Ulubione
 Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?

Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?


 Nie od dziś wiadomo, że między kobietami, a mężczyznami istnieją duże różnice. I nie dotyczą one tylko zachowania, czy upodobań. Ale tak naprawdę różnice te widoczne są w każdej niemal sferze. Łazienka jest miejscem, które w większości jest urządzane przez kobiety. To one dobierają odpowiednią kolorystykę, dodatki, urządzenia sanitarne. Często jest w nich dużo akcesoriów, dodatków. Na pewno nie jest to miejsce, w którym każdy mężczyzna czuje się do końca dobrze. Idealna łazienka oczyma mężczyzny wyglądała by zgoła inaczej.

Przede wszystkim mężczyźni nie lubią otaczać się zbyt wieloma dodatkami. Dla nich wnętrze powinno być proste, i zarazem wysoce funkcjonalne. Dla mężczyzn ważne są rozwiązania technologiczne, a także gadżety, które sprawiają, że korzystanie z łazienki może być jeszcze bardziej sprawne i szybsze. W ich świecie nie do przyjęcia jest długie przygotowywanie się do wyjścia z domu. Mężczyzna, gdy wchodzi do łazienki, chce w bardzo szybki sposób ogolić się, wziąć prysznic. Na pewno nie wyobraża sobie tego, żeby szukać gdzieś, w wielu szafkach i kuferkach akcesoriów. Męski świat nie opiera się też na tak dużej ilości kosmetyków i dodatków, tak jak to ma miejsce u kobiet.

Jaka będzie najlepsza kolorystyka w męskim wnętrzu

Jeśli chodzi o barwy, jakie mogłyby zostać użyte, to będą to odcienie szarości, kolor czarny, biały i elementy czerwonego. Kolor szary odpręża, wycisza i uspokaja. Także na pewno będzie dobrym rozwiązaniem dla mężczyzny, który najczęściej śpieszy się przed wyjściem do pracy. Kolor biały natomiast, jest najlepszym tłem dla innych kolorów. Pomoże poprawić samopoczucie i dodać optymizmu. Elementy czerwonego będą idealnie pobudzały do działania. Rano potrafią dodać witalności. Kolor ten działa idealnie rano, bo pozwala na szybkie obudzenie się i nastraja do działania.

Meble łazienkowe, armatura w męskim świecie

W męskiej łazience ważne są wszystkie elementy. Meble powinny być jak najbardziej nowoczesne, i bez dodatkowych elementów ozdobnych. Ważna jest estetyka i wysoka jakość. W takiej łazience dobrze będą prezentowały się duże, matowe płytki ścienne. Surowy beton połączony z drewnem byłby też dobrym rozwiązaniem. Wystarczyłaby szafka podumywalkowa w kolorze ciemnego drewna. Bateria umywalkowa chromowana, możliwe że bezdotykowa, lub z ustawionym termostatem. W typowo męskiej łazience nie powinno zabraknąć pisuaru. Jeśli jednak będziemy wybierać takie urządzenie, warto kupić je z estetyczną pokrywką. Umywalka nablatowa w kształcie prostokąta nadała by także zdecydowany charakter i razem z baterią mogłaby tworzyć element dekoracyjny. Wnętrze powinno być jak najbardziej minimalistyczne. W takie wnętrze wpisałaby się na pewno kabina prysznicowa, w której drzwi byłyby wykonane z transparentnego szkła hartowanego. Dobrym wyborem byłaby deszczownica z wieloma funkcjami.

Mogłoby wydawać się, że łazienka zaprojektowana typowo dla mężczyzny będzie trudna do wykonania. Jednak jak się okazuje, wcale tak nie jest. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. W przypadku takich wnętrz- mniej znaczy więcej. Minimalizm i funkcjonalność to dwie cechy, które powinny definiować to miejsce. Istotna jest też wysoka jakość elementów wyposażenia i estetyka. W tak zaaranżowanej łazience każdy mężczyzna poczuje się komfortowo. Będzie to bowiem wnętrze „skrojone na miarę”, w którym każdy z panów poczuje się luksusowo.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Umywalka nablatowa prostokątna 50x37 Roca INSPIRA SOFT A327500000
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka nablatowa prostokątna ...Umywalka nablatowa prostokątna 50x37 Roca INSPIRA SOFT A327500000
1028,00 PLN1476,00 PLNOszczędzasz 30%
 
Bateria umywalkowa wysoka Deante ALPINIA BGA 021K
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa wysoka Deant...Bateria umywalkowa wysoka Deante ALPINIA BGA 021K
381,00 PLN479,00 PLNOszczędzasz 20%
 
Umywalka nablatowa 51x40 cm CORI 51 Actima CEAC.2401.WH
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Umywalka nablatowa 51x40 cm COR...Umywalka nablatowa 51x40 cm CORI 51 Actima CEAC.2401.WH
419,00 PLN490,00 PLNOszczędzasz 14%
 
Bateria umywalkowa stojąca Deante MARUNA BGM 021M
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa stojąca Dean...Bateria umywalkowa stojąca Deante MARUNA BGM 021M
407,00 PLN479,00 PLNOszczędzasz 15%
 
Umywalka nablatowa prostokątna 50x37 Roca INSPIRA SQUARE A327530000
 
Bateria umywalkowa sensorowa 114 mm z regulacją temperatury Deante BCH 029R
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Bateria umywalkowa sensorowa 11...Bateria umywalkowa sensorowa 114 mm z regulacją temperatury Deante BCH 029R
849,00 PLN999,01 PLNOszczędzasz 15%
 
Umywalka 60 cm Villeroy&Boch MEMENTO 2.0 4A076001
 
Szafka z blatem pod umywalki nablatowe 80xz49,8x55,4 cm Roca INSPIRA A851080806 biały połysk
 
Defra COMO Szafka podumywalkowa 120 cm 124-D-06004×2 white
 
POWIĄZANI PRODUCENCI