudza do działania, ani też nie uspokaja. Dobrym rozwiązaniem jest też kolor fioletowy, chociażby w dodatkach. Z kolorem tym trzeba jednak uważać. Zbyt ciemny może wydawać się przytłaczający, a zbyt jasny będzie agresywny. Może być to fiolet jagodowy, lub lekko przydymiony. Taka barwa będzie niezwykle romantyczna i łazienka stanie się idealnym miejscem dla dwojga. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie aranżacja wnętrza w kontrastowych barwach. Łazienkę można podzielić na część damską i męską. Męska może być czarna, a kobieca biała. Dobrze będzie wyglądało połączenie szarości i różu. Różowa część kobieca będzie współgrała z męską szarością. Razem wnętrze, będzie prezentowało się niezwykle elegancko.

Łazienka dla dwojga jest coraz częściej i chętniej aranżowana. Zresztą nie musi być to koniecznie wnętrze dla niej i dla niego. Jeśli z danego pomieszczenia ma korzystać większa ilość osób, to warto, żeby została zamontowana chociaż umywalka podwójna. W ten sposób, dwie osoby mogą z danego pomieszczenia korzystać jednocześnie. W prosty sposób można pozbyć się więc kolejek przed wyjściem z domu do pracy, czy szkoły.

 PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Wanna prostokątna 150x70 z nogami Roca / Poolspa LINEA A24T010000
 
Wanna prostokątna 140x70 cm Roca GENOVA A248376000
 
Wanna narożna 150x95 lewa Excellent AQUARIA COMFORT WAEX.AQL15WH
 
Wanna prostokątna 180x80 Koło COMFORT PLUS XWP1480000
 
Wanna prostokątna 150x75 Excellent PRYZMAT WAEX.PRY15WH
 
Wanna akrylowa prostokątna 160x70 Roca EASY A248195000
 
Wanna wolnostojąca przyścienna 150x75 Massi WALL MSWA-6815B150
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Wanna wolnostojąca przyścienna ...Wanna wolnostojąca przyścienna 150x75 Massi WALL MSWA-6815B150
4500,00 PLN6450,00 PLNOszczędzasz 30%
 
Wanna narożna 170x90 lewa Koło SPLIT XWA1671000
 
Umywalka meblowa podwójna 125 cm Elita IWA 145320
 
Wanna wolnostojąca 170x80 Roca VIRGINIA A24T438000
 
Wanna prostokątna 160x70 cm z hydromasażem Effects Gold Roca LINEA A24T024000
 
Umywalka podwójna 130x49 cm 1300 Classic Ravak XJD01113000
 
Umywalka podwójna 120x48,5 Keramag Geberit ICON 124120-000
 
Wanna Aquaria 150x70 z chromoterapią 8-diodową Excellent AQU15B-CH8
 
POWIĄZANI PRODUCENCI