Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?

2017-11-27
 Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?
Mateusz Kania zdjecie
Mateusz Kania
 Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?

Łazienka mężczyzny - jak ją zaaranżować?

2017-11-27

 Nie od dziś wiadomo, że między kobietami, a mężczyznami istnieją duże różnice. I nie dotyczą one tylko zachowania, czy upodobań. Ale tak naprawdę różnice te widoczne są w każdej niemal sferze. Łazienka jest miejscem, które w większości jest urządzane przez kobiety. To one dobierają odpowiednią kolorystykę, dodatki, urządzenia sanitarne. Często jest w nich dużo akcesoriów, dodatków. Na pewno nie jest to miejsce, w którym każdy mężczyzna czuje się do końca dobrze. Idealna łazienka oczyma mężczyzny wyglądała by zgoła inaczej.

Przede wszystkim mężczyźni nie lubią otaczać się zbyt wieloma dodatkami. Dla nich wnętrze powinno być proste, i zarazem wysoce funkcjonalne. Dla mężczyzn ważne są rozwiązania technologiczne, a także gadżety, które sprawiają, że korzystanie z łazienki może być jeszcze bardziej sprawne i szybsze. W ich świecie nie do przyjęcia jest długie przygotowywanie się do wyjścia z domu. Mężczyzna, gdy wchodzi do łazienki, chce w bardzo szybki sposób ogolić się, wziąć prysznic. Na pewno nie wyobraża sobie tego, żeby szukać gdzieś, w wielu szafkach i kuferkach akcesoriów. Męski świat nie opiera się też na tak dużej ilości kosmetyków i dodatków, tak jak to ma miejsce u kobiet.

Jaka będzie najlepsza kolorystyka w męskim wnętrzu

Jeśli chodzi o barwy, jakie mogłyby zostać użyte, to będą to odcienie szarości, kolor czarny, biały i elementy czerwonego. Kolor szary odpręża, wycisza i uspokaja. Także na pewno będzie dobrym rozwiązaniem dla mężczyzny, który najczęściej śpieszy się przed wyjściem do pracy. Kolor biały natomiast, jest najlepszym tłem dla innych kolorów. Pomoże poprawić samopoczucie i dodać optymizmu. Elementy czerwonego będą idealnie pobudzały do działania. Rano potrafią dodać witalności. Kolor ten działa idealnie rano, bo pozwala na szybkie obudzenie się i nastraja do działania.

Meble łazienkowe, armatura w męskim świecie

W męskiej łazience ważne są wszystkie elementy. Meble powinny być jak najbardziej nowoczesne, i bez dodatkowych elementów ozdobnych. Ważna jest estetyka i wysoka jakość. W takiej łazience dobrze będą prezentowały się duże, matowe płytki ścienne. Surowy beton połączony z drewnem byłby też dobrym rozwiązaniem. Wystarczyłaby szafka podumywalkowa w kolorze ciemnego drewna. Bateria umywalkowa chromowana, możliwe że bezdotykowa, lub z ustawionym termostatem. W typowo męskiej łazience nie powinno zabraknąć pisuaru. Jeśli jednak będziemy wybierać takie urządzenie, warto kupić je z estetyczną pokrywką. Umywalka nablatowa w kształcie prostokąta nadała by także zdecydowany charakter i razem z baterią mogłaby tworzyć element dekoracyjny. Wnętrze powinno być jak najbardziej minimalistyczne. W takie wnętrze wpisałaby się na pewno kabina prysznicowa, w której drzwi byłyby wykonane z transparentnego szkła hartowanego. Dobrym wyborem byłaby deszczownica z wieloma funkcjami.

Mogłoby wydawać się, że łazienka zaprojektowana typowo dla mężczyzny będzie trudna do wykonania. Jednak jak się okazuje, wcale tak nie jest. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. W przypadku takich wnętrz- mniej znaczy więcej. Minimalizm i funkcjonalność to dwie cechy, które powinny definiować to miejsce. Istotna jest też wysoka jakość elementów wyposażenia i estetyka. W tak zaaranżowanej łazience każdy mężczyzna poczuje się komfortowo. Będzie to bowiem wnętrze „skrojone na miarę”, w którym każdy z panów poczuje się luksusowo.

WIĘCEJ W KATEGORII Meble łazienkowe

Jak urządzić łazienkę w stylu spa?

Czytaj

Powiązani producenci

Antado
Cersanit
Deante
Deftrans / Defra
Elita
Marmite
Massi
Novoterm
Opoczno
Oras
Roca

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów