Ulubione
Łazienka i kuchnia - podobny styl aranżacyjny

Łazienka i kuchnia - podobny styl aranżacyjny


Urządzając mieszkanie coraz więcej osób decyduje się na zaprojektowanie poszczególnych pomieszczeń w podobnym stylu. Chodzi przede wszystkim o pomieszczenia, takie jak kuchnia i łazienka, które pod względem stylistycznym są do siebie bardzo podobne. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć jak osiągnąć spójność pomiędzy tymi pomieszczeniami. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Styl nowoczesny - kuchnia i łazienka

Kuchnię tak samo jak łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Z pewnością jednym z najpopularniejszych jest stylistyka nowoczesna. Modernistyczne wnętrza są chętnie wybierane nie tylko przez projektantów wnętrz, ale także i przez indywidualnych klientów. Tym co je wyróżnia jest przede wszystkim prostota form, a także i wysokiej jakości elementy wyposażenia.

W minimalistycznej łazience powinno znaleźć się jak najwięcej elementów podtynkowych, takich jak stelaże podtynkowe WC, na których montowane są miski sedesowe, a także podtynkowe baterie. Takie elementy wyposażenia sprawiają, że widoczne są tylko niezbędne elementy zewnętrzne do ich prawidłowego funkcjonowania. W przypadku zestawów podtynkowych WC widoczny jest przycisk spłukujący oraz podwieszana miska. Jeśli chodzi natomiast o podtynkowe baterie łazienkowe, rury,przyłącza, a nawet i serce baterii, czyli głowica - schowane są w ścianie. Schowanie danych części w ścianie nie tylko sprawia, że dany produkt zyskuje na estetyce, jest nowoczesny i funkcjonalny. Produkty podtynkowe mają też wpływ na oszczędność miejsca w łazience czy bezproblemowe czyszczenie.

szara łazienka

W przypadku nowoczesnej kuchni można także pokusić się o montaż baterii podtynkowej, chociaż ze względu na funkcjonalność lepszym rozwiązaniem będzie wybranie baterii zlewozmywakowej o modernistycznym designie z wyciąganą lub ruchomą wylewką. Szczególną uwagę podczas aranżacji nowoczesnej kuchni powinno zwrócić się na meble. Coraz więcej producentów posiada modele, które służą do zabudowy danych sprzętów AGD. Zazwyczaj lodówki czy zmywarki w takich właśnie kuchniach wyglądają jak reszta szafek.

Kuchnia i łazienka coraz częściej traktowane są jako wizytówki całego domu. Ich aranżacja wiąże się najwyższymi kosztami, a także i w przypadku łazienki dosyć długim czasem remontu. Aby te dwa pomieszczenia prezentowały się podobnie, można zastosować podobne materiały wykończeniowe. W pierwszej kolejności mowa o płytkach. Wiele z modeli, które dostępne są na rynku sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Można wręcz wybrać ten sam model, serie do kuchni i do łazienki. Oczywiście nie chodzi o to, by ściany w kuchni i w łazience wyglądały tak samo. Zazwyczaj jest tak, że kolorystyka płytek, które znajdują się w kuchni, lub wręcz te same modele zostają sprytnie “przemycone” do  łazienki. Znajdują się np. w strefie umywalki.

Nawiązując do siebie mogą też meble, ich kolorystyka, styl wykończenia, frezowania czy zastosowany rodzaj uchwytów. Ze względu na dużą różnorodność mebli łazienkowych i kuchennych bez problemu można dopasować optymalne produkty, które będą z sobą ciekawie korespondować.

 

Kuchnia i łazienka w stylistyce loftowej

 Kolejnym stylem aranżacyjnym, który obecnie cieszy się ogromną popularnością jest stylistyka loftowa. Ma kilka podobnych cech do tej nowoczesnej. Króluje tam także minimalizm, ale również surowe formy. W tak zaaranżowanych wnętrzach, powinny znaleźć się poszczególne materiały, takie jak cegła, beton czy drewno. Ciemne elementy wyposażenia będą prezentowały się dobrze z kontrastujacymi bielami, szarościami czy beżami. Tak jak i w każdej innej stylistyce najważniejsze są detale. W przypadku łazienki czy kuchni utrzymanej w stylistyce loftowej trzeba dobierać bardzo szczególnie dane produkty. W branżowych sklepach jest ich coraz więcej.

Punktem spójnym, tak jak w przypadku łazienki i kuchni nowoczesnej mogą być podobne lub takie same płytki. Idealnie sprawdzą się takie, które imitują starą, rozbiórkową cegłę. Coraz większa ilość producentów płytek posiada tego typu produkty w swojej ofercie. Oczywiście ceglane płytki nie muszą znajdować się na wszystkich ścianach. Można dzięki nim zaakcentować i wyróżnić strefę umywalki, a w przypadku kuchni - przestrzeń pomiędzy blatem roboczym a szafkami. Na innych ścianach może znaleźć się beton architektoniczny, który odpowiednio dobrany, wygląda jak surowy tynk.

style aranżacyjne

Warto wspomnieć także o tym, że w łazienkach, które muszą być utrzymane w stylistyce loftowej zwykłe meble powinny być zamienione na metalowe, otwarte konsole lub regały. Ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki jest wanna lub kabina prysznicowa. Wybór zależny jest od wielu czynników. Jednym z nich jest wielkość łazienki. W przestronnych salonach kąpielowych warto pokusić się o montaż wanny wolnostojącej. Wanna nie musi być koniecznie biała, sprawdzą się też modele w kolorze czarnym. W mniejszych łazienkach dobrym wyborem będą kabiny prysznicowe. Te, które sprawdzą się w loftowych łazienkach powinny mieć czarne profile. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór czarnych kabin prysznicowych Radaway, a także czarnych kabin New Trendy.

Ważnym elementem każdej loftowej kuchni czy łazienki są baterie. Jednymi z chętniej wybieranych przez projektantów wnętrz, a także i klientów indywidualnych są czarne baterie. Powinny być to modele czarne matowe, to bowiem one wpisuja się bardziej w stylistykę loftową. Oczywiście do czarnej armatury warto jest dobrać także czarne dodatki. W tego typu wnętrzach nie powinno stosować się baterii podtynkowych, do charakteru aranżacji pasują bardziej modele natynkowe.

W tego typu aranżacjach istotnym elementem wyposażenia jest także oświetlenie. W wielu aranżacjach, które zobaczyć można na portalach branżowych znajdują się lampy, które wyglądają niemal jak “gołe żarówki”. Są to oczywiście specjalne modele, które są w taki sposób stylizowane, oprawy świetlne mogą znajdować się także w metalowych, surowych abażurach.POWIĄZANI PRODUCENCI